Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ZaniepokojonaMama

Mój 3,5 letni syn nie mówi

Polecane posty

Gość ZaniepokojonaMama

Mój syn ma 3,5 roku, jednak nadal nie mówi. Czy ma ktoś podobne doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZaniepokojonaMama
Mama... nic poza tym słowem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lkjlh
chopaKI Tak mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idel
moim zdaniem powinnas skonsultowac ti z oediatra albo idz odrazu do logopedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idel
to juz duze dziecko powinien juz mwic krotkimi zdaniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZaniepokojonaMama
Wszyscy Ci "specjaliści" mówią, że chłopcy tak mają. A później okazuje się, że dziecko cierpi na autyzm... Nie chce prostej odpowiedzi, którą każdy może powiedzieć, bo to owładnęło wszystkimi. Czy ktoś miał podobny problem z mową dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZaniepokojonaMama
Byłam już u logopedy, pediatry, laryngologa, psychologa oraz pedagoga. Każdy sprzedaje mi bajkę, że to chłopiec i zacznie później mówić. Mam dość kłamstw na odczep się. Czy ktoś może mi pomóc? Czy ktoś miał podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trutuutiiii
moja cora dopiero rozgadala sie w wieku trzech latek. wczesniej tylko pojedyncze slowa. w twoim prypadku zaczelabym sie martwic. Idz do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZaniepokojonaMama
Zmartwiłaś mnie tym... Podczas badania wszystko było ok, ale skoro jeden specjalista się pomylił to może drugi też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki lajf
No w tym wieku to już trochę niepokojące. Chociaż znam dwa przypadki, kiedy chłopcy właśnie nie mówili praktycznie nic do ukończenia 4 roku życia, a nic im nie dolegało - ale zaliczyli chyba wszystkich lekarzy w okolicy. Poza tym wszystko jest w porządku? Bo przy autyzmie powinnaś zauważyć niepokojące objawy - takie dzieci mają swój świat, nie komunikują się nawet z rodzicami, nie przytulają... Jeżeli nie masz takich podejrzeń, to może faktycznie twój syn tak ma... A chodzi do przedszkola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idel
ale co to za "specjalisci" ktorzy odprawiaja cie z kkwitkiem a moze faktycznie twoje dziecko poprostu tak ma , a zauwazylas jakies niepokojace symptomy u swojego dziecka, jakies nietypowe zachowania? powiedz mi czym twoje dziecko lubi bawic sie najbardziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZaniepokojonaMama
Syn chodzi do żłobka. Syn największy kontakt ma ze mną. Lubi układać klocki, jednak nie zauważam typowych objawów autyzmu jak zamknięcie się w sobie, nie czuje potrzeby żeby zabawki były cały czas na tym samym miejscu, chce kontaktu z innymi dziećmi, jednak jego brak mowy uniemożliwia mu to często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafirek.........
mojej kuzynki syn też bardzo późno zaczął mówić i moja kuzynka też z nim do logopedy i psychologa chodziła. dzisiaj ma już 8 lat i jest super uczniem, bardzo inteligentny chłopiec, więc sobie nie wkręcaj autyzmu. idź prywatnie do jakiegoś logopedy. może jak zapłacisz to się zajmą dzieckiem :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferorra
moj brat zaczal mowic jak miala 5 lat i tez wszyscy mowili ze niewiadomo co mu jest a tak po prostu ciezko mu szlo i tyle teaz jest zwyklym chlopcem nie odbuegajacym odreszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idel
dziecko mojej kuzynki np, jak dorwie czyjes wlosy to moze je glaskac ponad 2 godziny i wcale mu sie ta czynnosc nie nudzi,kladzie sie na plecach i zachowuje sie jak moja polroczna corka macha nozkami patrzy w sufit usmiecha sie do sufitu jesli nie zauwazylas nic z takich rzeczy to chhyba widocznie twoje dziecko jest zdrowe i zacznie mowic tylko pozniej,ale nie jestem specjalista wiec najlepiej skonsultuj to jeszcze z innymi lekarzami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZaniepokojonaMama
Dziecko... pieniądze nie sprawią, że moje dziecko zacznie mówić. Nie wkręcam autyzmu tylko jako troskliwa matka sprawdzam każdą możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZaniepokojonaMama
Idel podałaś przykłady, które podawał mi lekarz. Nie zauważyłam takich objawów, dlatego o autyzm jestem spokojna. Jest tyle chorób o których nie wiemy. Ja się tylko boję, że syn będzie miał problem z porozumieniem się z innymi dziećmi. Nie chcę żeby był odrzucony przez to, że nie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idel
zaniepokojona rozumiem wolisz wszystko sprawdzic niz potem miec pretensje do siebie ze cos pominelas, ale wizyta prywatna faktycznie lepiej sie przyda bo lekarze na nfz poprstu robia wszystko na odwal a pojdziesz prywatnie to wiecej czasu poswieca twoejmu dziecku ja niestety wszedzie chodze prywatnie czy z dzieckiem czy ze soba bo na nfz jakos nie ufam tym lekarzom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZaniepokojonaMama
Może rzeczywiście powinnam sprawdzić prywatnie. Dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idel
wydaje mi sie ze mozesz byc spokojna wiem ze to ci spedza sen z powiek ale widocznie taki urok twego dziecka a popytaj mamy albo tesciowej jak ty czy maz zaczeliscie mowic w jakim wieku czesto dzieci rozwijaja sie podobnie do swoich rodzicow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafirek.........
chyba jestem za stara na to, żeby mowic do mnie per dziecko, to po pierwsze. a po drugie pieniądze nie sprawią, że zacznie mówić, ale sprawi to logopeda, któremu zapłacisz. bo na nfz to same dziadostwo. taka przykra prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZaniepokojonaMama
Idź spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafirek.........
sama idz spac wariatko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZaniepokojonaMama
... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idel
dlaczego sie klocicie? kobieta kobiecie wilkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leokadia arkadia
Idź do porządnego lekarza! Nie daj się spławić !!!!! Mój syn dziś skończył 4 lata, ale mając 3 rozmawiał ze mną o wszystkim i normalnie jak "stary" Mało tego... mam drugiego synka, który ma obecnie 1,5roku i on mówi sporo: "idę pać" (spać) "mama daj" "mama weź" "mama łap" "daj pić" "daj jeść" "ce papa" - (chcę na dwór) nazywa owoce - banan, kiwi itp... i dużo więcej Potrafię się z nim całkiem nieźle porozumieć więc... u Was niestety coś jest nie tak! Nie dawaj się zbyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja sąsiadka
Jeezu...Przecież kobita pisze, że była z dzieckiem u kilku lekarzy specjalistów i nie znaleźli żadnych odchyleń...Nie straszcie jej. To, że u jednego dziecka jest tak, że mówi "jak stary" nie znaczy, że u innego musi być tak samo. Niektóre trzy i pół latki "robią w portki", czym mamusie jakoś się nie chwalą...:O ZaniepokojonaMama- zawsze można (i trzeba) takie kłopoty konsultować z lekarzami. Jednak nie ma co wpadać w histerię. Zastanów się jak Twoje dziecko daje Ci znać, że coś chce. Co mówi? Jakieś sylaby chyba wydaje?(da,to,papu,si...itp.). Spróbuj ''wymuszać" na nim te dźwięki pokazując palcem różne przedmioty.(dać to? nie to?) Tez miałam ten problem z synem. Najpierw nie mówił, potem długo tylko sylaby i dopiero -jako 5-latkowi-rozwiązał się język(aż za bardzo!):D. Tak jak Ty, martwiłam się, szukałam pomocy u specjalistów i...wysłuchiwałam komentarzy nawiedzonych mamuś cudownych dzieci...:O Mój syn ma dziś 15 lat. Jego zdolności oratorskie zachwycają nauczycieli. Świetnie się uczy a jego ustne referaty i przemowy zawsze oceniane są na "6" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej koleżanki syn też prawie nic nie mówił ,lekarze pocieszali ,ze chłopcy tak mają i co okazało sie ,że to jakaś odmiana autyzmu:( .Z kolei mojego brata córka w tym wieku mówiła jeszcze tylko po ,,chińsku'' jak poszła do przedszkola w przeciągu kilku miesięcy tak sie rozgadała ,ze teraz wszystkich zamęcza:) Myślę ,że powinnas iść do dobrego psychologa ,żeby zdiagnozował Twoje dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ratatuj olaboga
Podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×