Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniikaa,,.

Jak smacznie upiec żeberka ?

Polecane posty

Gość Moniikaa,,.

Czym doprawić,jak i w czym zapiekać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem i ja......
ostatnio robiłam tak przyprawę do mięs rozrobiłam w oliwie z dodatkiem odrobiny wody ...każdą część żeberka nasmarowałam i zostawiłam w lodówce na jakiś czas przełożyłam na blachę i do piekarnika żeby się bardzo dobrze zarumieniły na koniec dodałam cebulkę tak żeby nabrała złotego koloru wszystko to przełożyłam do garnka dodałam wody i parę suszonych grzybków i na gazie gotowałam na wolnym ogniu ok pół godz....sos wyszedł jak marzenie a żeberka były soczyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żeberka są dobre z kapustą
z kapusta kiszoną i ziołami doprawić ,upiec jak zwykle albo papryką ostra i słodką doprawić ,cebula czosnek, sól i pieprz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mexzeberka
Składniki (dla 4 - 6osób) 1 kg żeberek PQS 1/4 szkl. kakao bez cukru 1 łyżka chilli w proszku 1/4 łyżeczki mielonych goździków 1 łyżeczka imbiru w proszku 1 łyżka czosnku w proszku 1 łyżka soli morskiej 4 łyżki oliwy z oliwek szczypta suszonej papryczki chilli w płatkach szczypta suszonej pietruszki Wykonanie Wykonanie: Przygotować marynatę z kakao, chilli, goździków, imbiru, czosnku i soli morskiej. Dodać umytej osuszone żeberka PQS oraz oliwę z oliwek. Wszystko dokładnie wymieszać tak, by mięso pokryło się równo-miernie oliwą. Odstawić do lodówki na min. 1 godzinę. Po wyjęciu z marynaty mięso ułożyć na aluminiowych tackach, posypać płatkami papryczki chilli i suszoną pietruszką. Grillować na rumiany kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omiśka
rozumiem, że inne żeberka do tego przepisu się ZUPEŁNIE nie nadają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halinazina
żeberka robię prosto bez wydziwnych przypraw,po prostu,cebula,sól pieprz,majeranek.Zeberka obtaczam lekko z dwóch stron w mące,kłade na rozgrzany tłuszcz piekam z dwóch stron,jak się przyrumienią dodaję przyprawy podlewam wodą i to wszystko.Są przepyszne tak mówią wszyscy,którzy smakowali u mnie żeberka.Jestem za prostymi przepisami.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwyklym ....
a co to sa "wydziwne przyprawy"? nie ma dziwnych przypraw, tylko rozni ludzie lubia inne smaki. jeden woli mieso przyprawione majerankiem, inny tymiankiem, ot co. a dla niektorych jak zobacza jakas przyprawe nieuzywana na ich podworku, to juz jest wielkie 'wydziwianie' :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×