Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasmka

studia!!!

Polecane posty

Gość kasmka

Dzień Dobry! Mam 18 lat, za rok matura, jestem na profilu biol-chem w LO. Nie wiem co chce robić kompletnie w przyszłości. Matury z chemii nie mam zamiaru zdawać, bo to nie mój ulubiony przedmiot, mimo, że biologia mnie nudzi-maturę mogę zdawać. Myślałam nad turystyką i rekreacją, jednak wiele osób mi odradza. Jesli wybrałabym ten kierunek nie chcialabym siedzieć w biurze podrózy, ale np podróżować. Moje typy to również: zarzadzanie i marketing psychologia architektura!!! Jednak nie jestem zbyt dobra z matmy, rysunek-jest w miarę ok, ale nie wiem czy mam szanse dostać się. Strasznie żałuję, że wybrałam ten profil. Od zawsze marzyłam o humanie, a co za tym idzie-dziennikarstwo. Nie piszcie mi, że mogę zdawać maturę i się dostać np na dziennikarstwo, bo ja nie dam rady nauczyć się rozszerzenia z polskiego czy wosu. ps. Jestem z Poznania Liczę na podpowiedzi, opinie itp. Pozdrawiam Marta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidajcdka
daj sobie spokoj z dziennikarstwem bo po tym nie ma pracy chyba ze juz dzialasz np w gazetce szkonej albo radiu i naprawde cie to pasjonuje i jestes gotowa pracowac kilka lat w lokalnej tv albo gazecie albo radiu zeby kiedys byc dzienikarka taka jak np monika olejnik alb ini ktorzy pisza np do wyborczej. to jest baaaardzo dluga droga i trzeba miec wielka pasje zeby to robic zarzadzanie i marketing???? nie masz pojecia ile ludzi po tym kieruku siedzi na kasie w biedronce - odradzam psychologia- no coz mysle ze psychologow zawsze beda potrzebowac tutaj masz szanse otworzyc swoj gabinet i dobrze zarabiac ale pamietaj ze caly cas musisz sie w tym kieruku uczyc i szkolic archotektura - bardzo dobry kierunek ale tez trzeba duuuzo zapalu, pasji, trzeba byc osoba bardzo kreatywna i lubic tzw wyscig szczurow zeby sie wybic. czasem trzeba coz wymyslac jakis projekt w bardzo krotkim czasie- dasz rade? musisz sobie na takie pytania odpowidaziec turystyka? fajnie ale tak jak napisalam moze ci sie trafic siedzenie w biurze, jesli chcesz podrozowac zasze mozesz zrobic ilota wycieczek albo rezydenta ale to kurs tylko mam nadzieje ze pomoglam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasmka
pomogłaś i zniechęciłaś :D ale dzięki za opinie, jeśli chodzi o dziennikarstwo, marketing, zarządzanie, też słyszałam, że ciężko z pracą. Architektura-rysunek! matematya! cięzko jest, więc odpada. Jednak pozostaje mi psychologia albo turystyka, ale raczej to drugie. jeśli chodzi oturystyke to myślałam, że mieć i studia i zrobić sobie kursy, np. na rezydenta. :) Dzięki, pozdrawiam Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasmka
a jesli chodzi o dziennikarstwo-nie chce siedzieć w lokalnej gazecie, pisać dla jakich zwykłych gazet. Jestem w gorącej wodzie kąpana, chcałabym mieć od razu wszystko :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdasd341234243
Po wszystkich tych kierunkach będziesz bezrobotną, oprócz architektury, ale będziesz musiała w niej być NAPRAWDĘ dobra. Nikt po studiach dziennikarskich nie zostaje dziennikarzem - sprawdź sobie życiorysy dziennikarzy oraz co mówią o studiach dziennikarskich. Na marketingu i zarządzaniu nie nauczysz się niczym zarządzać. To są dobre studia dla ludzi którzy prowadzą już jakąś rozwojową firmę. Wiedzą książkowa ci się nie przyda i skończysz jako rekin byznesu wykładający chemię na półkach Tesco. No chyba, że masz do tego smykałkę i już masz doświadczenie w prowadzeniu lub zakładaniu własnego interesu. Jeżeli nawet nie wiesz jakie płaci podatki firma lub jak się ją zakłada - od razu daj sobie spokój. Psychologia. W Urzędach pracy najwięcej bezrobotnych jest m.in po psychologii. Idą na nie tłumy i są traktowani jako tłumy. Wyciągnąć ich z kasy i z nic nie wartym dyplomem poświadczającym, że przeczytali parę książek i znają je na pamięć nic po tym nie umiesz. Nie masz żadnych uprawnień i musisz kończyć jeszcze 20 kolejnych studiów podyplomowych i mieć kasę na założenie gabinetu. Jedyne co - architektura. A tak w ogóle polecam ci elektronikę, medycynę, informatykę, budownictwo, finanse i rachunkowość, logistykę, architekturę. Reszta to produkcja bezrobotnych na masową skalę. A - i od razu nic nie będziesz miała. Studia to przede wszystkim 5 lat wytrwałości w zdobywaniu wiedzy teoretycznej i praktycznej (PRAKTYKI!!!). Po studiach pierwsze lata to zwykle ciężkie zdobywanie kolejnej wiedzy - za marne pieniądze. A - i jeśli jesteś "chumanistką" czyli "coś tam" wiesz z przedmiotów humanistycznych (znaczy umiałaś powtórzyć słowo w słowo interpretację Lalki podaną przez panią od polskiego), a z ścisłych jesteś ciemna jak tabaka w rogu, a jednocześnie nie czytasz książek, nie masz prawdziwego zacięcia w stronę humanistyki to od razu idź na tą kasę w TESCO. Gdzie te czasy gdy studia były dla ludzi, którzy zdawali starą maturę na 6tkach i to oni szli na studia a reszta motłochu do prac prostych. Choć w sumie nadal tak jest - ci wybitni - i tak się wybiją. Ci ciency (90%) i tak skończą w TESCO tylko zmarnują 5 lat podatków ludzi pracujących udając ze się uczą "oceanologii stosowanej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajajka
fajnym pomysłem też są szkoły policealne. niekoniecznie zamiast studiów, ale na przykład jako dodatek. popatrz sobie na biznesszkola.pl, możesz zrobić kurs opiekunki i w trakcie studiów już masz papier i fach w ręku, dorobisz sobie kieszonkowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w trakcie studium policealnego, bo mojego studia to tak naprawdę o kant tyłka rozbić. Nie uwzględniam ich w CV. A te kierunki co wymieniłaś to Ci gwarantują bezrobocie. No może oprócz architektury, a reszta jest po prostu żartem. Codziennie wywalam takie CV do kosza i się śmieje z tych ludzi. 25 lat, zero doświadczenia, oprócz dwóch tygodni praktyk i wielki MGR. Rozumiem, ja też myślałam, że po studiach zawładnę światem, a tu dupa. Po 3 latach dałam sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdasd341234243
Buahahah. A nie mówiłem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasmka
czyli dla mnie nie ma zawodu -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amazingpepople
w tak młodym wieku zazwyczaj się nie wie, co robić, ale moim zdaniem warto jest się zastanowić nad tym, co nam sprawia przyjemność i takie studia wybrać, a potem już bardziej konkretnie szukać zajęcia, takiego, który będzie połączeniem i naszych zainteresowań i kierunku, który wybraliśmy. Jeśli nie wiesz co studiować może zajrzyj tutaj http://www.wsaib.pl/ i zobacz, jakie mają kierunki, jakie zajęcia, może coś Ci się rozjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×