Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość takaaaa taaaaa11111

komunia a zerwanie

Polecane posty

Na siłę nie daj się zabrać, bo to bez sensu. I tak nie będziesz tam mile widziana. Ok, chcą posiedzieć "rodzinnie", niech siedzą. Proszę bardzo. Matkę ma toksyczną. I póki nie umrze zawsze będzie coś. Wina Twoja w tym - żadna. Ale jego... Strasznie ulega jej wpływom. Może ta sytuacja obudzi go i pobudzi do działania. Może akurat coś się zmieni... Kto wie. Poczekaj. Albo pokaże Ci, że z tej sytuacji wysunie jakiś wniosek albo daj sobie spokój, bo zmarnujesz sobie totalnie życie. A tak na marginesie znasz kogoś innego z tej rodziny kto stoi po Twojej stronie? Może przydałaby się uwaga na Komunii w stylu: A gdzie jest X? Nie mówcie, że ją pominęliście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eubea
Zapominacie wszyscy, że komunia, to uroczystość religijna, a nie impreza towarzyska. Często są wymagania, żeby rodzice dziecka razem z nim przystępowali do sakramentu. Ojciec dziecka żyjąc jawnie w związku niesakramentalnym (cokolwiek miałoby to oznaczać) nie mógłby przystapić do komunii razem z córką. Jasne jest, że nie może tego dziecku zrobić, bo byłoby to draństwo. Czy nikt tego nie może zrozumieć? Trzeba było zastanawiać się wcześniej, czy wchodzić w znajomość z rozwodnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
"""" eubea Zapominacie wszyscy, że komunia, to uroczystość religijna, a nie impreza towarzyska. Często są wymagania, żeby rodzice dziecka razem z nim przystępowali do sakramentu. Ojciec dziecka żyjąc jawnie w związku niesakramentalnym (cokolwiek miałoby to oznaczać) nie mógłby przystapić do komunii razem z córką. Jasne jest, że nie może tego dziecku zrobić, bo byłoby to draństwo. Czy nikt tego nie może zrozumieć? Trzeba było zastanawiać się wcześniej, czy wchodzić w znajomość z rozwodnikiem.""""" Ten pogląd popieram i rozumiem jego sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damascenka to ty jestes
glupiutka . euba tylko uzmyslowila ,ze komunia dla wierzacych powinna miec wymiar religijny a nie materialny . Ze wiekszosc ma na uwadze ten drugi wymiar ? To nie smiesznosc euby .to smiesznosc Rodzicow .Jezeli juz damascenko chccialas kogos nazwac głupiutkimi to tylko Rodziców ,dzieci przystepujacych do komunii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do niuni nade mną: "damascenka to ty jestes glupiutka . Taaa :) Daleko jeszcze? "euba tylko uzmyslowila ,ze komunia dla wierzacych powinna miec wymiar religijny a nie materialny". Przede wszystkim pokazała, ze nie umie czytać ze zrozumieniem. "Ze wiekszosc ma na uwadze ten drugi wymiar ?" Ba! Może trzeci. Ewentualnie 4D. "To nie smiesznosc euby .to smiesznosc Rodzicow" Tak to sobie tłumacz. "Jezeli juz damascenko chccialas kogos nazwac głupiutkimi to tylko Rodziców ,dzieci przystepujacych do komunii ." Nie, droga pomarańczko :) Nazwałam głupiutką tę osobę, którą nazwać chciałam :) A twoje zdanie, jak i też twoje płyciuchne argumenty, mam w głębokim poważaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damascenka to ty jestes
Jkie agumenty ty masz ? Jakos damascenko nie zuwazylam .Pewnie glupiutka ninia jestem . Argumenty dlaczego obrazasz kogos kto rozsadnie zuwaza ,ze komunia ma wymiar DLA WIERZACYCH RELIGIJBY a nie materialny ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damascenka to ty jestes
Komunia to wymiar religijny . Argumentow na to nie potrzeba . Dla ciebie niewierzacej zupelnie niezrozumiale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jkie agumenty ty masz ? A choćby takie, że nie tego dotyczył wątek, ale zawsze jakieś nawiedzone cielę dorobi do tego katolicką ideologię, zamiast pomyśleć o szczęściu dziecka. "Jakos damascenko nie zuwazylam .Pewnie glupiutka ninia jestem ." Cóż, skoro sama do tego się przyznajesz... Zresztą widać to po byczyskach, jakie sadzisz :) Argumenty dlaczego obrazasz kogos kto rozsadnie zuwaza ,ze komunia ma wymiar DLA WIERZACYCH RELIGIJBY a nie materialny ??? Dla dziecka NIE MA TO ŻADNEGO ZNACZENIA. Dziecko chce mieć wokół siebie bliskich i kochających. Wierzący i nawiedzeni niech bawią się w te swoje magiczne hokus-pokus. Zastanawia mnie tylko to, dlaczego osoba krytykująca tych, którzy mają materialistyczne podejście nie krytykuje kościoła, który niejako zmusza rodziców do często zawyżonych komunijnych opłat. Katolicka hipokryzja... Słodko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Komunia to wymiar religijny . Gówno prawda. Komunia ma wymiar duchowy a duchowość nie jest zarezerwowana tylko dla wierzących. Poza tym, wróżko-niunio, nie jestem niewierząca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CHYBA CIE POKRĘCIŁO
CZY STARE KAFETERIANKI NIE MOGŁYBY SIĘ OPANOWAĆ??? ZAŁÓŻCIE SOBIE INNY WĄTEK PT. JA JESTEM MĄDRZEJSZA OD CIEBIE I TAM SIĘ KŁÓĆCIE.. DO AUTORKI: A MATKI NIE BĘDZIE NA KOMUNII DZIECKA??? ZROBIŁAŚ BARDZO DOBRZE, TO JAKAŚ TOKSYCZNA RODZINA PEWNIE CZEKAŁOBY CIĘ W NIEJ WIELE PODOBNYCH PRZYKROŚCI, NIE ROZUMIEM TAKICH STARYCH BAB KTÓRE WPIEPRZAJĄ SIĘ W ŻYCIE SWOICH DOROSŁYCH DZIECI, NIESTETY FACET KOMPLETNIE BEZ JAJ. MIELIŚCIE BRAĆ ŚLUB A TU TAKI NUMER NIE MASZ NAD CZYM PŁAKAĆ ONA TO ZROBIŁA ŻEBY CI POKAZAĆ GDZIE TWOJE MIEJSCE A TWÓJ UKOCHANY NIESTETY TO POTWIERDZIŁ, ŻAL MI CIĘ... DŁUGO BYLIŚCIE ZE SOBĄ BO NIE DOCZYTAŁAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CHYBA CIE POKRĘCIŁO
sorry za Caps Lock, po ile macie oboje lat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZY STARE KAFETERIANKI NIE MOGŁYBY SIĘ OPANOWAĆ??? ZAŁÓŻCIE SOBIE INNY WĄTEK PT. JA JESTEM MĄDRZEJSZA OD CIEBIE I TAM SIĘ KŁÓĆCIE.. Nie. Nie mogą. I nie założą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damascenka to ty jestes
Powiedzy tak .Ja jestem niewierzaca .a nie wierzaca i nie praktykujaca . I fakt glupiutka niunia ze mnie ,bo nadal wierze ,ze sa ludzie ktorzy wysylaja dzieci do komuni nie dla prezentów :) Spoko damascenko nazwij mnie teraz głupia ninia :) Tak samo niuniowato wierze ,ze ludzie biora slub koscielny ,bo odczuwaja taka religijna potrzebe .Kiedys kiedy wierzylam tak mialam .Slub koscielny i zero wesela :) A było to ponad trzydziesci lat temu :). Dzisiaj nie wierze ale mysle ze sa tacy ludzie ,ktorzy bardzo wierza .I nie obrazam ich .Dlatego ,ze to ich wybor .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Powiedzy tak .Ja jestem niewierzaca .a nie wierzaca i nie praktykujaca ." Niunia. A dlaczego mam tak powiedzieć, hę? Bo ty tak chcesz? Hahaha, zabawny z ciebie ludzik. Zabawny w infantylności, braku wiedzy i paru innych rzeczy :) Niuniu, zapamiętaj RAZ NA ZAWSZE: nie tylko KK ma monopol na wiarę. "Slub koscielny i zero wesela A było to ponad trzydziesci lat temu" Na twoim miejscu nie przyznawałabym się do tych trzydziestu lat. Taka stara i taaaka... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damascenka to ty jestes
I sama widzisz spierasz sie tylko po to zeby sie spierac .Wyluzuj :) Nie jestes na moim miejscu :) Ja potrafie przyznac sie do tego ,ze stara jestem :) I ze kiedys wierzylam i slub koscielny wzielam ,z glebokiej wiary a nie dla wesela .tyle damascenko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CHYBA CIE POKRĘCIŁO
idiotki WON z nieswojego topiku jest coś takiego jak kultura obie się wychwalają swoją inteligencją a nie rozumieją podstawowych zasad kultury w sieci, tanie to..... koleżanki no life woooon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"I sama widzisz spierasz sie tylko po to zeby sie spierac" Tak, tak :) Oczywiście :) Ulżyło? Do "CHYBA CIE POKRĘCIŁO" Paszła won.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli naprawdę kochałabyś swojego rozwodnika, to nie robiłabyś przykrości jego dziecku, które jest jeszcze niewinne i nie zrozumie dlaczego tatuś zaprasza na jego komunię jakąś inną panią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaaaa taaaaa11111
powiem Wam tak...bylam na komunii,przyjechali po mnie cala rodzina,lacznie z chrzesnymi,przeprosili za wszystko co zle,bylo przyjecie,siedzielismy do wieczora...dalo sie wyczuc dystans,ale ogolnie bylo ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaaaa taaaaa11111
jego rodzina powiedziala,ze juz nikt nie bedzie wtracal sie w nasze zycie,ze daja spokoj,doslownie,troche im 'nagadalam"i zobaczymy czy poskutkuje;) jesli nie ..odejde..tym razem na zawsze.. Blamilka..odezwe sie napewno,pozdrawiam:) dziekuje za odzew...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super, że jesteś zadowolona :) Rewolucja coś dała, no i facet pokazał, że ma jaja :) Trochę czasu minie zanim zapomnisz, ale musi być już tylko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochanka Franka
yopuiywtekvxc idiotyczne pytanie gdybys Ty miala dzieci to czy były mąż mógłby przychodzic na imprezy do Ciebie z partnerką? takt nakazuje pozostac w domu ale widzę ze brak Ci klasy ojojoooojjjj,ty to taktu nie masz.o klasie nie wspomne a zazdrosc do nieba ! kiedy ostatni raz mialas sex?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochanka Franka
eubea Dama i tak grzecznie cie potraktowala........stworzonko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochanka Franka
muszą się ukrywać 18:19 [zgłoś do usunięcia] Damascenka Komunia to wymiar religijny . Gówno prawda. Komunia ma wymiar duchowy a duchowość nie jest zarezerwowana tylko dla wierzących. Poza tym, wróżko-niunio, nie jestem niewierząca Phi. i dlatego tak cie lubie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochanka Franka
noooo,doczytalam do konca. Ciesze sie autorka ze jestes na dobrej drodze do zakotwiczenia w tej rodzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eubea
Na koniec tej całej dyskusji chcę dodać jeszcze jedną ważną rzecz. Dzieci z rozbitych rodzin zawsze naiwnie marzą ,a jednocześnie wierzą w to, że ich rodzice kiedyś wrócą do siebie i rozpaczliwie tego pragną. A nawet swoimi siłami próbują ich na nowo "skleić". Jeżeli nawet będzie najmilsza nowa partnerka ojca, to zawsze będzie to dla dzieci rywalka matki. I babcia wcale nie musi dzieci buntować. Bo dzieci same sa zbuntowane przez rozbicie nie tylko małżeństwa rodziców, ale także ich świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×