Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość przyszla zona Pieszczocha

slub lato 2013- pomozcie

Polecane posty

czesc. planujemy slub na lato 2013 i ja kompletnie nie wiem od czego zaczac. moglybyscie mi Dziewczyny napisac po kolei co i jak i kedy powinno sie robic? jak Wy to robilyscie?

pytalam powaznie.... widze ze nie jest mi nikt w stanie opowiedziec co i jak po kolei

Gość kamcia_6789
Przede wszystkim: sala! Jak juz ja zrezerwujecie, to pedem do kosciola (juz robia zapisy na przyszly rok). W dalszej kolejnosci orkiestra, fotograf i kamerzysta, a potem juz na spokojnie: nauki przedmalzenskie, suknia, obraczki itd itp:)

Gość kamcia_6789
W kosciele robia i 6 slubow w sobote (w sezonie). A w restauracji 6 wesel jednego dnia nie zrobia;p Takze najpierw sala:)

Gość polalala45
1) wybierzcie miesiąc 2) poszukajcie sali i zarezerwujcie termin (wpłaććie zaliczke) 3) w kościele zarezerwować termin i dowiedzieć sie co i jak z frmalnościami 4) znajdzcie zespół, fotografa i uzgodnijcie termin. zamówcie zaproszenia i zacznijscie je dawać ok 3 miesiące przed ślubem 5) zacznijcie sie rozglądać za suknią garniturem i innymi dodtakami 6) pomyślcie o transporcie, strojeniu kościoła, muzyce na mszy 7) ustalcie menu z salą, ewentualnie wczesniej zamówcie ciasta i tort w cukierni

dziekuje za odpowiedzi. date jako taka mamy ustalona. jeszcze musimy to dokladnie obgadac...:) a moze ktoras z Was nie brala slubu w swojej parafii? ciekawa jestem jak to wszystko sie odbywa. trzeba wziac papiery z mojej parafii i zaniesc tam co chcemy wziac slub i tyle?

Gość polalala45
my bralismy ślub nad morzem i parafia nie była naszą parafią. potrzebna jest licencja z twojej parafii albo parafii twojego narzeczonego. wpisz w google licencja ślub i pojawi cie sie krok po krosku jak nalezy to zrobić

Gość polalala45
z doświadczenia powiem ci że nie jest to zawsze super prosty proces uzyskanie tej licencji. wszystko zalezy od ksiedza w towjej parafii, bo zdarza sie ze proboszczowie sa zli, ze omija ich ślub parafianki i oczywiscie ,,co łaska" za ten ślub. zdarza sie ze chcą tzw. ,,półślubka" czyli połowy opłaty za ślub w danym kościele.

ojej slub nad morzem- musialo byc u Was pieknie:) wlasnie z powodu ksiedza nie chcemy brac slubu w mojej parafii. dla niego tylko pieniadze sie licza wiec napewno nas niezle skasuje za ta licencje. podobno nasz ksiadz ma cos w rodzaju cennika. za to tyle a za tamto tyle. a no i jeszcze chyba organiscie sie placi.

Gość polalala45
możecie ominąć wogóle twojego księdza i iść do parafii narzeczonego i równie dobrze załatwić to z jego proboszczem. No chyba że należycie do tewj samej aprafii, to pozamiatane. z twojej parafii bedziesz potrzebowała jedynie akt chrztu i zaświadczenie ze bylas u bierzmowania. no i potem ewentualnie zapowiedzi. a za to nie p0oliczy was tak jak za licencje:)

na szczescie nie jestesmy z tej samej parafii a w narzeczonego parafii podobno jest spoko ksiadz to moze pojdzie gladko:)

Gość polalala45
tak więc najpierw zaklepcie termin ślubu w kościele w którym chcecie go brać. najpoźniej 3 miesiące przed ślubem musicie spisać ( w parafii narzeczonego) protokół przedślubny i wtedy też musicie posiadać wszystkie dokumenty (akty chrztu, zaświadczenie o bierzmowaniu, zaświadczenie o odbyciu nauk przedmałżeńskich i poradni małżeńskiej - wiekszosc dokumentów ważnych jest 3 miesiące także musicie uważąć na terminy. gdy spiszecie protokół dostaniecie zaświadczenia na spowiedź i ogłoszenie zapowiedzi w waszych parafiach. z tego co sie orientuje portokół przedślubny m,ożecie też spisać w parafii w której będziecie brali ślub

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować