Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość potrzebna porada

potrzebna porada

Polecane posty

Gość potrzebna porada

Proszę o poradę w sprawie końca umowy w pracy.Jestem na L4 do 29 maja a umowę mam do 31 maja.Co mam dalej zrobić? czy mam przyjść do pracodawcy i spytać czy przedłuży umowę? Dodam ,że nie chcę przedłużać tej umowy,po prostu nie chcę tam już pracować.Chciałabym to załatwić tak,żeby mogła dostać potem zasiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebna porada
ok dziekuję.A czy jeżeli będą chcieli przedłużyc mi umowę a ja się nie zgodzę to będzie to potraktowane jakbym ja złożyła wypowiedzenie? Mam ponad 3 lata pracy ,mam nadzieję że przysługuje mi zasiłek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przysługuje. i nie powinnaś mieć kłopotów. przynajmiej jeśli chodzi o strone prawną. może tylko to troche nieładnie z twojej strony, że wcześniej nie poinformowałaś wcześniej, że rezygnujesz, ale na swiadectwie pracy będziesz miała, ze umowa została rozwiązana z tytułu wygaśnięcia umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebna porada
A co w przypadku jeśli dostałabym L4 jeszcze na te 2 dni? Mam wtedy przyjść w ostatnim dniu chorobowego i powiedzieć że nie przedłużam umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zadzwoń do szefa i powiedz co i jak. a l4 możesz jeszcze mieć po ustaniu zatrudnienia, wtedy zus ci będzie płaciła albo zus bezpośrednio albo za pośrednictwem pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebna porada
Dziękuję Ci serdecznie za pomoc :)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przysługuje ci zasiłek
"a ja się nie zgodzę to będzie to potraktowane jakbym ja złożyła wypowiedzenie?" nie przedłużenie umowy nie jest równoznaczne z aktem jej wypowiedzenia. Wypowiedzenie to jest akt woli wyrażony na piśmie zgodnie z zapisami obowiązującej nas umowy o prace i zachowaniem terminów, który składa się przed wygaśnieciem umowy. To dwie rózne kwestie: wygaśniecie umowy a jej wypowiedzenie. "troche nieładnie z twojej strony, że wcześniej nie poinformowałaś" mogła do ostatniej chwili się zastanawiac poza tym pracodawcy w takich sprawach również nie mają skrupułów czego doswiqdczyłem na własnej skórze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebna porada
Możesz trochę jaśniej ? bo nic nie rozumiem z tego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przysługuje ci zasiłek
no widzę że muszę jaśniej bo średnio z kojarzeniem u ciebie :-( wypowiedzenie umowy o pracę następuje przed jej wygaśnieciem DLATEGO wygasniecie umowy i odmowa jej przedłużenia nie może byc uznana za wypowiedzenie. mam nadzieje że już teraz rozumiesz :-) a zasiłek ci przysługuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebna porada
Dokładnie, ostatnio mam problem z kojarzeniem :) Teraz wszystko rozumiem .Dziękuję bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×