Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mała dziewczynka Endo

sprawa rozwodowa odwołana, bo?

Polecane posty

Gość mała dziewczynka Endo

miałam być świadkiem na rozprawie rozwodowej mojej koleżanki. W sumie miałam być ważnym świadkiem, który podobno cokolwiek widział i cokolwiek wie nt rozpadu jej małżeństwa. Trudna sytuacja bo niezręcznie mieszać sie do czyichś spraw, ale niejako nie miałam wyjścia. Koleżanka rozwodzi się od ponad roku, jedna rozprawa było przesunięta, i zawsze dostawałam info co się dzieje. W ubiegłym tygodniu dostałam list z sądu, że rozprawa która ma sie odbyć na koniec czerwca została odwołana. koniec informacji. Co może to oznaczać? że moja kumpela wycofała pozew czy może że ja zostałam oddalona jako świadek? Dziwne byłoby to wycofanie pozwu, bo kategorycznie chciała się rozwieść. Nie chce byc wścibska i jej pytac, ale tak jakoś mnie ciekawi.... może byliście w podobnej sytuacji? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem i ja.....
ojej tak ciężko Ci zadzwonić i zapytać ....w końcu miałaś być ważnym świadkiem na jej sprawie rozwodowej i zapewne namawiała Cię do tego więc masz prawo wiedzieć co się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna co prawa liznęła
Sąd może odwołać sprawę z wielu powodów, a możliwości ma wręcz nieograniczone, bo jest niezawisły i wszystko mu zwisa. Przykładowo przyczyną odwołanie terminu rozprawy może być: 1/ choroba sędziego, albo ławnika, 2/ wyjazd sędziego np. na szkolenie, albo np. ławnika do sanatorium. W takich wypadkach zostaniesz ponownie wezwana. Możesz zatelefonować do Sądu i zapytać, czy będziesz jeszcze wzywana, bo planujesz urlop, wakacje itp. i nie wiesz co robić. Niemiła pani w sekretariacie powie Ci jak sprawa stoi. Może być też inna przyczyna odwołania sprawy, np. 1/ cofnięcie pozwu, albo 2/ cofnięcie wniosku dowodowego (czyli, że nie chcą Cię na świadka). W takich wypadkach nie będziesz więcej wzywana. To wszystko to tylko przyczyny przykładowe. Powodów odwołania sprawy może być znaaaaaacznie więcej, a każdy jest dobry, aby wymigać się od pracy. Tak, czy owak dzwoń do Sądu, może coś Ci powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×