Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniuteeeekldz

jaki rozmiar kupić?? DORADŹCIE Mamy :)

Polecane posty

Hej wszystkim ;) urodzę córkę w połowie września.. na zimę chcę kupić jakieś cieplejsze ciuszki i kombinezon.. tylko nie wiem jaki rozmiar na takiego 3 miesięcznego malucha będzie pasował.. ? doradżcie proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wg mnie musisz mieć 2
kombinezony, bo dziecko w pierwszych miesiącach rośnie niesamowicie szybko i w jednym nie da się obchodzić całego sezonu. Ewentualnie z doświadczenia mogę Ci polecić coś takiego. http://allegro.pl/60-spiworek-wallaboo-wiosna-jesien-blekitny-i2397312731.html Mam taki sam tylko zielony. Pasuje rewelacyjnie do fotelika i w wózku też się sprawdza. Jest baaaaaaardzo ciepły, lekki, wówczas wystarczy tylko kurteczka a do fotelika pajac welurowy i pieluszka flanelowa, żeby okryć odrobinę szyjkę. Ja zrobiłam głupio bo kupiłam faktycznie oprócz tego dwa kombinezony, ktore mało używałam, bo były dużo mniej wygodne do zakladania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poczekaj...
az dziecko sie urodzi. Jeszcze nie wiesz jakiego bedzie rozmiaru przy urodzeniu.W trzecim miesiącu może być róznie. Śpiworków starczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wg mnie musisz mieć 2
No ale dziewczyny, dziecko nie potrzebuje śpiworka dopiero w grudniu. Potrzebuje go znacznie wcześniej, bo w naszym klimacie zima zaczyna się niemal w październiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie.. sam nie wiem.. ;( to moje pierwsze dziecko dlatego nie wiem co i jak.. a co do rzeczy 'po domu' ? chodzi o cieplejsze pajace itp. w jakich rozmiarach kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wg mnie musisz mieć 2
Co do pajaców to faktycznie wstrzymaj się do urodzenia dziecka. Część maluchów rodzi się mając np. 50 cm i 3000g wagi, a inne mają 60 cm i 4500 i wówczas na starcie różnica jest kolosalna. Moje maluchy np. bliżej tych pierwszych wymiarów rodziły się, ale rosły na potęgę. początkowo rozmiar 56 był duzo za duży, ale biorąc pod uwagę np., że moja córcia przez 7 miesięcy urosła 22 cm.... no to nie jest tak łatwo powiedzieć coś w związku z rozmiarami, możesz się "rozminąć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wg mnie musisz mieć 2
Moje dzieci startowały z rozmiaru 50/56, mając przy urodzeniu 53 i 52 cm. Mając ok. półtora miesiąca wchodziły w rozmiar 62 (ale są maluchy, które od razu startują z 62, a póxniej np. wolniej rosną), rozmiar 68 to ok. 3 - 4 miesiące. 74 ok 5-6 miesięcy. Obecnie mała ma niecałe 8 miesięcy i w część ubranek jeszcze wchodzi 74, ale większość 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja urodziłam w grudniu i kupiłam kombinezon na rozmiar 68( bo wszyscy mówili żeby kupić większy). teraz syn ma pól roku a kombinezon dalej jest za duży:) jakieś dziwne te rozmiary są bo ubranka nosi już na rozmiar 74 albo 80. dużo zależy od dziecka, jakie duże będzie jak się urodzi bo mój do wielkich nie należał i nawet ubranka 56 były za duże na początku więc radzę poczekać z kupnem cieplejszych ubrać i kombinezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×