Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość izabela1000

Nowy Topic dla Mam które urodzą w Listopadzie 2012!!!! ZAPRASZAM NA POGADUCHY

Polecane posty

Gość Creanyful
Ka85 tez mialam okazje skorzystac raz z solarium I byla mega fontabna haha i narazie odpuszczam Dziewczyny u nas ten weekend taki piękny. Napadalo 50cm śniegu. Wszędzie biało. Nawet na głównej drodze. I do tego 0 stopni i słoneczko świeci. Lecimy niedługo z mama i małą na dluuuuuugi spacer ;) My już rosolek zjelismy. Trochę gotowania miałam rano. Rosół, kotlety, kurczak, obieranie ziemniaków. I wszystko na 7 osób. Bo rodzinka jeszcze jest. Jestem wykończona. Lecę do małej bo właśnie się budzi z godzinnej drzemki ;) Miłej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Creanyful
Fontanna miało być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konieczynkooo w ogóle o Tobie akurat nie myślałam, więc spokojnie pisz i się nie obrażaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie dziś głowa boli a mały od wczoraj śpi - z przerwą od 9 do 10. Chyba jest zależność bo ostatnio było to samo (on spał cały dzień a ja z bólu wymiotowałam)- ciśnienie czy zmiana pogody, albo na stare lata nabawiłam się migren. Ale obiecałam rodzince lody lub inny deser i muszę jakoś dać radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my wróciliśmy z zakupów ,spaceru i jakiś senny dzisiaj dzień. Koniczynko nie obrażaj się bo nam naprawdę nie chodziło o Ciebie, gdy pisałyśmy z wazką, że tak dużo osób nas czyta. No i zostań z nami bo rady kolejnej listopadowej mamy się przydadzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja sie wcale nie obrazam ;) zatem bardzo chetnie bede pisac. Dziewczyny moliwe zeby u naszych maluchow zaczelo sie zabkowanie.? Moj maly od dluzszego czasu bardzo sie slini, oczywiscie raczki w buzi. Jakby mogl to by wlozyl je po lokcie ;) a od kilku dni obserwowalam na dziaselku biala plamke. Dzisiaj dotknelam i jest twarde. Czyzby pierwszy zabek.?! :) jakos szybko. Ciekawe, poobserwuje to prze najblizsze dni. Teraz maly terrorysta spi, ale niebawem sie obudzi bo jadl ponad 3 godziny temua on nigdy nie opusci pory karmienia. Zarlok maly ;) wczoraj poznal starsza od siebie o poltora miesiaca kolezanke - zupelny brak zainteresowania plcia przeciwna ;) pozdrawiam i zycze milej reszty weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym ślinieniem to jest koszmar :) u nas też dwie rączki w buzi i cała bluzka mokra, a na dodatek ulewa mu się sama woda, chociaz nie pił żadnej herbatki więc chyba ta slina mu się ulewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U Naszej Meli to samo.raczki w buzi i slinotok takze Mala ciagle w sliniakach bo ile razy w ciagu dnia mozna przebierac ;-) tak wg to ile razy przebieracie maluchy?u nas jest tak ze jest kreacja do spania i dzienna i w ciagu dnia w zaleznosci od tego ile razy Melka uleje np tak ze sie zaleje ze sliniak nie pomoze czy tetra :-) poza tym Meli juz lapie w raczki co jej wpadnie tzn robi to jeszcze niegramotnie ale najbardziej mnie rozbraja jak poloze przy niej np tetre albo kocyk i nie mija chwila a juz ciagnie to do siebie :-) Mela ma dzis mega spiocha po kazdej butli drzemka ok 40 min do godz a ostatnio malo spi w dzien ale dla mnie moze tak zostac o ile nocki ladnie przesypia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koniczynka u nas też ząbek na dole czuć. A mała wariuje z rączkami już ponad 2 tyg. A slini sie tak że nieraz jak ją noszę na rękach to aż kapie. Daje jej chłodnego gryzaka i podgryza go i masuje dziaselka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba ten czas u naszych maluszków, jesli chodzi o ślinienie się. Moja mała też non stop ładuje rączki do buzi i ślini się, że hej:) Jeśli chodzi o ubranka to też mała ma ubranko na dzień i na noc, w ciągu dnia przebieram w zależności ile razy uleje itp. czasem nie przebieram wogóle, a czasami nawet trzy razy:) My dzisiaj byłysmy na spacerku, rano pruszuł snieg, a póxniej świciło słonko, więc grzechem byłoby nie skorzystać:) Dziewczyny w jaki sposób radzicie sobie z czkawką u swoich pociech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka85
creamyful juz zobek? matko przeciez dopiero dwa miesiace:) a jesli oczkawke chodzi to nie ma antidotum chyba... moj ma bardzo czesto pa 15-20 min. musi go troche pomeczec i po 10-15 min daje cos sie napic i przechodzi. nie wiem od czego to zalezy ale jak dam sie napic od razy jak sie zacznie t nie pomaga... a ja niebieskich ubranek dla mojego malego nie mam praktucznie wogole, biele beze zielenie zolte a niebieskie to na jednej rece mozna policzyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia ja daje cyca na minute czy dwie i czkawka przechodzi. Najczesciej dostaje z zimna jak ma gole stopki, i juz nauczylam sie unikac tego :P moze lezec cala na golaska ale skarpetki musza byc :) ka85 to zabek zabek, czytalam ze niektore dzieci sie nawet rodza z zabkiem albo wychodzi w pierwszych tygodniach, to dopiero szok :O teraz niby czuc juz i widac ze ja swedzi, ale moze tak calkiem sie wybic dopiero za 2-3 miesiace nawet. Jutro do apteki podajde po jakis zel na dziaselka. a u nas jak w zegarku :) mala zasnela 5 min temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my dalej walczymy, dzis obsow godzinny i bez kapania i mala placze- tzn zabawa w smoczek jest :) zobaczymy jak dlugo bo trwa od ok 40min w dzien tez malo spala i dzis pozniej usnie na nocke ciekawe czy to cos zmieni w jej rozkladzie :) moja zaczela sie slinic i zaczyna pchac raczki le n razie bez jakis szalenstw nie sprawdzalam czy ma zabek czy nie kolezanka ma corcie 7 miesiecy i ni widu ni slychu w kwestii zabkowania ja mala przebieram w zaleznosci od ulewania- potrafie 2-3 razy dziennie a potrafi caly dzien byc w jednm ubranku i tez ma pidzamki i stroje dzienne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam wieczorkiem. Mój mały się nie ślini i nie ulewa, wiec mu śliniak jeszcze nie potrzebny, ale piąstki już do buzi ładuje. Na dzień ma inny strój i na noc pajac ( wcześniej pajace miał też w dzień) Zmieniam ubranko po kąpieli i rano od 2 dni na ładne ubranko. Mały dzisiaj już śpi. Coś się u niego pozmieniało - dużo też spał w dzień. My obejrzeliśmy 3 filmy pod tym samym tytułem bo szukaliśmy właśćiwego "Dead End" i dopiero na końcu ten horrorek i był super. Miłych snów dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak jak pisałam wcześniej na noc pajacyki a na dzień body z krótkim rękawkiem, bluzeczka i półśpiochy. No i w dzień często bluzka jest zmieniana bo ciągle mokra. Czawką to się wcale nie przejmuję, bo mojemu tak zostało jeszcze z okresu płodowego, brzuch mi skakał po kilka razy dziennie i do dzisiaj mały tak ma- dzień bez czkawki dniem straconym :) ale nic z tym nie robię, bo czytałam, że to bardziej męczy rodzica patrzącego na dziecko niż malucha, po jakiś 10-15 min sama przechodzi. Dzisiaj zrobiłam tak jak senioritka radziła, czyli najpierw oliwka, później wyczesywanie i dopiero kąpiel i powiem Wam, że po ciemieniuszce prawie śladu nie ma, jutro zabieg powtórzę i pewnie będzie po problemie. Ciekawe tylko czy raz zwalczona ciemieniucha może powrócić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka85
moj malutki juz od jakiejs pol godzinki spi!:) to sa naprawde due postepy:) pewnie gdzies za godzine sie przebudzi bo smoczek ale to i tak bardzo dobrze. a dziewczyny chyba maja romantyczne wieczory z mezczyznami ze tu taka cisza ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knika ja mialam to samo w ciazy czkawki czasem po 3 razy dziennie:-) teraz Meli ma dni ze ani jednej a innego dnia potrafi kilka razy U Nas wieczor spokojny.Mala wypila 180ml i padla nawet smok nie byl potrzebny a balam sie ze beda njakies atrakcje bo w dzien sporo spala Milej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ka- tak ja mam zwlaszcza zajebisty wieczor z mezem :P ktory wyskakauje z awantura o wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, i znowu ja pierwsza z rana:) Ale my juz od 8 nie śpimy i nie udało mi się małego uśpić by chociaż do 9.30 jeszcze pospac. Trudno. W dodatku jak go ładnie przewinęłam i ubrałam zwalił taką kupę, że i tak body zabrudził i znowu przebieranie ( a rano kupa to rzadkość, od paru tygodni kupa tylko raz i to wieczorem) Czkawki mój też jeszcze czasem ma. Knika to super, że już po ciemieniusze, ja dłużej walczyłąm bo mój miał na całej głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) My już nie śpimy od 8 ale skorzystałam z okazji, że mąż jechał do pracy na 10 i ogarnęłam mieszkanie. mamucha jak film się podobał? Warto się wybrać? Zaraz zrobię sobie kawkę, bo czuję się fatalnie, taka nie wyspana i ból głowy:( Jutro zamierzam spędzić cały dzień poza domem, oczywiście z małą. Planuję jechać do rodziców, wyskoczyć do galerii (bo w mojej mieścinie nie ma czegoś takiego). Rozglądam się za firanami do kuchni, dziewczyny w kuchni macie zazdrostki, firany, a może same rolety. Od tego przeglądania allegro już mnie głowa boli i mam mętlik co do wyboru:( Mała sobie leży obok i podziwia otoczenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) chyba za szybko się cieszyłam z tą ciemieniuchą, dzisiaj w świetle dziennym się przyjrzałam i jeszcze trochę jest. Ciekawe jest to, że mały ma tylko na tej stronie główki, na której lubi spać i gdzie często ma spoconą główkę. Zarejestrowałam się na jutro na rano do lekarza z maluchem żeby mi powiedziała co te leukocyty w moczu oznaczają. Teraz Antek śpi grzecznie w łóżeczku a ja jem śniadanko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) u Nas nocka spokojna, nie śpimy od 7:40, o 8 butla potem drzemka i teraz po 9 Mała już nie śpi :) za godzinę muszę wyjść to zaraz się będziemy powoli szykować miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemno u nas tez spokojnie mala zjadla o 20.30 ozniej o 3 na pol spiocha i pozniej o 8 ran a w miedzyczsie ca czas spala :) zaraz mala w wozek i na zakupy bo mi kurwa anulowali (godz przed dostaw!!!!) zakupy e-tesco... pogoda z lekka chmurka :) ale damy rade a film sopoko- taki typowy smazowski :) ale roza mimo wszystko bardziej mi sie poobala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my się jeszcze położyliśmy i ja wstałam właśnie - mały śpi więc jak zdążę to ogarnę mieszkanie i wykąpię się. Kuchni nie mam w ogóle bo mam aneks kuchenny. W poprzednim mieszkaniu w kuchni miałam rolety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam aneks kuchenny i nie mm w nim okien :) a w poprzednich to nie pamietam zzwyczaj jakies zaslonki albo firanki chyba- nie przykladalam do tego wagi bo to byly wynajmowane, a teraz mam moje i wyninine )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam taką krótką firaneczkę, jak się tu wprowadziliśmy to wisiała i niech wisi sobie nadal, jest też roleta ale jej nie opuszczamy...zasłaniać się nie musimy bo widok mamy na bok domu w którym jest małe okienko łazienkowe i często widzę jakiegoś łysego gościa co się goli albo prysznic bierze :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wgłowiesieniemieści - hahaha to masz fajne widoki:) Ja jak się wprowadziłam ( na 3 piętro jak już pisałam) to na przeciwko mnie nie było niczego wiec sobie czasem rano do kuchni szłam nago ( ale miałam wtedy dwadzieścia kilka lat) W oknach nie mieliśmy nic. Potem zaczęli na przeciwko budować dom ( Knika wie o co chodzi - ten z garażami na dole) to bylam zła bo zasłaniał widok na las. A potem się kilka razy zapomniałam i wyszłam nago jak budowlańcy już górę robili:P I wtedy założyliśmy rolety:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez lubie latac z gola dupa po domu :) moj maz wtedy bulwersuje sie i lata zaslaniac wszystkie okn Matylda na razie ma dzien spiocha :) o ok 1030 pobawila sie z 30 min w bujaku, zjadla i poszla spac znowu mykam do Biedronki na zakupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka85
hej dziewycznki. moj dzisiaj mial jaksa niespokojna noc... niby o 20.30 karmienie i pobudka o 2.30 a pozniej juz o 5! (zazwyczaj jest o 6-7) pospalismy do 10 i teraz juz drzemie sobie snowu. dziewczyny a powiedzcie mi jak oduczylyscie maluchy jesc w nocy? tzn chodzi mi o to jedzonko o 2? same sie oduczyly i przestaly budzic czy cos dzialaliscie w tym kierunku? mojemu malemu jakies krostki na buzce powyskakiwaly i nie wiem moze od mleka. nie jest tego duzo ale zawsze mial taka gladziutka buziunia a teraz cos jest nie tak. i na brodzie ale to mysle ze od smoczka i od raczek ciagle w buzi, broda mokra i pewnie dlatego te krostki. milego dnia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×