Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość skrzat zlosliwy

operacja przepukliny pachwinowej - miał ktoś?

Polecane posty

Gość skrzat zlosliwy

jest sie czego bać? metoda otwarta z użyciem siatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak_mialam
Mialam 2 razy (po razie z obu stron). Operacja, jak kazda inna, trzeba po niej troche uwazac na siebie, i tyle. Uwazaj, bo mozesz miec sklonnosci, nie podnos niczego ciezkiego i dbaj o siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzat zlosliwy
no wlasnie ja na pewno bede mial z jednej strony ale w pn mam badania przed i nie wiem czy nie zazadam od razu z dwoch stron bo druga strona mi sie nie pdoba tez a nie chce za kilka mcy przechodzic tego co teraz mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzat zlosliwy
a po jakim czasie mozna wrocic do ciezkiej pracy fizycznej po operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak_mialam
Nie sadze, zeby zoperowali Ci strone, ktora jest OK. Ja mialam te operacje niezaleznie, z okresem czasu okolo 15 lat pomiedzy. Ale wiem, ze jestem na to podatna i musze uwazac. Na czym polega uzycie siatki? Ostatnia operacje mialam ponad 10 lat temu i wtedy nie slyszalam o takiej technice. Jesli dobrze pamietam to troche czasu zajelo mi dojscie do siebie po operacji (przez dluzszy czas czulam bol), przypuszczam, ze ok. 3 tygodni. Nie wiem jednak kiedy mozna wrocic do ciezkiej pracy fizycznej, bo nigdy takiej nie wykonywalam. Moze powinienes popytac o jakies metody wspomagania/odciazania tych partii (moze jakies pasy, czy cos, nie mam pojecia...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była kotka74
kurcze ....ale z was orki.......grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzat zlosliwy
no zeby wzmocnic wstawiaja siatke polipropylenowa a druga strona zaczyna mnie pobolewac jak na poczatku pierwsza i chba tam tez sie robi przepuklina musi mi zbadav jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak_mialam
hmm. Ja pierwsza mialam jako male dziecko, nawet nie wiem, skad to sie wzielo. Musialam cos dzwignac. OK, dzieki, brzmi jak dobre rozwiazanie. Ja mialam zszyte obie strony i mimo ze minelo wiele lat, po dlugim chodzeniu czuje tam bol. Lekarz stwierdzil, ze to ze wzgledu na blizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzat zlosliwy
no u mezczycn to podobno jeszcze jadro rwie jakis czas po operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzat zlosliwy
nie mam odwagi ogladac filmu:) na youtubie jest cala operacja pokazana jakos jak pomysle o tym to mnie boli .............. jakos sie przezyje tylko myslalem ze mam miesiac do operacji a dzis zadzwonlili ze szpitala ze mam nastepny czwartek juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzat zlosliwy
a ten aanimowany ogladalem juz gdzies:P takiego na zywca z krwia nie zobacze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak_mialam
to nawet lepiej, mniej bedziesz o tym czytac i sie niepotrzebnie denerwowac. Ja mialam ta operacje jako male dziecko i dalam rade, wiec Ty tez dasz :-) Zreszta po znieczuleniu ogolnym (ja takie mialam) i tak sie niczego nie pamieta. Zasypiasz i tyle :-) Powodzenia, jak masz jeszcze jakies pytania, to sprobuje odpowiedziec (chociaz moje 'dane' sa juz lekko przeterminowane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzat zlosliwy
ja niemialem zadnej opracji nigdy :( nic ide spac dobranoc dzieki za rady:P chyba bede mial znieczulenie w kregoslup :/ i to mnie martwi ze bede w jakis sposob swiadomy co oni tam robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak_mialam
Coz, ja po ogladnieciu jestem w szoku ile warstw musza przeciac, aby sie do nie dostac. Niesamowite... Coz biologia sie klania :-D Ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzat zlosliwy
33 tak tez widzialem ile warstw, masakra a potem to zszywaja brrrrr na sama mysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak_mialam
Ja mialam kilka, rowniez przy znieczuleniu miejscowym. Nie czuje sie zadnego bolu, tylko jakies 'ciagniecia' i 'manipulacje' ;-) Nie jest zle. Szybciej dojdziesz do siebie po operacji! Dobranoc, powodzenia, bedzie dobrze, nie ma sie co martwic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzat zlosliwy
dobranoc papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tejeaae
po wycieciu wyrostka nie mozna pracowac 6 tygodni,i rzeczywiscie nie czulam sie fizycznie na silach by robic cos ciezszego.przypuszczam,ze w tej sytuacji jest przynajmniej podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość operowana
nie ma się czego bać ;) Ja niedawno robiłam prywatnie w Centrum Medycznym Certus w Poznaniu, bo na kasę chorych nie było już szans w tym roku. Też miałam z siatką. Po dwóch dniach mnie wypuścili :) Polecam pana doktora, widać, że ręka wyćwiczona w fachu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i jak było na tej operacji? ja bede mial za tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez planuje wybrac sie na taka operacje do Certusa, zwlaszcza ze od znajomej dowiedzialam sie, ze jest mozliwosc placenia w ratach. w przypadku 6 nie ma odsetek wiec jak na moje sie oplaca. co prawda kieszen to odczuje, ale nie bedzie trzeba czekac w kolejce na panstwowke. Jak wrazenia po operacji? Ja tam sie wszystkim mega stresuje wiec czekam na opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@janisia poszukaj w swoim miescie kliniki prywatnej majacej kontrakt z NFZ to bedziesz miec za darmo w ramach chirurgii jednego dnia... czy twoja przepuklina jest |"boląca" czy tylko |kosmetyczna"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Operacja to niejedyny sposob leczenia przepukliny. Może warto zastanowić się nad nieinwazyjnymi metodami. Tutaj można o tym poczytać: http://flmc.pl/l/16eff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość romanowy
Ja miałem miesiąc temu taką operację po przepuklinie, która była wykonywana w euro klinice w Siemianowicach Śląskich. Generalnie zabieg nie jest jakoś wybitnie długi i skomplikowany. Trochę w moim przypadku było mojej winy, bo zaniedbałem sprawę. Ale jeśli ktoś ma taki problem i ten bardzo mu doskwiera – lepiej poddać się takiej operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melonka33
Ja równiez się zdecydowałam. Przepuklina pachwinowa wystąpiła u mnie z przepracowania oraz z mocnych treningów. Na początku bardzo się bałam ale pani doktor powiedziała mi ,że jest ot w zasadzie jedyny sposób na pozbycie się tej dolegliwości. I tak będę musiała wybrac sie pod nóż tak wiec nie ma znaczenia czy będzie to wcześniej czy później. operacja zresztą nie byla taka zła. Na pewno spodziewałam się czegoś gorszego. Odsyłam na stronę, na ktorej możecie sobie poczytać o przepuklinie: http://leczymyprzepukline.pl/ Jakie są mniej więcej metody leczenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałem 25 I drugą 20 lat temu. Jest to prosty zabieg. Ja miałem w obu przypadkach znieczulenie w kręgosłup. Za drugim razem coś kiepsko zadziałało i obudziłem się w trakcie zabiegu. Do pracy można wrócić po paru dniach. A do ciężkiej pracy to musi upłynąć bardzo długi czas. Nie można dźwigać ciężarów. A i później trzeba nauczyć się by ciężkie rzeczy podnosić w odpowiedni sposób. Nie można napisać zbytnio mięśni brzucha. Pachwinowa jest lzejszym przypadkiem od jądrowej. Ta druga z wiadomych powodów nie dotyczy kobiet. A siatkę wszczepiają w ciężkich i powracających przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mortek
Na początku pazdziernika miałem operację przepukliny pachwinowej jeżeli mogę cokolwiek doradzić to: mój termin zgłoszenia to niedziela godzina 13:30,operacja poniedziałek 7:oo(depilację po porannej kąpieli robi pielęgniarka) a wypis wtorek 10:oo- zabrać podręczną torbę by móc spakować ubranie w którym się przyjechało do szpitala po przebraniu,przy wypisie mamy je pod ręką i nie musimy dużo chodzić, nie pić po obiedzie w dniu zgłoszenia do szpitala do operacji,zaoszczędzimy sobie problemów z oddaniem moczu przy znieczuleniu w kręgosłup ( otrzymujemy je na stole operacyjnym w pozycji siedzącej,nie boli ,podczas zastrzyku nie ruszamy się,znieczulenie działa i zaczynamy czuć ciepło od palców nóg,wskazane poprosić o wersje "spanie podczas operacji"wtedy czas szybko mija przy 1,5 h operacji. Pod koniec operacji zaczynamy wracać do rzeczywistości ,następuje przesiadka na łóżko transportowe a z niego w pokoju na zwykłe(działa znieczulenie,nogi jak z żelu). W moim przypadku na opatrzoną ranę położono dodatkowe obciążenie w postaci woreczka piasku, pielęgniarki podają środki przeciwbólowe w postaci kroplówek.I pościmy do wypisu ewentualnie trochę wody na wargi poda pielęgniarka. Leżymy sobie i czekamy na ustąpienie znieczulenia i powrót czucia w nogach,przez to że nie piłem nie muszę się martwić o oddanie moczu do kaczuszki a wbrew pozorom nie będzie to łatwe bo nie sterujemy żadnymi mięśniami. Gdyby pęcherz był pełny i nie damy rady oddać moczu może skończyć się cewnikowaniem,,na drugi dzień po operacji wypis,rano każą wstać i powoli się ruszać,może boleć. Ubranie na wyjście jest pod ręką,pozostaje odebrać wypis,uzgodnić w rejestracji termin ściągnięcia szwów(miałem 6 ,wtedy mieć kartę wypisu z sobą),nie przepisano środków przeciw bólowych do domu tylko zalecenie kupna ogólnodostępnych w aptece(dlatego by bolało, by nie przekroczyć pewnej granicy i nie zmarnować operacji,ale o tym nie powiedzą),przez 4-5 tygodni będzie lekko dokuczał ból worka mosznowego lub jądra z strony operowanej(nosić ciasne slipki ,naprawdę pomaga,również nie powiedzą).A potem w miarę upływu czasu czujemy się lepiej,zwolnienie szpitalne na 3 tygodnie z możliwością przedłużenia przez lekarza rodzinnego (dostarczamy mu wypis szpitalny,jeżeli nie przekroczymy 30 dni nie musimy robić dodatkowych badań dopuszczających do pracy). Do 10 dni nie należy samemu jezdzić samochodem czy czymkolwiek innym jako szofer,praktycznie na ściągnięcie szwów (nic nie boli)już można. Będzie mi niezmiernie miło jeżeli moje wiadomości komukolwiek pomogą w podobnym przypadku.pozdrawiam Mortek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz jakiekolwiek pytania i wątpliwości warto zajrzeć na tę stronę http://zaufanekliniki.pl/operacja-przepukliny-pachwinowej . Znajdziesz tutaj bardzo rzetelny opis, listę sprawdzonych i polecanych klinik, możliwość sprawdzenia ceny i umówienia się na wizytę online :) Według mnie bardzo dobre rozwiązanie dla każdego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam Dr Kramskiego, jest świetnym chirurgiem. Operację przepukliny wykonuje w Poznańskim Centrum Otolaryngologii. Pacjent przychodzi na zabieg 2 godziny przed operacją i wychodzi do domu następnego dnia rano po wizycie lekarza i wypisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam Dr Kramskiego, jest świetnym chirurgiem. Operację przepukliny wykonuje w Poznańskim Centrum Otolaryngologii. Pacjent przychodzi na zabieg 2 godziny przed operacją i wychodzi do domu następnego dnia rano po wizycie lekarza i wypisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×