Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dariannna

rozszczep wargi i/lub podniebienia

Polecane posty

hej !! podczas ostatniego usg dowiedzialam sie ,ze moja coreczka bedzie miala rozszczep wargi byc moze tez podniebienia..lekarz zasugerowal mi ,czy nie pilam w ciazy i teraz czuje sie winna ,bo na poczatku ciazy wypilam pare razy ..pytanie do mqm dzieci z rozszczepem ,czy pilyscie i to przez to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola6969
Mojej znajomej córka tez urodzila sie z rozszczepem podbiebienia. Nie piła. Nie widziała tez ze dziecko urodzi sie z taka wadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoświadczonamamcia
tak, często wynikiem rozszczepu jest picie w ciąży poza innymi oczywiscie jeszcze wadami. jak można pic w ciąży....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to się doigrałaś mamusiu
teraz dziecko będzie przez ciebie cierpiało:( i nigdy nie będzie normalnie wyglądało. WSTYD!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedziiia
Ludzie dajcie jej spokoj, nie osadzajce tak latwo. Autorko w ktorym jestes miesiacu? Rozczep wargi bedzie mozna chyba skorygowac chirurgicznie w przyszlosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilam kilka rszy na poczatku ,bo mialam normalnie okres do 3 mca i nie wiedzialam o ciazy wiec czasem piwko po pracy ,czy pub ze znajomymi w weekend ,nie robilam tego celowo kiedy dowiedzialam sie o ciazy nie tknelam alko oprocz kilka razy karmi ..jestem w 28 tygodniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co z tego jak dziecko
chore będzie:P a poza tym, ciemnoto, to nie miałaś okresu na początku, bo w ciąży nie ma się okresu!🖐️ Co najwyżej krwawienie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale rozszczep wargi maja tez dzieci ,ktorych matki nawet razu nie pily ,wiec skad ten jad w was !! moze to zbieg okolicznosci ..ktos jest zalamany to jeszcze dowalacie do pieca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedziiia
Mysle, ze alkohol nie jest przyczyna skoro pilas tylko piwko. A nawet jesli tak jest to nie obwiniaj sie, bo o ciazy nie wiedzilas. I darujcie sobie dziewczyny wredne komenatzre. Zamiast pomoc, pocieszyc to wolicie kogos zdeptac do zera, zeby wam bylo lepiej. Autorko jak lekarz stwierdzil ten rozczep? Na usg 3d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle, ze alkohol nie jest przyczyna skoro pilas tylko piwko. nie wypowiem sie w kwsetii rozszczepu, bo się nie znam, ale piwko jest alkoholem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedziiia
asiamt - ale piwo jest lzejsze niz np. wodka prawda? Dzieci chore rodza sie tez kobietom, ktore nie pily w ciazy. Jestescie wredne do granic mozliwosci. Oby was to kiedys nie spotkalo, ze wasze dziecko bedzie chore. Szczegolnie osoba o nicku " i co z tego jak dziecko" - twoja matka chyba pila w ciazy, ze urodzila tak wredna i bezduszna osobe. Jak mozna powiedziec o chorym dziecku " paskuda"? Przeczytajcie sobie o rozczepie podniebienia, ze nie tylko alkohol moze byc przyczyna tej choroby. Zal mi was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz alkohol to alkohol, nieważne czy to piwo czy nie, bo tam tez jest alkohol i to nie mała dawka ale ja absolutnie nikogo nie oceniam, tylko zwróciłam uwagę na fakt, że piwo to też alkohol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeciez tyle sie o tym trąbi, ze najmniejsza ilość alkoholu szkodzi kiedy kobieta jest w ciąży :O :O :O No ale Ty alkoholu nie pilaś, 'tylko' karmi. A karmi to sok? :O Kobietom niepijacym tez sie rodzą chore dzieci, ale Ty wiedziałaś o ciąży a i tak pilaś to piwo :O Jaka będzie z Ciebie matka skoro nawet w ciąży nie umiesz o dziecko zadbać? :O :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co z tego jak dziecko
biedziiia a dziecka autorki ci nie żal, hipokrytko???czesc]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisalam ,ze zanim dowiedzialam sie o ciazy pilam ,a pozniej odkad wiem ze 3 razy karmi wypilam ,ale to karmi nie ma znaczenia ,bo warga i podniebienie sie do 3 m-ca ksztaltuja..poza tym nie wiadomo ,czy czynnikiem nie bylo cos innego ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mea kulka.....................
rozszczep wargi TO WADA GENETYCZNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a nie od alkoholu tepe strzaly :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darianna teraz już nie ma co gdybać, zrobicie zabieg po narodzinach i tyle, trochę napewno nerwów będzie to was kosztowało ale cóż poradzić chyba, ze lekarz na usg sie pomylił, w to też możesz jeszcze wierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedziiia
Karmi jest bezalkoholowe. Poza tym ty jestes hipokrytka. Ile trzeba miec nienawisci w sobie, zeby o dziecku pisac paskuda. Poza tym autorka nie wiedziala, ze jest w ciazy, ale wy czerpiecie satysfakcje z tego, ze komnus dowalicie. Nie chodzi wam o to, ze dziecko jest chore, ale grunt, ze komus dowalislycie - to znaczy, ze dzien bedzie udany. Kretynki. Oby was kiedys spotkalo nieszczescie za to co tu wypisujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
środowiskoweDo przyczyn środowiskowych zaburzających prawidłowy rozwój płodu i mogących prowadzić do wystąpienia rozszczepu należą: Niedobór tlenu podczas rozwoju płodowego (Hipoksemia) Nikotynizm matki Nadużywanie alkoholu przez matkę w czasie ciąży (Embriopatia alkoholowa) Promieniowanie jonizujące Niedobór witamin jak kwas foliowy czy przedawkowanie witaminy A i E prowadzą do podwyższonego ryzyka dla budowy podniebienia oraz tworzenia się neuronów. Ponieważ ciąża zauważana jest po pewnym okresie (zwykle kilku tygodni), nie udaje się wyeliminować niekorzystnych czynników, albowiem zdążyły już zadziałać. Przy planowaniu rodziny kobieta nie powinna narażać się na ww. czynniki. Istotne jest także trzymanie się zaleceń lekarza ginekologa dotyczących suplementacji kwasu foliowego. Choroby matki podczas ciąży np. różyczka Przyjmowanie hydantoiny Gorączka Dioksyny Przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego podczas ciąży[potrzebne źródło] Krwawienia wewnątrzmaciczne Grypa proszę tak dla niezorientowanych, przyczyn moze być dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mea kulka.....................
biedzia - dokladnie autorko nie przejumuj sie tymi sukami tutaj i lepiej poczytaj na ten temat ! bo ja poczytalam troche i wiem, ze to jest wada genetyczna i Twoje dziecko i tak i tak by to mialo nawet jakbys grama alko nie wypila. i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie bzdury piszecie
tej dziewczynie to az głowa boli autorko zapraszam tu http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3945706 duzo czytania,ale wszytsko od a do z od mam,ktore sa juz po zabiegach,logopedzie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale znacie sami kogos kto ma dziecko z rozszczepem i przyczyny tego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyczyny są rózne
od braku witamin,po opryszczkę w ciąży,po stres,genetyka rownież wchodzi w grę-mam kolezanke,ktorej corka miala rozsczep tylko podniebienia,bez wargi,juz po operacji i wszystko ok,do samego porodu nie wiedziala nic o wadzie,ciąża przebiegala idealnie,brala witaminy itd-nie ma reguły..o zdrowiu dziecka decyduje pierwsze 8 tygodni ciąży-u niej badania genetyczne wykazały,ze miala jakiegos wirusa poczas tych pierwszych tygodni ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy to znaczy ,ze jak ktos dowie sie pozno o ciazy to ma usunac ??bo tylko cud sprawi ,ze dziecko bedzie zdrowe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko powiem tak
Pewna osoba kiedyś mi powiedziała, że mimo sprzętu specjalistycznego, badań i nie wiadomo czego życie płodowe jest do dzisiaj wielką tajemnicą, tak jak życie po śmierci. Wiedzę posiadamy tylko na temat tego życia tutaj. Uważam, że to bardzo mądre. Nie szukaj przyczyn, bo ich nie znajdziesz, lekarze nie są w stanie powiedzieć mamie zdrowego dziecka, dlaczego nagle zmarło w 29 tygodniu, nie są w stanie powiedzieć, jak to się stało, że ja donosiłam i urodziłam zdrowe dziecko, chociaż lekarz mi zapowiedział, że poronię i z wizyty na wizytę jego zdumienie rosło. Bądź mądrzejsza ode mnie i nie stresuj się, bo tylko wszystko pogorszysz. Jakbyś wiedziała jakie ja leki brałam w ciąży i co przechodziłam, to Twoje picie może się schować przy tym. Rozszczep jest wadą, którą się operuje, a Ty teraz nie możesz się dalej dołować, niech dziecko czuję już Twoja miłość. Nie chce Ci też robić fałszywej nadziei, ale USG bardzo często też się myli. A gdyby nawet, to jest to wada do skorygowania, to nie jest jakieś schorzenie, które skróci czas życia Twojego dziecko albo nie jest to wada śmiertelna. Ciąża to według mnie wielka loteria i nie samo zajście jest tutaj najważniejsze, ale właśnie moment porodu i pewność, ze z dzieckiem wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego chcesz usuwac ciążę
z powodu rozszczepu??kobieto!!dzieci po operacji maja minimalne slady na wardze(jesli zrobi jopercaje dobry chirurg)-nie wiem w czym masz problem?owszem,beda problemy z karmieniem itp,ale to wszystko jest do przejscia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego chcesz usuwac ciążę
poczytaj forum z linku ,ktory dostalas wczesniej-zobaczysz co cie czeka,co musisz robic itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chce usuwac ciazy !! tylko pytam ,bo wg niektorych osob dowiedziec sie pozno o ciazy to przestepstwo i male szanse na zdrowe dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedziiia
Ludzie czytajcie ze zrozumieniem. Gdzie autorka napisala,ze chce usuwac ciaze?! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość córka mojej kuzynki
miała rozszczep wargi i podniebienia. Wiem, że miała jakieś operacje, nie znam szczegółow, ale najpierw warga, potem podniebienie. Jako 2 letni brzdąc mówiła przez to niewyraźnie, eraz jest śliczną 10 letnią dziewczynką i nie ma żadnego śladu. Jej mama nie piła w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×