Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mateusz1991

Mężczyzna w Przedszkolu - Co sądzą o tym rodzice?

Polecane posty

Witam! Czy miałybyście/mielibyście obiekcje do tego, że w przedszkolu, do którego uczęszcza Wasze dziecko pracuje mężczyzna opiekun? Czy powinienem się przygotować na ewentualną dyskryminację w tym zawodzie ze względu na płeć. Co jeśli opiekun ten jest osobą dojrzałą, odpowiedzialną, opanowaną, spokojną, bez nałogów, lubiącą dzieci, mający pewne doświadczenie w tej kwestii (zajmujący się trójką siostrzeńców w tej chwili dwoje ma 3 latka a najmłodszy ok 1,5 roku). Czy mimo tego moja płeć mnie dyskwalifikuje? Co sądzicie o mężczyznach pracujących w takich miejscach? i dlaczego aż tak źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badecze
Hm...casus D. Cohn-Bandita .Też był opiekunem w lewackim "eksperymentalnym" przedszkolu...Po zaznajomieniu się z tym co tym dzieciom robił każdy się zjeży na faceta-przedszkolankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem obawy rodziców. Tylko, że przez tego typu incydenty innych mężczyzn całe życie obrywam tylko dlatego, że też jestem mężczyzną i to jest niefajne. Polki narzekają, że Polacy piją na umór a ja niepijący, że myślą tylko o jednym a ja chciałbym poczuć odrobinę czułości ze strony kobiety itp. Jako ojciec zajmowałbym się przecież Swoim dzieckiem niestety do tego potrzebna jest kobieta a dziś trudno znaleźć poukładaną kobietę w moim wieku (zabawy im tylko w głowie). Dlatego postanowiłem moje marzenie o ojcostwie zrealizować poprzez pracę w takich ośrodkach jak np. przedszkole czy domy dziecka.Wiem, że to nienormalne w dzisiejszych czasach gdzie króluje związek bez zobowiązań,szybki seks itp. ale na tym świecie istnieją jeszcze mężczyźni którzy są stworzeni do ojcostwa ale z pewnych względów nie są w stanie się w tym realizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guru666 und papież666 GHAH
Lepiej by było jakby pijacy und alkoholicy and narkomani, czy tam ćpunki się nie rozmnażali! Geny się zmieniają w każdym roku życia! Pzytywnych i negatywnych jest po 50% jeśli zdrowa kobieta rodzi zdrowe dziecko! Potem to już tylko wyMASTERowywanie cech odziedziczonych und nabytych and wyćwiczonych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od października zaczynam studia pedagogiczne. Myślałem na początek pedagogika wczesnoszkolna a dalej pedagogika przedszkolna. Kursów na teraz żadnych nie mam. Jak miałem 18 lat siostra studiowała zaocznie wraz z mężem to urodziły im się bliźniaki to się nimi zajmowałem (karmienie, przewijanie w sumie jedyną rzeczą jakiej nie robiłem to kąpanie ich trochę się bałem, że mógłbym zrobić coś nie tak bo wcześniej nie miałem okazji robić takich rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ndjsnfjkne
u mojego dziecka w przedszkolu jest Pan opiekun młodszej grupy(maluchy do 4 lat) mnie to nie przeszkadza, ale wiem że niektórym rodzicom tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w przedszkolu tez jest pan opiekun, mi to kompletnie nie przeszkadza :) jak komus przeszkadza to mus byc naprawde ograniczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brakuje mężczyzn
w tym zawodzie, a szkoda.Sama skończylam pedagogikę. Jesli Tobie ten zawód się podoba to nie widzę problemu.Kiedy ja byłam dzieckiem w kl. I-III był mężczyzna w jednej klasie wychowawcą, nie sądzę żeby uczył gorzej,w tym zawodzie są też takie sytuacje gdzie tzw męska ręka jest przydatna.W grupie na studiach też miałyśmy kolegę i praktyki w przedszkolach musiał odbyć.Myslę że problemów nie będzie w końcu jest równouprawnienie:) pozdrawiam i życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie gdyby nie moi siostrzeńcy to pewnie nie pomyślałbym o tym. Pracowałbym u ojca i robiłbym coś co nie sprawia mi przyjemności ani nie realizuje się nie tylko zawodowo ale i prywatnie. Z biegiem czasu zobaczyłem, że w tym temacie radzę sobie dobrze i czuję, że jest to coś co chciałbym robić, coś w czuję się spełniony. Znajoma wieloletnia nauczycielka powiedziała mi prost, że był bym świetnym pedagogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mieszkam w Polsce ale u mnie w przedszkolu jest kilku panow przedszkolankow i nikomu to nie przeszkadza , poza tym zarowno dziewczynki jak i chlopcy wykazuja duze zainteresowanie drobnym majsterkowaniem z panem , dzieciaki maja frajde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mieszkam w Polsce ale u mnie w przedszkolu jest kilku panow przedszkolankow i nikomu to nie przeszkadza , poza tym zarowno dziewczynki jak i chlopcy wykazuja duze zainteresowanie drobnym majsterkowaniem z panem , dzieciaki maja frajde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry. Przeglądając fora internetowe trafiłam na Pana posty odnośnie roli mężczyzny w wychowaniu przedszkolnym, wczesnoszkolnym. Obecnie jestem na 3 roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej i przystępuję do pisania pracy licencjackiej. Chciałabym w niej poruszyć wymienioną tematykę oraz fakt dyskryminacji mężczyzn w wychowaniu na wczesnym etapie edukacji. Mam zamiar skonfrontować oczekiwania obecnych studentów pedagogiki z absolwentami - ich sytuacją na rynku pracy, możliwością zatrudnienia w zawodzie oraz napotykane wykluczenie, czy schematyczność w myśleniu: mężczyzna - kontakt z dzieckiem - pedofil. W pracy chciałabym także uwzględnić zdanie, opinię społeczeństwa - jak oni odbierają wykonywanie zawodu nauczyciela przedszkolnego przez mężczyznę. Jestem zainteresowana tą tematyką i nie ukrywam, że nurtuje mnie problem dyskryminacji w tej kwestii. Byłabym ogromnie wdzięczna za jakikolwiek odzew na moją wiadomość, chęć pomocy. Proszę o kontakt mailowy - natalcia_0@wp.pl Natalia Malinowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×