Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tova

Zmiana nazwiska dziecka, bez mojej zgody:(

Polecane posty

witam mam3 letnie dziecko, ktore nosi moje nazwisko. Nazwisko ojca dziecka jest na akcie. Nie dalam jego nazwisko bo okazal sie beznadziejnym, nieodpowiedzialnym czlowiekiem. Na dziecko nie placi w ogole, alimenty mam przyznane od 2 lat, ani zlotowki nie dostalam. przepadl na 1,5 roku do Anglii teraz wrocil i poinformowal mnie ze zalozyl mi sprawe zeby dziecko mialo jego nazwisko, Nie chce zeby mialo jego nazwisko, czy moge sie nie zgodzic w sadzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem Iogika
A kto płaci alimenty? Dlaczego ojciec dziecka nie siedzi jeszcze w więzieniu? W sądzie możesz na wszystko się zgodzić albo nie. Bo po co byłby sąd gdyby można się tylko zgodzić? Myśl logicznie, kobito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alimenty mam od panstwa. jest ojcem nie ma ograniczonych ani odebranych praw, dlatego pytam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem Iogika
Dlaczego ojciec nie siedzi w więzieniu? Kombinowaliście razem i w porozumieniu? Czy kombinowałaś w pojedynkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dałam nazwisko swoje on uznal dziecko i jest na akcie tak bylo w USC widac juz zmienił zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perda
to ci moze skoczyc...niech lepiej wezmie sie za splacanie alimentow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szybko załóż sprawę o odebranie mu praw rodzicielskich, a nie siedzisz na dupie. Posadź go jeszcze za alimenty i nie interesowanie się dzieckiem. Do dzieła kobieto, bo będzie za późno! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaa123456
jak czytam powyzsze i nie tylko pseudoporady ,a do tego wprowadzajace w blad to sie zastanawiam skad takie idiotki sie biora...z kosmosu? Sam se odpowiem :no tak system edukacji jest jaki jest wiec mamy takie tlumoki.. Tova nie rob z siebie idiotki bo ani nie posadzisz go za alimenty ani nie odbierzesz mu praw rodzicielskich. Dluznik/ojciec dziecka musi miec wyrok Sądowy a zeby miał wyrok sadowy trzeba miec sprawe w sadzie, a żeby miał sprawe w sadzie z art 209 par 1 kk trzeba złożyc pisemny wniosek do prokuratury lub ustny na policję i wtedy prokuratura i policja sprawdza cała sprawe dlaczego nie płaci i czy aby napewno nie płaci i wtedy albo skierują sprawe do sadu albo umorzą ,i jesli bedzie to pierwszy wyrok to napewno dostanie z warunkowym zawieszeniem,wiec nie wepchasz faceta tak szybko do zakładu karnego . Co do pozbawienia praw rodzicielskich to Prawo ojca do kontaktu z dzieckiem nie ustaje z momentem pozbawienia praw rodzicielskich,chyba,że sąd opiekuńczy orzeknie zakaz . Tatuś jak będzie miał ochotę może zobaczyć się z dzieckiem. Co do nazwiska to TAK mozesz sie nie zgodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie jak wyżej. Ludzie się wypowiadają nie mając pojęcia o niczym. Taki typ - JA wiem najlepiej, więcej niż mówią kodeksy i wszelkie przepisy. Skąd się tacy biorą... Poprzyjcie swoje rady jakimiś artykułami jak już chcecie doradzać. I jeszcze pseudo niektórych w stylu "logika"... Chyba brak logiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fv
Nie dalam jego nazwisko bo okazal sie beznadziejnym, nieodpowiedzialnym czlowiekiem. Czyli od razu po urodzeniu dziecka wiedziałaś że ten człowiek okaże się beznadziejnym ojcem? To jakim cudem zaledwie kilka miesięcy wczesniej zafundowałaś sobie dziecko akurat z nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
Bo nie miała i nie ma wyobraźni. I nie myślała głową.I żadnej odpowiedzialności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .znak zapytania.
czemu Cię nie cieszy zainteresowanie ojca własnym dzieckiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda mama 1985..
bo mial je w dupie i kasy nie dawal..... boszszsz.. nie przejmuj sie, w sadzie nie zgodz sie, moje dziecko tez ma moje nazwisko, sa sie zgodzil to o co mu teraz chodzi zreszta nie placil, nie bylo go........toi wszystko dziala na twoja korzysc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .znak zapytania.
a gdzie w tym wszystkim prawa dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dalam jego nazwiska bo jak bylam w 5 miesiacu ciazy wyzwal mnie od najgorszych i pobil po pijaku, cos jeszcze? Chodzilam z nim dwa lata, zanim zaszlam w ciaze predzej nigdy na mnie zlego slowa nie powiedzial. Urodzilam, kocham, dbam i to ja z dzieckiem place najwyzsza cenę za 'ta znajomosc" wiec glupie teksty sobie darujcie. Czasu nie cofnę i slizgiego kocyka tez nie wezmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .znak zapytania.
a powiedz autorko, co powiesz dziecku gdy będzie miało np 10 lat ? że czemu nie chciałaś, by miał ojca? To co tu piszesz to po prostu twoja urażona duma. Jesteś żałosna.Piszę to nie tylko jako kobieta ale także jako matka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro jestes matka, to chciala bys takiego ojca dla swojego dziecka?? Nie łozy na nas, nie interesuje się, przepada na cale miesiące. Nie chcę zeby dziecko mialo jego nazwisko. Przeciez ojca ma,nie zaplodnilam sie sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .znak zapytania.
rozumiem, że CI ciężko jednak dziecko ma prawo poznać swojego ojca. Jeśli je tego pozbawisz może się kiedyś od ciebie odwrócić. Dziecko jest człowiekiem a nie czyjąś własnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On przychodzi ma sadownie co tydzien na 4h zna "tatusia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .znak zapytania.
a jak myślisz, dlaczego on chce, by dziecko nosiło jego nazwisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co mu sie nage przypomnialo, czy chodzi mu o dziecko czy zeby mi na zlosc zrobic. Ostatnio mnie nagral na odwiedzinach i powedzial, ze pusci to w sadzie. Mi zapowiedzial, ze o wszystko bedzie zakladal mi sprawy sadowe i zniszczy mnie. Takze nie wiem czy w tym wszystkim chodzi o dziecko czy zeby mnie zniszczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fv
"Takze nie wiem czy w tym wszystkim chodzi o dziecko czy zeby mnie zniszczyc." Dokładnie to samo pytanie nasuwa się jak się czyta to, co piszesz. Chodzi ci o dziecko (a niby jaką szkode przyniesie mu nazwisko ojca?) czy żeby się odegrac i pokazac "kto tu rzadzi". ""także" = "również"" Tobie chodziło chyba o " tak, że".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcale nie jest tak trudno odebrać praw rodzicielskich. Ja odebrałam juz na 3 rozprawie za sam fakt, że nie płacił alimentów i nie interesował się dzieckiem, pal licho prawo, wszystko zalezy od tego, na jakiego sędziego się trafi. Zamiast siedzieć, wytaczaj mu sprawy Ty. Pamiętaj, że to Ty jestes po stronie prawa. On nie płaci, nie interesuje się i Cię szantażuje. Wykorzystaj to w sądzie, zrób z niego potwora. Nie ma prawa zmienić nazwiska dziecka bez Twojej zgody, jeżeli dziecko nosi twoje nazwisko. Wiem, bo sama wiele przeszłam. Pozdrawiam. Trzymaj się, zawsze bądź w sądzie grzeczna, cicha, nie wykłócaj się. To go sprowokuje i pokażesz, jakim jest czubkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktośśśś,Ktośśśś
Podpieraj sie dobrem dziecka-ty i dziecko tworzycie rodzinę-w naszym kraju nadal dzieci o innym nazwisku są prześladowane i napiętnowane. Dla ojca nie powinno byc znaczenia jakie nazwisko nosi jego dziecko. Niech tatus okaże swoja dojrzałość i postara sie byc ojcem. Byc może za jakis czas zarówno ty jak i twoje dziecko uznacie,że noszenie przez dziecko nazwiska ojca nie przyniesie samemu dziecku wstydu. Nagrywać sobie mógł tylko że nie wiadomo czy sad dopuści to na sprawie jako dowód. Poza tym upublicznianie nagrań jest karane-samo nagrywanie natomiast nie. Rozumiem ciebie autorko. Nie maz sie czego bać. Ten typ facetów odpuści sobie za jakiś czas zarówno odwiedziny jak i samo dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawda:) mój był starał się udowodnić,że jest dobrym ojcem, bo matka mu kazała. W rezultacie widział malutką raz i sobie odpuścił i płacenie, i kontakty, a mała ma najwspanialszego ojca na świecie- mojego obecnego narzeczonego :) nieraz robi się błędy, do których należą takie związki przeszłości. Ale nie uważam, by inne nazwisko miało być przyczyną piętnowania dziecka. Moja córa też nosi moje nazwisko, co zdarza się często nawet bez rozwodów czy rozstań, gdy tylko rodzice nie biorą ślubu- wszak nazwisko to nie jest najistotniejsza rzecz na świecie, ale jeśli jest mama i dziecko, a ojciec fruwa po świecie, to chyba lepiej jednak mieć nazwisko mamy, a nie w rezultacie obcego faceta. Z resztą on nie zasługuje na ten przywilej, by dziecko nosiło jego nazwisko. I każdy sąd to poprze. Trzeba zawalczyć o odebranie praw. Najpierw je ograniczą- z tym nie ma problemu, ale po roku, jak nie będzie nadal się interesował, załóż kolejną sprawę o odebranie praw. Co prawda wciąż ma prawo kontaktować się z dzieckiem, ale znając życie- odechce mu się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×