Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość phoebe82_82

własna działalność gospodarcza a dom

Polecane posty

Gość phoebe82_82

hej kobietki, macie własne firmy? godzicie jakoś obowiązki przedsiębiorcy i pani domu? biję się z myślami, czy podjąć ryzyko i założyć sklep, bo mam możliwość sprowadzenia taniego towaru z wólki kosowskiej. ale pytanie, czy to bardzo angażuje... to niby niewielka rzecz na początku, ale początki jednak najtrudniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inezczarnainez
mi się nie udało, na początku było super bo miałam czas i wszystko poświęcałam firmie, ale jak zaszłam w ciążę i wylądowałam na zwolnieniu to musiałam zamknąć firmę :( (ciąża planowana żeby nie było :) ) Działalność jednoosobowa niestety :( A na zastępstwo dwa lata kogoś szukałam i nie znalazłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to może ja napiszę
Ja od roku prowadzę działalność, mam właśnie sklep internetowy, więc większość czasu spędzam w domu. Nie mamy dzieci. Powiem Ci, że ja teraz mam więcej czasu, niż gdy byłam na etacie, mimo że sporo czasu i energii wkładam w rozwój i funkcjonowanie firmy. Jestem teraz po prostu lepiej zorganizowana, bo bardzo motywuje mnie to, że pracuję u siebie i dla siebie :) Po pierwszych tygodniach pojawia się już zarys tego, tak wygląda przeciętny dzień. Więc wiem, np. że w poniedziałek nie mam czasu na sprzątanie itp, ale za to w środę np. mam go dużo. Wtedy robię solidne porządki, zakupy itp. Pracując czasu ma się też sporo wolnych tzw. "chwil". I w takiej chwili można np. przetrzeć podłogi (kilka minut) umyć lodówkę itp. Czasami mam mojego siostrzeńca 1,5 rocznego na cały dzień więc np. wysyłanie paczek( nie korzystam z kurierów a poczty) łączę ze spacerem ;), a powrót z poczty jest okazją do zrobienia zakupów. Myślę, że warto spróbować. Pamiętaj tylko, że taka forma pracy jest dla ludzi, którzy potrafią obyć się dłuższy czas bez towarzystwa :) No wiesz, nie ma kawek, plotek, wspólnych papierosków, :). Niektórych to męczy, ja to lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak łączę własną działalność z obowiązkami domowymi już 14 lat. Najtrudniej było, gdy urodziłam dziecko, ale wtedy mąż przejął moje obowiązki w firmie i pracownicy.Po porodzie wróciłam szybko do pracy, ale moja mama przeszła na emeryturę i zajęła się dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość phoebe82_82
fajnie, podtrzymałyście mnie na duchu :) może ten sklep to nie jest taki zupełnie głupi pomysł... powinnam dać radę, dzieci jeszcze nie mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od razu mówię - że sklep wybitnie angażuje. Bardziej angażuje już chyba tylko praca lekarza albo wolontariusza. Ale daje też ogromną satysfakcję. Tego typu praca z ludźmi, gdy nie stoi nad tobą żaden nadęty i niezadowolony szef- sprawia przyjemność i wręcz uzależnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu gdy wiesz że pracujesz dla siebie - inaczej odczuwasz fakt pracy, nie nuży Cię to i nie męczy tak samo jak wyrabianie godzin dla kogoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to może ja napiszę
Dokładnie tak, jak pisze Luna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×