Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość domiśka 16

co jeść w upały?

Polecane posty

Gość domiśka 16

Słuchajcie kobietki - co gotujecie w te upalne dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domestos albo ace
chlodnik ,ziemniaki z kefirem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikgla
Sałtki przeróżne (z warzyw, makaronu, kuskusu, quinoa,młodych ziemniaków) z "wkładką" białkową (szynka, tuńczyk, jajka, sery). Makarony z szybkimi sosami. Chłodniki, gaspacho. Młode ziemniaki z czym kto lubi (u nas najczęściej z jajkiem sadzonym albo popijane ziołowym ayranem). Szybkie mięsa (pierś z kurczaka, stek) czy ryby plus sałata z winegretem. Lekkie zupy z sezonowych warzyw. Piperade, ratatouille.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szz
u mnie w upały robi się zupę owocową (na zimno) z makaronem, sałatki, mizerię, placki drożdżowe (jak juz ostygną)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byczysko stare
to samo,ludzie mieszkaja w klimacie gdzie jest zawsze upal i nie zywia sie woda i salatka na okraglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikikami
Ja różnie, zależy na co mam akurat ochotę. Ale zauważyłam, ze wolę w upał lżejsze potrawy, nie mam w ogóle ochoty na ziemniaki. Więc słucham swojego organizmu i zazwyczaj w upalne dni żywię się sałatkami i jakimś mięskiem, bo mięsko być musi ;) Ostatnio jak było tak gorąco, to zrobiłam pierś grillowaną z ananasem i z sałatką lekką z kalafiorka ją zjadłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamkara
Ja to tez lubię jakieś lekkie sałatki, generalnie uwielbiam kupowac gotowe sałatki, bo nie mam natchnienia na takie mieszanie i dobieranie składników, a w sklepie to zawsze duzy wybór :) Ostatnio pożeram 'sałatką polską z groszkiem' Degi w ilościach megaśnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ta znowu spamuje Dega
:o Ostatnio kupiłam pierwszy raz sałatkę gotową wlasnie z dega bo przeczytalam post spamerki na tym forum i co? była tak ohydna ze w koszu wylądowała :o sam ocet i twarde warzywa, kwaśna i okropna :o Tak więc wal sie z tą reklamą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irqqa
Widzę, że już nikt nie może się wypowiedziec na tym forum, bo zaraz jest posądzany o spam!!! Może poprostu nie wszyscy lubią te same rzeczy droga Pani. A co do upalnych dni, to Ja wybieram wszystko co z lodówki, czyli jogurty, serki, kefiry;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dania lekko strawne, a przede wszystkim uzupełniać płyny w organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betkkkka
Polecam chlodniki na maslance. W niedziele zrobilam taki do obiadu i byl pyszny. Pomidor, kawalek zielonego ogorka, kilka rzodkiewek i ogorek kiszony pokroilam w kostke. Dodalam posiekany szczypiorek i koperek. Zalalam zimna maslanka i wrzucilam przekrojone na pol jajko na twardo. Ja to podalam jako dodatek do miesa i ziemniakow, ale mozna tez podac z samymi mlodymi ziemnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mekssssyk
mieszkam w upalnym klimacie i co caly rok mam jesc na zimno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cium cium
a kto ci kaze :D w upaly najwazniejsze jest, zeby robic jedzenie, ktore nie wymaga stania przycieplej kuchni zbyt dlugo, albo grzania piekarnika. a konkretnie co, to juz rzecz gustu, upodoban, a przede wszystkim smaka w dany dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cium cium
czyli najlepiej cos, co sie robi w 10-15 min. (obrobka cieplna, przygotowanie pewnie bedzie troche dluzej). np. filety rybne, krewetki, steki, burgery, kurza lub indycza piers w cienkich plastrach. a najlepiej jeszcze na grilu, zeby mieszkania nie przegrzewac, jak sie nie ma klimatyzacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ParaMara
W moim domu grill pojawia się tylko od święta, bo miło tak posiedzieć na dworze w ciepły dzień z przyjaciółmi ;) Jednak w upały nie mam ochoty na potrawy grillowane. Wolę zjeść coś chłodnego jak jogurt czy owoce. Na obiad polecam, np. pierożki z jagodami czy truskawkami, albo gotowane mięsko z lekką sałatką czy ziemniaczki z zsiadłym mlekiem . Ostatnio nauczyłam się przyrządzać posiłki na parowarze, bo to znacznie zdrowsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaktusoooowa
Wszystko jest kwestią gustu. Mnie smakują takie rzeczy jak gotowe sałatki, więc ja nie narzekam na takie jedzenie i lubię sałatki Lisnera, Degi czy innych firm. Nie wszystkim musi to samo smakować. A swoją drogą, niezbyt grzeczne jest sformułowanie "wal się". Trochę kultury nikomu jeszcze nie zaszkodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
no wiec wlasnie .... sama rowniez nie popieram reklamowania co i rusz przetworzonego jedzenia (jesli przez przypadek te salatki sa faktycznie zdrowe, to zwracam honor, ale nie podejzewam). lecz z takimi odzywkami sama nie dajesz najlepszego przykladu ;) a co do jedzneia w upaly to powiedzialabym tak: to, na co mamy ochote i bez wymagania od osob trzecich gotowania dla nas cieplych potraw, gdy one maja ochote na zimne. moze byc? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zupa owocowa, chłodnik, ryż z truskawkami i jogurtem, ziemniaki z jajkiem sadzonym i mlekiem kwaśnym , fasolka szparagowa, makaron ze szpinakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość priyya
piersi z grilla,stek,warzywa z grilla,wszystko co sie szybko na zewnatrz robi.Mamy oczywiscie klimatyzacje bo tu gdzie mieszkam jest parno i goraco latem,ale i tak lubie lekkie rzeczy z grilla i masa salat,warzyw,owocow.Szprycerki do picia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie....32
niezastąpiony chłodnik litewski. podaję z ziemniakami, czasami ze skwarkami i smażoną cebulką. super orzeżwia :) http://homesweethome.blox.pl/2012/05/Chlodnik-litewski.html bardzo lekkie i delikatne kotleciki rybne: http://homesweethome.blox.pl/2012/05/Fish-cakes.html surówka z pora, jako dodatek to mięsa. świetna do mięsa grilowanego: http://homesweethome.blox.pl/2012/04/Surowka-z-pora.html przystawka z łososiem: http://homesweethome.blox.pl/2012/01/Rolada-szpinakowa-z-lososiem.html ze słodkości polecam roladę bezową z bitą śmietaną: http://homesweethome.blox.pl/2012/02/Rolada-bezowa-z-bita-smietana.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w upały lubię grillować, ale to dopiero wieczorem, jakies dobre mięsko, do tego sałateczka. albo stary sprawdzony obiad - młode ziemniaki z koperkiem, kefir do tego i jajo sadzone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- ryż z truskawkami lub jagodami (można jeść na zimno) - "zupa" wiśniowa (w zasadzie to kompot z wiśni zagęszczony kisielem i podany z makaronem, ale na upały rewelacja) - ziemniaki posypane świeżym koperkiem, ze zsiadłym mlekiem i ew.jajkiem sadzonym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko co można upiec na grillu- ryba, warzywa (zwłaszcza kabaczki i bakłażan- tylko najpierw go posypać solą, poczekać i spłukać, aby nie był gorzki). Możesz też spóbować grillować owoce, np brzoskwinię czy banana (skórkę nadłamujesz, a do środka wsadzasz kawałeczki gorzkiej czekolady). Może ta ostatnia propozycja nie jest zbyt dietetyczna, ale na pewno zdrowsza od kupnych słodyczy. A poza tym raz na jakiś czas można sobie pozwolić na coś dobrego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanesiak
Najlepiej korzystać z przepisów z "Lekko, łatwo, smakowicie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×