Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tutektu

????? w czym kąpać noworodka ?????

Polecane posty

Gość tutektu

Nie wiem co bedzie najlepsze, dlatego licze na wasze podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaqqqwww
po nagusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama mama mama
w wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a najlepiej zrobisz jak wykapiesz w benzynie:-) A tatuś niech żuci niedopałka:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kielczanka
w wanience :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutektu
:) :) :) Widze, ze jak pytanie nie jest sformułowane jak dla deb..ili to nie da rady sie z wami dogadac :) Jak juz mam wanienke/wiaderko/whatever/ a w niej wode to czy macie wyprobowane kosmetyki dla noworodkow, ktore najlepiej sie sprawdzaja? A moze nic nie dolewac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tabletka POoo
Jak nie ma uczulenia to na cholerę kąpać w oilatum czy tym podobnym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutektu
wiekszosc reklamowanych plynow-LEKARSTW w gazetkach dla mam to plyny dla dzieci z azs itp. dziwi mnie, ze tak latwo dajecie sie na to nabrac!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sama mam AZS, odkąd pamiętam, czyli jakieś 25 lat, zdiagnozowane jako AZS 15 lat temu..... Ale nie mam zamiaru mojej córki jak się urodzi wstawiać właśnie w te kosmetyki..... po co ? żeby skóra nie musiała pełnić swej roli ?? poczytajcie najpierw o zastosowaniu takich kosmetyków zanim po nie sięgniecie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutektu
czy mydlo dla niemowlat ph 5,5 jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tabletka POoo
Szare mydło ponoć najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutektu
billu-nie masz kogo kapac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsze dla niemowlaków i starszych dzieci są kosmetyki Mustela do kąpieli, pięknie pachną, nawilżają, są delikatne i nie uczulają słyszałam to od wielu znajomych oraz wypróbowałam na swoich pociechach i na sobie oczywiście też. Na allegro sprzedający "iapteka" ma najniższe ceny - zaopatruję się już u niego bardzo długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas spisało się oilatum-nie dawał się balsamować ani nic a po tym nie musiałam, teraz przeszliśmy na ziajkę, myślę że też jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas sprawdzilo sie Emolium i Oilan. na sucha skore na policzkach dawalam krem Emolium zwykly i trojaktywny (bardzo dobre, polecam). po kilku miesiacach przeszlismy na mydelko bambino i od czasu do czasu uzywamy oilanu. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W OILATUM lub EMOILIUM - po co tego używać, jeżeli dziecko nie ma problemów ze skórą? Nawet jak są problemy to stosuje się to na przykład 1-2 razy w tygodniu, bo skóra przyzwyczaja się do tego, że coś za nią "pracuje". Najlepiej zapytać bliskiej osoby, która ma małe dziecko i do której masz zaufanie. Jeżeli nie masz nikogo takiego, pytaj położnej, ona ma doświadczenie. Spodziewam się dziecka i też o tym czytałam, co forum, co osoba to opinia. Myślałam na początku o oliwce dodawanej do wody - parę kropel, ale później czytałam, że zatyka pory (przez parafinę ponoć). Myślałam o typowych kosmetykach dla dzieci z Nivea, czy J&J, ale J&J podobno uczulają. W gazetkach typu "Mam dziecko" czytałam o mydle dla dzieci "Biały Jeleń" - czyli szare. Też się pogubiłam już. Na pewni nie będę używała kosmetyków typu Oilatum, bo wydaje mi się, że jest szkodliwe dla zdrowej skóry - tak jak pisałam, odzwyczaja skórę od pełnienia swojej naturalnej, fizjologicznej funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jtjamjgunk
Po co dawac ta chemię do wody . troszkę oliwy z oliwek do wody i skora jest super Nawilzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie uzywam oilatum
Ani nic podobnego. Moj synek ma zdrowa skore. Uzywam mydelka bambino,ale nie na cale cialo. Myje nim glowke,dlonie,pod paszkami,w pachwinach i pupe. Reszte sama woda. Pewnie lepsze byloby mydlo bialy jelen,ale sami uzywamy bambino juz tyle lat,wiec to kwestia przyzwyczajenia. Mydelka uzywamy od urodzenia,polozna tez nam polecila. Oilatum itp.tez sa na bazie parafiny,wiec tez moga zatykac pory. Podobno lepszy jest olej z mogdalow. Raz probowalam na poczatku,ale tak jak pisalam,skora mojego synka nie wymaga dodatkowego natluszczania/nawilzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość typowa zona
W samej wodzie. albo kropelke jakiegos plynu do kapieli dla niemowlakow. zadne oilatum ani inne pekarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam penaten do całego ciała. Delikatny i ładnie się pieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My myjemy szarym mydlem Bialy Jelen, a raz w tygodniu kapiemy w wodzie z dodatkiem kilkukropel oleju migdalowego. Zadnych kremow, chyba ze na slonce nie stosujemy I mlodzieniec nie ma problemow skornych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gajoteria
A co powiem na krochmal do kąpieli niemowlaka? Zapoznaj się z tym sposobem http://adamed.expert/ Od razu zobaczysz różnicę w skórze swojego maleństwa, oczywiście na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama małej Kasi
Kąpiemy w samej wodzie, przed tem namydlamy gaze mydełkiem Bebiko.Nie uzywam zadnej chemi i wynalazków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My używaliśmy kosmetyków weleda, najlepsze z wszystkich . W pierwszym tygodniu po przyjściu ze szpitala dodawałam do wody jedynie mleka z piersi , tak jak doradziła mi położna bo mleko matczyne zawiera substancje chroniące delikatną skórę a także wzmacnia ją przed bakteriami. Żel weledy nagietkowy zaczęliśmy używać jak córka miała skończone dwa tygodnie . Dobry kosmetyk nie będzie zawierał olejów mineralnych (parafiny), nie będzie się "dobrze" pienił i zawierał wywołujących alergię kompozycji zapachowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KalinkaK
My bardzo lubimy serię Elodermu na początku używałyśmy tylko emulsji teraz córka jest starsza więc mamy jeszcze żel i szampon. Odkąd ich używamy skończyły się problemy ze skórą , podrażnieniami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NastKaZ
Dla mojego maluszka najlepsza jest emulsja elodermu nie podrażnia i świetnie nawilża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×