Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

Iza ja szczepiłam firma Infanrix i małewmu nic nie bylo. zadnej goraczki, zadnych skutków ubocznych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel jak dla mnie kozaczki są spoko! Sama mam bardzo podobne z przed 2 lat (tylko z frędzlami) ale kolor i koturna identyczne ;-) Fajnie dziewczyny, że się wybawiłyście i Wasi mężczyźni dali radę!!! No i widzę, Iza, że się rozkręcasz - już planujesz parapetówę! ;-) ale to bardzo dobrze!!! Muszynianka i Angel! Proszę mi tu smaka nie robić tymi smakołykami! Ja tu walczę z kg a Wy tak bezkarnie możecie podjadać! :-) No może nie tak do końca... bo doczytałam Muszynianka, gdzie niestety ten andrut wylądował - współczuję!!!! Inka no, no obrotna dzisiaj jesteś!!! :-) tak trzymać!!! A u nas zmiana planów urodzinowych - mamusia zaproponowała mi, żebym już wszystkich do nich zaprosiła :-) Bardzo się cieszę, bo wiadomo, że kupę kasy tym sposobem zaoszczędzę! Tylko moje dzieci (głównie starsze) oszaleje z radości! 6 grudnia Mikołaj, a 9 urodziny - ale co tam - niech się cieszą! Jeszcze do tego obiecała mi zrobić krokiety z barszczem i andruta, wiec mi tylko zostanie sałatka, pieczywo i wędliny oraz torcik i owocki i napoje :-) Hura!!!! To teraz ja muszę szukać kreacji! Zaraz petycję podpiszę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wzięłam Infanrix hexa 6w1 to jest to samo co Infanrix 5w1 tylko ma dodatkowo żółtaczkę, bo jak się bierze 5w1 to robią 2 zastrzyki (szczepionka 5w1 + osobno żółtaczka) różnica w cenie była chyba 60 zł czy jakoś tak. Przekonało mnie to, że w tej 6w1 szczepionka przeciw żółtaczce jest niby lepsza od tej którą się podaje przy szczepieniu 5w1. Kupa kasy na to idzie ale trudno :( Wzięłam jeszcze rotawirusa w 2 dawkach każda po 350 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja szczepilam tymi samymi co Iwcia :) uwazam ze na te 6 w 1 szkoda tyle kasy ladowac , jak rozni sie w sumie to tylko tym ze trzeba potem isc w 6 msc zycia na osobna szczepionke na zoltaczke i tyle a cena o jakies 70 zl mniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie foto po dzisiejszym obżarstwie :d ja tych dodatkowych Chyba nie bede robić zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakuska123 mi też było szkoda kasy skłaniałam się bardziej ku 5w1, do dziś się zastanawiam czy dobrze zrobiłam, mój ostatecznie podjął za mnie decyzję stwierdzeniem, że woli dopłacić niech tylko mała nie będzie tyle razy dziurawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze nie chcę mieszać, bo już nie pamiętam z jakiego powodu lekarka namawiała mnie na 5 w 1,a nie na 6 w 1, ale jakiś argument podała! Rotawirusy sama mi odradzała! Ale nie ma co szczepienia to temat rzeka i nigdy pewnie się nie dowiemy, która szczepionka lepsza i kto ma rację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta skutki szczepień wyjda po latach. Trzeba jednak jakś decyzję podjąc, całkowite nieszczepienie tez nie jest mądre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel jaki brzusio :) Czy ja dobrze widzę, że ty się nadal mieścisz w zwykłe przed ciążowe jeansy? Jak ty to robisz ja od 16 tygodnia pożegnałam się z wszystkimi spodniami bo nie było szans, żebym się zapięła ale to może dlatego, że ja jestem niska i mam krótki tułów a dzidzia się musiała gdzieś zmieścić więc mnie do przodu wywaliło. Kanatika twoje dzieci mają śliczne oczy, takie dużeee :) Już nie mogę się doczekać kiedy moja Ola będzie na takim etapie, że będzie sobie siedzieć w wannie i się bawić i przy okazji zalewać całą łazienkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie dziewczyny że Wam się udało poszaleć ja coś się rozstać na dłużej z Gniewkiem nie moge mieliśmy iść na andrzejkowe urodziny w piątek ale odpuszczę sobie bo moja mama przyjechać nie może bo to aż 200km a z obca osoba go nie zostawie - no nie dam rady :( Iza co do kaszki to spróbowałam Gniewko co prawda 4 miesiące kończy w czwartek ale pomału próbujemy i jest calkiem ok brzuszek go nie boli najedzony wesoły i mu smakuje bo wcina :) pije też soczek z marchewki od czwartku i jadł już też kiedyś deserek jabłko z marchewka 1 dzień lyzeczka drugi 2 a trzeci 3 dzis tez skonczyl soczek to zje deserek :) powoli powoli i wprowadzamy papu co do szczepionek nie pomoge bo my niestety z braku szczepionek w hurtowniach w tym czasie co trzeba bylo szczepic musielismy zaczac juz normalnymi wiec lzej nam bylo na sercu ze nie mielismy wyboru bo z funduszami kiepsko i ciezka decyzja byla do podjecia czemu te szczepionki takie drogie:/ Iza Ty dopiero pierwsze szczepienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimo że zwróciłam andruta to dalej mam na niego ochote:)) ale troche sie boje wiec staram się na nie ,nie patrzeć:)) my też bedziemy szczepic tymi płatnymi, może akurat kasa bedzie z ubezpieczenia, ja mam znajomą co ma brata co po szczepieniach niestety jest niepełnosprawny, teraz juz jest dorosły, wiadomo że wtedy inne czasy, ale niestety rezultaty do dziś nie fajne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja bym chciała, żeby moja przy szczepieniu nie płakała ostatnio tak się bidulka darła, że ja prawie płakałam z nią i myślałam, że mi serce pęknie. Ja nie mam wyrobionego zdania o szczepieniach, do dziś nie wiem czy lepiej szczepić czy nie i nikomu nie będę nic do głowy wbijać bo brak mi argumentów. Na rota szczepiłam bo kuzynki synek miał rota i leżał w szpitalu to jej lekarze mówili, że gdyby nie szczepiła to było by jeszcze gorzej, a jak byłam małą do żłobka zapisać to pytałam się dyrektorki czy wymagają jakiś szczepień to mi powiedziała, że nie i podpytała czy rota szczepiliśmy i stwierdziła, że warto jeżeli dziecko ma mieć kontakt z innymi dziećmi tym bardziej obcymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HeHehe... dokładnie kąpiel u nas = się mycie łazienki! Dzięki Inka! :* Angel brzusiu rośnie! Będziesz mieć super pamiątkę! Krakuska mniam! zmykam oglądnąć Patyśkę! Esistere - super, że Gniewko polubił nowe smaki! A gdzie Ineezz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) od razu sie przyznaje ze nie doczytalam bo dzisiaj mam za bardzo zabiegany dzien a chcialam Wam sie dzisiaj tylko pozalic ze przezylam doslownie horror. Poszlam do siebie tu na piastów do przychodni do ginekologa bo mnie juz to krwawienie wkurza jak nie wiem co, niestety przyjmowal tylko murzyn, mysle ok murzyn tez czlowiek. No i przyszlam powiedzialam ocb zbadal i ze idziemy do pomieszczenia obok na usg. Zaczyna badac i mowi: ' zdaje sie ze zamiast do kontroli po porodzie to przyszla pani w ciazy!! " w tym momencie doslownie krzyknelam " chyba sobie pan jaja robi!!" i zemdlalam... budze sie nie wiem co sie dzieje pytam ile mnie nie bylo on mowi ze 2min jakies i pytam sie czy mi sie snilo czy rzeczywiscie jestem w ciazy a on zebym dala mu skonczyc badanie to pogadamy no a ze widzialam to co on i widze ze nic nie mierzy (po tylu usg co mialam to wiem ze zwykle sie mierzy najpierw zarodek) i znowu pytam t"to jestem w tej ciazy czy nie?!' on zaczyna mowic o jajnikach i w koncu mowi mi ze nie nie jestem ale bede miala b.obfite i bolesne miesiaczki a ze jeden jajnik mi wysiadl (nie dziala) i chyba mam chora tarczyce kazal zrobic badania. a to o ciazy stad ze piersze co zobaczyl to cos w macicy ale na szczescie nie zaplodnione... Mowie Wam ze jak wyszlamto mi sie nogi uginaly... Chciala bym miec jeszcze dziecko ale nie teraz... za jakies 5-7 lat jak juz sie wybudujemy i dzieci pojda do szkoly, rozmawialam z nimna temat anty i chyba zdecyduje sie na wkladke domaciczna kosztuje 450 i jest na 5 lat a przy dzieciah boje sie ze zapomne o tabsach czy plastrach a tak to mam spokoj na 5 lat. no to juz koniec mojego zalenia sie, ale jak o tym znowu mysle to az mi slabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka ostatni dzien w tych spodniach bo chodzić oki, ale siedziec musze w rozpietych :) Krakuska stanik jest z triumph , ale to z przed 3,6 roku, akurat wtedy pracowałam to zaszalałam i wziełam cały komplet. Szukałam go kiedys na all ale go nie ma nazywa ultimate temptation cos koło 99 zł kosztował i majtk tez mam do niego były stringi i szorty :) A do tego stanika była kokarda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie ona ma oczka śliczne :D Ja przytylam 11kg a tak do 30 tyg to jeszcze sie miescilam w jeansy sprzed ciąży za to teraz niekoniecznie w kazde w ogole to dziwna sprawa bo tak jak dól wrócił prawie do normy to np.rece i klatka piersiowa pomimo że w ciąży nie przytyłam tu wcale poza piersiami to teraz jakby mi sie normalnie rozeszły kości czy co bo niby tłuszcz mi nie zwisa :P a w sukienki przed ciazowe to nie nie mieszcze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIA NORMALNIE SZOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam nadzieję, ze szybko znajdziesz przyczynę co jest nie tak i będzie wszystko dobrze!!! Normalnie współczuję takiej akcji!!! Mam nadzieję, ze już doszłaś do siebie?! Patrycja jest super! Ma takie piękne oczka, że szok! I wygląda już na taką dużą jak moja Natii!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje :) musze przyznac ze wszyscy zwracaja na nia uwage przez te oczy :) ale po ojcu je ma on tez ma takie duze oczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łooo Asia aż mi skóra ścierpła :) Ja chyba też bym odjechała :) Rób badania rób i się nie martw ja z tarczycą żyję i tak niby straszą jakie to groźne a jakoś Olę urodziłam i jest cała i zdrowa :) Asia a tak w ogóle to ja muszę się z tobą spotkać, bo mam interesik do Ciebie tylko ciągle czasu brak, hmm może w środę mi się uda bo jutro to na pewno nie bo jadę do Dr Doroty. A myślałam o twoim ginekologu wczoraj bo mnie tak brzuch bolał, że miałam wizję miesiączki i myślałam, że jak dostanę to się wkurw.... ale zadzwonię do Ciebie, żebyś poszła za mnie, no ale na razie cisza do jutra może wytrzymam. A właśnie a co tam u Iwci w tym temacie? Bo Ona się doczekać nie mogła i w sumie nie wiem co dalej chyba coś przegapiłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ale historie nam zafundowałaś aż mnie ciarki przeszly bo co prawda ja też bym jeszcze chciala dziecko pewnie nawet wczesniej niz za 5 lat ale no nie teraz wszak ''tyle co'' urodzilysmy no powiem ci ze wcale sie nie dziwie ze odlecialas nie zazdroszcze dobrze ze to jednak nie to a swoja droga najpierw powinien sie upewnic a pozniej mowic takie rzeczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ja to chyba bym zawału dostała ..... Aczy on cos poradził na te krawienia ? Ja tez zastanawiam się nad wkładka :) Dobrze ze jesczez tylko półtorej miecha i koniec c z brzuchem D: ESISTERsuper z tym karmieniem :) Teraz już chyba coraz łatwiej no ine bo za jakiś czas obie z inka i Asia bedziecie mogły wprowadzac takie bardziej dorosłe jedzonko :) Jka by ine patrzec to tez mniej wydanej kasy :) A ja widziałam to foto : na fb chyba :d Oczyska ma wielkie D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×