Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pchelkaaa

jak zintegrować rodziców??

Polecane posty

Gość pchelkaaa

drodzy Kafeterowicze, bardzo proszę o pomoc! mam 20 lat, jestem studentką. moi rodzice całe życie byli idealnym małżeństwem. od kilku lat, niestety, mój tata przeżywa tzw. kryzys wieku średniego. chwilowo poprawiło się po awansie, ale od kiedy wyjechałam na studia, niestety pogorszyło (jesteśmy bardzo ze sobą zżyci). mój tata potrafi nie odezwać się do mamy przez kilka tygodni, kiedzy siedzą sami w domu. jego życie ogranicza się do chodzenia do pracy, telewizji , spania i posiłków. mama jest totalnym przeciwieństwem - pełna energii, pracuje na 2 etaty, biega po sklepach, przyjaciółkach. tatę nic nie cieszy, w niczym nie chce uczestniczyć, uważa się za starego, zmęczonego życiem człowieka (ma 44lata !, mama 45). fakt też, że mamy problem z moja starszą siostrą, z którą nikt nie umie rozmawiać i całkowicie odizolowała się od naszej rodziny, ale to trwa dłużej niż taty problemy. mama przejmuje się brakiem kontaktu z tatą, chciałaby z nim więcej rozmawiać, ale on nie chwyta haczyka. czy może mieliście podobnie? jeśli tak, jak można im pomóc? myślałam nad tym, czy może zintegrować rodziców ucząc ich angielskiego (taty marzenie), kiedy przyjedżam na weekend? grać na instrumentach? żeby znaleźć mu jakąś pasję, którą wszyscy moglibyśmy dzielić. Pomóżcie, proszę, uratować moją rodzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka-plum
może tata ma depresję? zasugeruj delikatnie wizytę u specjalisty, bo z tym naprawdę nie ma żartów, a nie ma też się czego wstydzić! albo zasugeruj mamie, zeby pojechali gdzieś na wspólny weekend? w jastrzębiej górze jest fajny hotel primavera. mają spa i bliziutko na plażę. taki relaksik na pewno im się przyda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×