Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chodzi o prawo

Czy rodzice mogą wyrzucić z domu pełnoletnie dziecko uczące sie w liceum?

Polecane posty

Gość chodzi o prawo
chyba by mnie zabila jakbym poszla do starszych. bo zdarza jej się podbiec ze szmatą i mnie uderzyc czy co ma tam pod reka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez bym swoja historie napisala, ale nie chce nudzic Was:P dobrze jest jak jest:) zmiana miejsca zamieszkania to naj naj naj decyzja w zyciu ;) od toksycznej rodziny najlepiej sie odciac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi o prawo
zresztą w tym zborze tacy starsi jak z koziej..... nic by nie zrobili bo ona im wmowi ze nie prawda. zresztą co starsza 62letnia kobieta moze robic? a taki wiek jest chyba najgorszy. Zero wyksztalcenia ze wsi gdzie wszystkich rodzice rowno prali. Ona nie rozumie najprostrzych potrzeb czlowieka. Internet mam tylko dzięki chlopakowi(oplaca mi go) laptop dostalismy z projeku uni europeiskiej a telefon od starszej siostry ktora chciala pokazac ze stac ja na to zeby mi dac stare gowno a kupic sobie nowy. Wszystkie rzeczy mam z lompeksu a jak nowe to zazwyczaj za pieniadze chlopaka. Czasem cos dostane ale rzadko. A numer zmieniam co miesiąc zeby kupowac za 5 a nie 30 bo mi nie da. Nie chce naciagac chlopaka. Jak cos potrzebuję to tylko slysze niech ci chlopak da. Nawt na wycieczke szkolna nie jechalam bo tak mi powiedziala. Mamy te 2tys miesiecznie wiec nie jest zle i stac ja na to,ale wszystko dostaje siostra ktora jest w sekcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vcncnc
Ja bym bez wzgledy na wszystko poszla do starszych. Postaraj sie ja tez nagrac czy cos jak sie drze na ciebie itp. Powiedz starszym ze balas sie do nich przyjsc ze strachu przed tym co matka ci zrobi jak sie o tym dowie. Ze chodzi na zebrania bo liczy na zbawienie a tak naprawde jej zachowanie ma wiele do zyczenia co do tego czy zyje zgodnie z naukami biblijnymi. Nie boj sie,postaw sie bo ciagle bedziesz opluwana przez matke jak nic z tym nie zrobisz. Ostatecznosc to zagrozenie policja jak cie dotknie albo obrazi. Jak nie poskutkuje to zglos to. Mialam znajoma SJ. Jej ojciec byl starszym i matka rowniez SJ. Oboje ja ponizali,maltretowali psychicznie. Zabierali cala wyplate. Jedna czesc na jej utrzymanie a reszte ojciec trzymal w razie jej slubu,co sie potem okazalo kasa zniknela bo ojciec sobie ja wydal. Byla z tym u braci ale rozmowa z nimi nic nie pomogla. Dalej mieli swoje schizy i robili jej o byle co jazdy. Sprawa skonczyla sie na policji jak matka ja pobila i dziewczyna w koncu sie wyprowadzila rowniez pod ochrona policji bo rodzina nie chciala jej wypuscic z domu. Nie mozna tu zwalac winy na religie. Kazdy czlowiek ma rozny charakter. Nie kazdy nadaje sie na SJ. Sa tacy co swiadomie grzesza i mysla ze jak sa w organizacji to dostapia zbawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vcncnc
Nie nazwalabym SJ sekta bo rownie dobrze mozna tak powiedziec o katolicyzmie. Wiadomo ze odmienca ktory nie chce praktykowac tego co reszta rodziny traktuje sie inaczej. Gdyby twoja matka byla katoliczka i chodzila regularnie do kosciola wierzac w jakies tam teorie koscielne a ty bys tego nie chciala praktykowac to sytuacja w tym wypadku rowniez by sie powtorzyla. Tak wiec powtarzam jeszcze raz. Religia nie ma tu nic do tego. Chlopak nie moze cie do siebie zabrac? Ile masz lat? Wystap o alimenty od matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi o prawo
jestem pełnoletnia ale nie chce mu wchodzic na glowe w tym wieku:( i tak u niego spie w co drugi weekend i wszystie dni wolne od szkoly.(zawsze jak jest u mamy bo jego rodzice są rozwiedzeni) Jego mama traktuje mnie jak corke i nawet jechalismy nad morze i nic nie musialam placic i zawsze moge liczyc na ta przyszla rodzine ale byloby mi wstyd gdybym musiala u niego mieszkac....zwlaszcza przed jego ojcem ktory nie akceptuje tego ze tak czesto sie widujemy i nie wie ze tam nocuje. jego rodzice tez byli ze soba od gimnazjum i wszystko wedlug niego sie rozpadlo przez to ze tak szybko zamieszkali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyprowadz sie sama
Wyprowadz sie sama ;) nie czekaj az cie wyrzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyprowadz sie sama
Przeprowadz sie do chlopaka, zalap jakies zajecie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten lokal socjalny
to bajka - prawo swoje a życie swoje...gminy maja mało mieszkań socjalnych i jeszcze mniej chronionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeśli mam ukończone 20 lat i skończyłem zawodówkę i teraz chodze do technikum zaocznie i szukam pracy to czy rodzice moga mnie wyżucić z domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, bo jesteś w mieszkaniu zameldowana. Jeśli Cię nie wpuszczą do domu, dzwonisz na policję, pokazujesz dowód i muszą Cię wpuścić. Pamiętaj, że dopóki się uczysz i sama się nie utrzymujesz, a oni nie dają Ci pieniędzy możesz wystąpić o alimenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, mój chłopak ma 19 lat i jeszcze się uczy. Jego rodzice nigdy nie zaakceptowali naszego związku i zabranieli nam sie spotykac. kiedy wrócił do domu po naszym spotkaniu zastal spakowane torby i kazali mu się wynosić. Czy maja takie prawo.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mają takie prawo mają obowiązek go utrzymywać, ale nie jest to jednoznaczne ze wspólnym mieszkaniem jeśli nie będą go utrzymywać, ma prawo wystąpić do sądu rodzinnego o ustalenie alimentów od ojca i matki tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×