Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smak afryki czekoladowy

czy on naprawdę tak dużo je? ;/

Polecane posty

Gość smak afryki czekoladowy

mój syn ma 17mcy, waży niecałe 13kg. Lubi jeść, nie grymasi, z czego się bardzo cieszę. Od tygodnia jest u nas teściowa, która stwierdziła, że mały jest grubawy i za dużo go karmię. Zgłupiałam już, bo wcale nie wydaje mi się, żeby byl gruby, dziecko jak dziecko, a grube dzieci to naprawdę nie trudno rozpoznać. 8,00 zjadł jajecznicę z jednego jajka, pół kanapki z dżemem, pół kubeczka jogurtu 10,00 sloiczek owocowy plus dwa biszkopty słoiczek ten mały teraz śpi jak wstanie dostanie zupę, potem sos z ryżem na podwieczorek pewnie jakiś budyń kolacja kaszka, chociaż wątpię, bo nie chce za bardzo, do tego kanapka Je wszystko, nie mam z nim problemu, uwielbia warzywa, kasze, ziemniaki, makarony, a mięsko przede wszystkim. Nie podjada też między posiłkami,czasem chrupki, paluszki. Pije wodę, sok od czasu do czasu. Nie wiem, może ja faktycznie za dużo go karmię? i rozepcham mu żołądek? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podaj jeszcze ile ma wzrostu.moja chrzesnica miala 14kg w wieku 2,5 roku,ale jest niska.za to chlopczyk pol roku mlodszy od niej mial chyba 16kg,ale byl o glowe wyzszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firegirl
Twój syn ma wagę jak najbardziej w normie:) Je też normalnie. Mój syn ma 13 miesięcy waży 11 kg. Je podobnie jak Twój - nie jest gruby - pediatra powiedziala ze powinien wazyc 12 kg ale to tylko taki ksiazkowy wskaznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pewnie młodzi jesteście
Uwierz mi twój mały nie je dużo :) Mój 4-latek potrafi w ciągu dnia zjeść 10 kromek chleba,obiad,przekąski...I waży tylko jakieś 17 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smak afryki czekoladowy
myślę, że ma ok 84cm wzrostu, nie da się oczywiście dokładnie zmierzyć ;) Po prostu jak teściowa za każdym razem, kiedy mu podaję posiłek, to gdera, że zobaczysz, zobaczysz, będzie grubasem. Mału je sam, raz lepiej, raz gorzej, widomo, ze nie zawsze trafia do buzi, więc siłą rzeczy nie zjada całej porcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smak afryki czekoladowy
a i jeszcze dodam, że w ogole nie tyma mm.. odstawiałam go od piersi jak miał 14mcy, w życiu nie chciał ruszyć mm, próbowaliśmy od 6mca, ale w końcu daliśmy sobie spokoj. Daję mu jogurty, twarożki, ser żółty.. Wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwulatka
Może nie je dużo,ale co do wartościowości jedzenia... Po pierwsze za mało warzyw i owoców,po drugie po co słoiczki z owocami w tym wieku? Nie możesz dać jabłka? I co mnie trochę rozbawiło-jajecznica i kanapka z dżemem:) Wiadomo wagi nie ma co porównywać bo mój jest starszy- 26 miesięcy i waży mniej od Twojego,a mierzy 96-97cm. Ale każde dziecko jest inne. Ja bym mu wzbogaciła dietę o świeże warzywa i owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kono.pielka
Tak patrzac na wzrost i wage to chyba jest ok. Tez proponowalabym wiecej warzyw i owocow,a mniej slodkich rzeczy typu dzemy czy budynie. Co do owocow ze sloika -ja tam syna autorki nie znam,ale.moja.corka przechodzi teraz taka faze,ze. do ust nie wezmie aowocow -no chyba ze truskawki. a warzywa to juz w ogole... tak ze daje jej te sloiki i ciagle probuje z owocami,czy juz jej przeszlo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje dziecko ma 14
ma 14 miesiecy i je dużo więcej niż twoje i też nie jest grube,ma 11 kg, jeżeli dziecko chce jeść to niech je,przecież nie będziesz dziecka głodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorko twoje dziecko
nie je dużo ale za to dośc tucząco. Pomyśl że zamiast kanapek z dżemem takiemu dziecku wystarczy teściwa kanapka w serkiem (choćby żółtym bądź białym) lub szynką (najlepiej BIO) Jajko to maximum 2 razy w tygodniu, słoiczki owocowe ? Słoiczki owocowe sa bardzo kaloryczne i dobre dla niemowląt a twojemu chłopakowi to jabłko w rączkę i tyle. Na podwieczorek budyń...hmm to może podaj warzywo z owocami i wafle ryżowe bądź pełno zbozowe go chrupania? Mały jest już duży a dostaj eza dużo leguminy a przecież powinien gryźć ja knajwięcej i żuć. Kolacja powinna składac sie z kromki chleba , warzywa i mleka a nie kaszki (kaszkę serwuje się rano po pierwszym mleku ). Gdzie są owoce 2 razy dziennie i warzywa 3 razy dziennie? Gdzie jest mleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość msdnjsdnjdn
Niepotrzebne dzieciom w tym wieku dżemy , budynie (chyba że okazjonalnie i na pełnotłustym mleku), biszkopty, makarony. Malec musi dostawać trzy razy dziennie nabiał (mleko 2 razy plus jogurt lub serek pełnotłusty), pieczywo mieszane, 3 razy dziennie warzywo surowe i 2 razy dziennie owoc (równiez kubek soku marchwiowo jabłkowego (naturalnego ) się liczy . Jajka faktycznie tylko raz lub dwa razy w tygodniu, masło 15 g na dzień (margaryna niewskazana) . Wydaje mi się że maluch troszkę zbyt tucząco jada pomimo że nie dużo. Trzebaby pomyśleć nad wartością posiłków i ograniczyć kaszkę do sniadania a nie kolacji (tuczy nie potrzebnie na noc). Możesz tez autorko wybierać kaszki bazmleczne (są wartościowsze) i podawać z mlekiem mm bądź owocami (zmiksować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to powiem Wam dziewczyny
że jestem w szoku. Mam dwoje dzieci, w tym jedno dużo starsze. Twój syn nie waży dużo, ale je wg mnie ogromnie dużo. Mój synek ma 4,5 roku jest bardzo wyrośnięty i dobrze zbudowany, ale nigdy nie jadał kanapki, jajecznicy i jogurtu jako jeden posiłek, a kolejny za 2 godziny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o jezusiiiieeee
moja córcia ma 2 latka i wazy nie całe 10kg! wszystkie badania wyszły ok! dziekuje bardzo ale pulpeta nie chciałabym mieć! to na zdrowie zle wpływa! sama byłam pulpetem i musiałam chodzic na zajęcia specjalne. tu sie nie ma z czego cieszyc tylko plakac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×