Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama fajnej dziewczynki

Dlaczego w wysokiej gorączce nie można pić mleka?

Polecane posty

Gość mama fajnej dziewczynki

Dziś moja córka dostała bardzo wysokiej gorączki 39,6. Byłyśmy u lekarza i powiedziała między innymi, że jak będzie takie apogeum gorączki to nie dawać mleka. Nie zdążyłam zapytać dlaczego bo wiecie jak jest z dzieckiem u lekarza. Wiecie może dlaczego nie można dawać mleka w wysokiej gorączce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikikiia
przy wysokiej gorączce nie powinno podawać się gorących napoi, ale letnie, żeby ochłodzić organizm, ale dlaczego mleka - nie wiem, może chodziło lekarce o gorące mleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedyś słyszałam, że to dlatego, że przy dużej gorączce mleko może się zważyć w brzuszku i spowodować wymioty :) ale nie wiem ile w tym prawdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wiemmmmmm
bo w gorączce mleko w żołądku może się zsiąść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo mleko jest tluste i moze spowodowac wymioty. Organizm walczy z gorączką i nie ma sily na trawienie tluszczu i laktozy albo będzie wymiotowac albo dostanie biegunki. Najlepiej podczas gorączki podawac wodę lub napoje zawierajace elektrolity, letnią herbatę (bez soku malinowego bo on sprawia ze się "rozgrzewamy" i spotenguje gorączkę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosenna analfabetko
spotęguje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama fajnej dziewczynki
Dziękuję dziewczyny. Z tym "zsiadnięcim" się mleka brzmi bardzo logicznie. Zapewne o to chodzi. Na pewno nie o to, żeby pić cokolwiek czy tam zimne czy ciepłe bo wyraźnie zaznaczyła, żeby mleka nie dawać w szczycie gorączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bingobingo
dokładnie o to chodzi, moja ciocia kiedys w wysokiej goraczce napila sie mleka i zwróciła ... ser :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lmxndsnghkjewd
No niestety sama na swoim przykładzie wiem, że mleko plus gorączka równa się wymiotowanie twarogiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie można podawać bo się zważy.Ja dowiedziałam się na przykładzie mojej córci,zwymiotowała ser w gabinecie u lekarza a przedtem dałam jej sporo mleka.Teraz już do końca życia będę to wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mleko po dotarciu do żołądka zawsze się zsiada - działa tam enzym podpuszczka przerabiający go na ser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna

Niestety przekonałam się kilkukrotnie... mój synek wymiotowal zawsze po mleku lub jogurcie gdy miał gorączkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc

Ja slyszalam ,ze mleko podnosi goraczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mleko wzmaga infekcje. Nie powinno się pić ani przy chorobie (już szczególnie gardła) ani jak się ma niegojaca ranę. Właściwie w ogóle można go nie pić, roślinne smakują podobnie i również są wapniowane bo przemysłowe mleka mają niewiele wartości i tego oslawionego wapnia. Ps. Producenci dopuszczaja do 1% ropy w mlekach. To jest 1litr ropy na 100litrów mleka no obrzydlistwo. A skąd ropa? Z dojonych 24/h zmęczonych wymion i ran bo nikt krowie nie daje odpocząć. Pracowałam kiedyś przy produkcji mleka i teraz żaden jogurt mi przez gardło nie przejdzie 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

W wysokiej temperaturze ścina się kazeina (jedno z białek) która jest trudnostrawna, czasami w ogóle. Wydluża to czas choroby i powoduje dodatkowe dolegliwości - bóle brzucha, stawów, głowy. W chorobie nalezy jeść wyłącznie łatwostrawne pokarmy - owoce, soki, gotowane warzywa a najlepiej całkowicie wstrzymać się od jedzenia a jedynie duuużo pić. Tak robią zwierzęta i co mądrzejsi ludzie. Utrata apetytu i niechęć do jedzenia w czsie gorączki jest naturalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×