Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anonim559877

Branie narkotyków przed ciążą?

Polecane posty

Gość anonim559877

Byłam narkomanką przez 6 lat, teraz nic nie biorę i chciałabym mieć w przyszłości dziecko... Czy przez to, że nie szanowałam swojego zdrowia może to wpłynąć na płód, czy tylko jeśli zażywa się narkotyki w ciąży to działa negatywnie na dziecko? Proszę o mądre odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że narkotyki z pewnością odbiły jakieś piętno na twoim zdrowiu. Powinnaś wykonać wszystkie niezbędne badania i sprawdzić swój stan zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zrób sobie badania
Morfologia, HIV, wątroba. Jak będą o.k., to śmiało staraj się o dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli jestes byla narkomanka to zakladam, ze badania wszystkie zrobilas. Jesli wyniki sa dobre to mozesz byc matka. Ale podstawa to badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
ale w jakim sensie byłaś narkomanką? heroina czy miękkie narkotyki? codziennie czy tylko na imprezach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonim559877
Brałam często leki takie jak tramal, acodin, antidol, do tego okazjonalnie amfetamina i kokaina no i czasami jazz. Brałam często, bo cierpię na depresję. Często byłam przez to w ciągach, brałam miesiącami po kilka razy w tygodniu a nawet dziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to bank
urodzisz downa albo inaczej uszkodzonego dzieciaka. Narkotyki uszkadzają geny. W życiu bym się na twoim miejscu nie zdecydowała. W ogóle ty jako osoba z takimi zaburzeniami i problemami nie powinnaś decydować się na dziecko. Gdybyś chciała adoptować to też by ci dzieciaka nie dali gdyby znali twoją przeszłość. Za duże ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjg,hgm
ale bzdury Ci piszą! Nie słuchaj! Wystarczy pójść na dyskotekę a tam cała masa ćpuniar, które maja zdrowe dzieci. Jeśli będziesz ćpała w ciąży to możesz mieć pewność, że uszkodzisz płód ale jeśli to robiłaś w przeszłości to co najwyżej własne zdrowie zrujnowałaś. Ni ma najmniejszych przeciwwskazań żebyś została mamą...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jabralamsnn
Witam ja tez przez dłuższy okres brałam rożne świństwa ale powiedzialm koniec. Teraz mam pięknego zdrowego syna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjg,hgm
No właśnie! Narkotyki nie uszkadzają genów!!! Jak mogłaby kobieta, która kiedyś coś brała, urodzić z tego powodu chore dziecko??? Dziewczyna zadaje pytanie a Wy nie mając zielonego pojęcia, straszycie ją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonim559877
Dziękuję dziewczyny za odpowiedz, uspokoiłyście mnie, oczywiście staraam się zwalczać depresję i przeciwdziałać jej nawrotom, a od narkotyków trzymam się z daleka. Pozdrawiam was mocno i jeszcze raz dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
życzę Ci zdrowego dzidziusia i zwycięstwa nad depresją. zrób sobie wszystkie badania, a jak wyjdą dobre, to zachodź w ciążę i dbaj o siebie, narkotyki nie uszkadzają genów, a organizm po braniu narkotyków się regeneruje, natomiast biorąc w ciąży można poważnie zaszkodzić dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewawa
No właśnie problem polega na tym, że wszystkie używki (tytoń, kofeina, alkohol, narkotyki itd) maja wpływ na komórki rozrodcze (zarówno męskie i żeńskie)...a ilość tych u kobiety jest ściśle określona juz przy narodzinach. Przez całe więc życie taka komórka jest nastawiona na działanie wszystkiego co jej zaserwujesz. Kiedy taka "wybrakowana" komórka jajowa dojrzeje w twoim jajniku (a trwa to przeciętnie ok 3 miesięcy) i przypadkiem dojdzie do jej własnie zapłodnienia to może się okazać ze zacznie się rozwijać nieprawidłowy zarodek...bądż wcale nie rozwinie sie żaden zarodek!! Tak jak było u mnie. w 8 tyg ciąży dowiedziałam sie ze mam puste jajo płodowe. Tzn że ciąża była a nie było zarodka który miał się rozwinąć w pęcheżyku płodowym. ja to łącze ze swoim zamiłowaniem do alkoholu...lubię pić czesto gęsto i to od dawna...a takie traktowanie organizmu i nieoszczędzający tryb życia na pewno nie odbiją sie bez echa na płodności!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martalena38
Wpływ narkotyku na płód zależy od rodzaju narkotyku i dawek przyjmowanych przez kobietę ciężarną. Narkotyki zażywane w ciąży generalnie zmniejszają przepływ krwi przez łożysko i macicę, co może prowadzić do niedotlenienia płodu. Zespół niedotlenienia objawia się u dziecka – już po jego narodzinach – na przykład zaburzeniami snu, obniżonym napięciem mięśniowym, zaburzeniami koncentracji, nadmierną pobudliwością. Środki narkotyczne z grupy opiatów typu heroina i morfina mogą powodować w ciąży: hipotrofię płodu, poród przedwczesny, zgon wewnątrzmaciczny, a u noworodka - zaburzenia oddychania i drgawki. Gdy przyszła matka jest od nich uzależniona, to także jej dziecko będzie uzależnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brałam amfetaminę i parę dni temu się dowiedziałam że jestem w ciąży nie wiem co robić czy coś płodowi może grozić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem to nie powinno mieć żadnego wpływu na dziecko, ale... Musisz wiedzieć, że ciąża jest dużym obciążeniem dla organizmu kobiety. Mogą wrócić dawne choroby, nasilic się istniejące dolegliwości. Na pewno warto poradzić się dobrego lekarza przed zajściem. Ps. Super, że udało Ci się z tego wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żałująca
Dnia 31.07.2017 o 01:40, Gość gość napisał:

Brałam amfetaminę i parę dni temu się dowiedziałam że jestem w ciąży nie wiem co robić czy coś płodowi może grozić ?

I jak urodziło się zdrowe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×