Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

qwerty28

29 tydzień ciąży - skracająca się szyjka....

Polecane posty

Hej dziewczyny; jestem w 29 tygodniu ciąży, w zeszły poniedziałek na wizycie moja ginekolog stwierdziła, że skróciła mi się szyjka.. Nie mówiła, że dzieje się coś bardzo złego...i póki co nie było mowy o żadnym krążku czy czymś takim, kazała się jedynie oszczędzać, dużo leżeć... Przestraszyłam się jednak okropnie, że dzidzia może urodzić się zdecydowanie za wcześnie.... Mam pytanie czy któraś z Was też tak miała....? I jeśli tak miałyście to w którym tygodniu urodziłyście swoje pociechy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak miałam, w 28 tygodniu szyjka mi się całkiem skróciła i miałam spore rozwarcie, trafilam do szpitala na podtrzymanie (miałam już skurcze), lekami zatrzymali poród, potem kazali duzo leżeć (własciwie wstawałam tylko do łazienki i zjeść). Brałam kilka leków, urodziłam dwa tygodnie wczesniej (w 38tyg.), więc w terminie:) Synek ważył 4kg, miał 60cm i był okazem zdrowia którym jest do dzisiaj:) Bądź dobrej myśli, najwazniejsze to żebyś leżała jak najwięcej, odpoczywała i nie denerwowała się:) Skrócona szyjka w tym tygodniu to jeszcze nie tragedia, bez rozwarcia i skurczy nic złego się nie stanie:) Mi odszedł wtedy nawet czop sluzowy, który potem się odbudował od nowa i sączyły mi się wody. Gdyby było jakieś zagrożenie porodem lekarka z pewnością skierowała by Cię do szpitala, także nie masz się co martwić:) A tego szwu okrężnego na szyjke to już nie mogą założyć bo to się zakłada przy wczesniejszym skracaniu szyjki ale chyba do 20 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u mnie żadnego rozwarcia nie ma....wszystko jest "pozamykane" tak jak powiedziała ginekolog :) Dzięki wielkie za odpowiedź....uspokoiło mnie to trochę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
ile ci się skróciła szyjka? ile cm było a ile jest teraz? rozwarcia nie masz a jak z dojrzałością? Twarda czy miękka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem ile bo nie robiłam USG tylko ginekolog w trakcie normalnego badania tak stwierdziła....a USG kazała mi zrobić w 32 tygodniu...więc mam jeszcze trochę czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ICUKO: No a u mnie cała ciąża przebiegała bezproblemowo.....a teraz nagle taka akcja z tą szyjką...zmartwiło mnie to..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
a w karcie ciąży nie masz opisu szyjki? U mnie to wyglądało tak -tak było na początku a potem skróciła się i rozwarła to było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie właśnie nic nie mam....póki co to zobaczymy co wyjdzie na USG... Moja ginekolog jak narazie nie mówiła że to bardzo źle czy coś w tym stylu...powiedziała jedynie że to może być efekt..."rozmiękczania" czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×