Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bkukulak

odmiana nazwiska po slubie

Polecane posty

Zastanawiam sie nad odmiana nazwiska mojego przyszlego meza. Nie bede wymieniac, ale jest to przymiotnik, dajmy na to Tradycyjny, wiec ja po slubie musze pisac sie TradycyjnA czy na zyczenie w urzedzie mam zglosic ze chce TradycyjnY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie możesz sobie tego wybrać
jeśli chcesz nosić to nazwisko, to musisz używać go tak, jak ono funkcjonuje, a najlepiej dowiesz się tego pytając, jak używają go kobiety z jego rodziny. Oczywiście są urzędowe sposoby na zmianę pisowni czy formy nazwiska, ale przez samo tylko przyjęcie nazwiska męża przy ślubie się tego nie uzyskuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salonowa żyrafa
Moja koleżanka ma męża o nazwisku Brzegowy a ona jest Brzegowa. Oni to odmienili i tak ma w dowodzie. Za to inna koleżanka jest Cichy, a nie Cicha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blebklebke
a ja nie rozumiem, dlatego nie chcezsz odmieniac? jak to bedzie brzmiało? załóżmy Anna Tradycyjny...no bez sensu:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
One uzywaja koncowki "A", a ta forma mi sie nie podoba :/ No wlasnie, dlaczego Brzegowa jest Brzegowa a druga Cichy? Czym to sie rozni? Wole Anna Tradycyjny niz Anna Tradycyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie możesz sobie tego wybrać
Różni się tym, że tak to nazwisko się utarło i tak funcjonuje :) (w nazwach własnych często jest mało logiki) i to tak, jakbyś chciała powiedzieć: wychodzę za mąż za Kowalskiego ale chcę się nazywać Kovalska. Możesz nazywać się Kovalska, ale droga urzędowa do tego jest inna niż tylko małżeństwo (ale nie martw się, to względnie proste, jeśli chodzi tylko o tak drobną zmianę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie możesz sobie tego wybrać
Różni się tym, że tak to nazwisko się utarło i tak funcjonuje :) (w nazwach własnych często jest mało logiki) i to tak, jakbyś chciała powiedzieć: wychodzę za mąż za Kowalskiego ale chcę się nazywać Kovalska. Możesz nazywać się Kovalska, ale droga urzędowa do tego jest inna niż tylko małżeństwo (ale nie martw się, to względnie proste, jeśli chodzi tylko o tak drobną zmianę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proste? Wiec co musze zrobic? Zeby potem nie bylo, ze mi babka powie w urzedzie 'Przykro mi, mogla pani przyjsc wczesniej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SitkoOo
No mi właśnie też podoba się nazwisko nieodmienione i chętnie zostawiłabym je z końcówką -ski w moim przypadku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo, halo! Fajnie byłoby przeczytać jakąś radę, od kogoś, kto też miał ten problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredny wuj
a wiecie jak sie na wsi odmienia nazwisko corki starej Kupagowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciupażanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×