Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Słowa twe

Nauka języka jaki wybrać jako drugi hiszpanski czy francuski ?

Polecane posty

Gość Słowa twe
WorkHardPlayHard - wszystko zależy od predyspozycji, jedni szybciej się uczą języków drudzy wolniej, tak samo z konkretnymi językami. Thaisse , dzięki za informacje :) Włochy jednak mają coś w sobie,że nawet po jakimś czasie człowiek tęskni za nimi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sprawy:)) No wlasnie ja sie tego boje, ze tesknilabym no i rodziny tez porzucic nie moge. Tak na co dzien to psiocze, teraz a problemy z praca, kryzys, wysokie podatki i inne oplaty, beznadziejna biurokracja, ach dlugo by wymieniac...Znam jedna osoby co wrocily do PL i teraz kombinuja jakby tu wrocic do IT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słowa twe
Właśnie, najgorszy jest start, trochę zaczynam załować,że wróciłam do Polski. Teraz,gdybym chciała wrócić do Włoch to wszystko właściwie musiałabym zaczynac od zera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słowa twe
Te znajomości to już się trochę rozlużniły, a poza tym nie miałam znajomych wśród polaków, przebywałam, pracowałam w towarzystwie włochów. Mieszkałam również z rodowitymi włoszkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem. Tez nie mam za bardzo znajomych Polakow, w Perugii predzej ale najczesciej byly to znajomosci przelotne - byli to najczesciej studenci erasmusa, ktorzy potem wracali do Polski. Teraz to wogole - pracuje w domu wiec wszystkie kontakty zawodowe sa mailowe. Moje znajome to tez mamusie tak jak ja wiec nasze rozmowy dotycza glownie naszych pociech. Na uniwerku mialam dobra kolezanke Wloszke, ale jak przerwala nauke to kontakt sie urwal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uczony
Ucz się jednego języka tu możesz sobie wybrać jaki ci się podoba www.chatterbox.pl/pl/13-darmowa-lekcja.html Pierwsza godzina kursu jest za darmo więc sprawdzisz czy ci się podoba . Wszystko jest na stworzone na nowoczesnej platformie jest to rewolucja na rynku . Wraz z lektorem online . Polecam efekty świetne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem hiszpański ma przyszłość. Jednak pół świata mówi w tym języku. Francuski jest mniej popularny moim zdaniem. Ze swojej strony mogę Ci polecić szkołę http://www.bestcentrum.pl/ - mają bardzo fajnych nauczycieli, którzy odpowiednio podchodzą do osób, które chcą coś językowo osiągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym wybrała hiszpański, bo jest łatwiejszy i częściej używany. :) Słyszałam o dobrej szkole prowadzącej kursy hiszpańskiego na różnych poziomach zaawansowania - http://www.ce.edu.pl/ , może warto zapoznać się z ofertą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym wybrała hiszpański, bo jest łatwiejszy i częściej używany. :) Słyszałam o dobrej szkole prowadzącej kursy hiszpańskiego na różnych poziomach zaawansowania - http://www.ce.edu.pl/ , może warto zapoznać się z ofertą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja właśnie miałam ostatnio dylemat czy wybrać hiszpański czy francuski. zawodowo raczej nie wiążę przyszłości z żadnym z nich więc kierowałam się zupełnie czymś innym. bardzo lubię Francję a wręcz kocham Paryż ale z drugiej strony moim marzeniem jest zwiedzić kiedyś najlepiej całą Amerykę Południową. stwierdziłam więc że hiszpański będzie tu jednak zdecydowanie lepszym wyborem. pojechałam na kurs wyjazdowy z www.siesta.pl do Walencji i była to jedna z lepszych rzeczy jakie mogłam zrobić. lokalizacja szkoły była świetna bo znajdowała się pomiędzy stroną historyczną miasta a plażą wiec codziennie po zajęciach albo zwiedzałam albo się opalałam ;). poznałam też wiele wspaniałych osób z którymi do tej pory mam kontakt. teraz bardzo chciałabym wyjechać na taki kurs do Peru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tych czasach polecam ARABSKI ! Za jakiś czas w Europie jak znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez jakiś czas uczyłam się francuskiego, ale poznałam pewnego Niemca, z którym chcę spędzić resztę życia i zapisałam się na kurs niemieckiego w Goethe Institut. Myślę, że to będzie dobra podstawka jako start nauki języka i nowego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blissa

Własnie długo szukałam odpowiedniej szkoły językowej dla mnie. W końcu z polecenia trafiłam na Pi School - uczyłam się tam hiszpańskiego i szczerze mówiąc nauka była baaardzo przyjemna! jestem zadowolona z takiej uwagi nauczyciela i z tak prowadzonych zajęć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×