Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

terli11

REZYDENTURA W UK

Polecane posty

Witam wszystkich Wysłałam w kwietniu papiery na rezydenturę i się zastanawiam ile się czeka na powrót paszportów? Wyjeżdżam do Polski na początku lipca i potrzebuje koniecznie paszportu, ponieważ nie mam innego dokumentu. Wiec chciałam się dowiedzieć czy by mi odesłali tylko mój paszportu wcześniej, albo ile bym musiała czekać tylko na powrót paszportu? Bardzo proszę o informacje. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najbrzydsze sa golfy
a rezydentura nie jest przyznawana automatycznie po bodajże 3 latach? ktoś mi tak powiedział...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jest wydana po 3 latach ale ja już mieszkam tutaj trzy lata ale w lipcu muszę koniecznie wyjechać do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najbrzydsze sa golfy
a po co ci rezydentura? nie lepiej zaczekać 2 lata i o obywatelstwo się postarać, jesli na tym ci zależy oczywiście..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak ale żeby dostać obywatelstwo trzeba najpierw mieć rezydenturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najbrzydsze sa golfy
koleżanka dzwoniła spytać o rezydenturę a oni jej powiedzieli że może od razu aplikować o obywatelstwo...nie wiem już:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iceberg
status rezydenta nabywa sie automatycznie po 5 latach pobytu w Uk, nie wiem czy mozna taki status uzyskac po 3 letnim pobycie ale co do paszportu musisz dzwonic i pytac o odeslanie paszportu wczesniej bo wyjezdzasz, dawniej odsylali razem z rezydentura a to troche trwalo ale obecnie rzeczywiscie nikt rezydentury nie zalatwia bo tak jak juz jest powiedziane nabywa sie ten status automatycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już wszystko wiem ale i tak wam wszystkim dziękuje za pomoc i za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już abstrahując od tego czy będzie Brexit ostatecznie czy nie to i tak warto mieć status rezydenta w UK. Można się potem starać o obywatelstwo, ogólnie więcej formalnych spraw można łatwiej załatwić, choćby z mieszkaniem czy kredytem. Jeśli chodzi o tymczasową rezydenturę czyli EEA QP to ja tłumaczenie znalazłem na www.rezydent-uk.co.uk/wnioski-o-rezydenture I tak btw to jedyne tłumaczenie tego akurat wniosku jakie chyba istnieje w necie...z rezydenturą stałą jest łatwiej taki dokument znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miekszkam w uk 11 lat, wlasnie zalatwialam mortgage i nie przypominam sobie momentu gdzie rezydentura by mi cokolwiek ulatwila lub przyspieszyla. Jesli chodzi o obywatelstwo to owszem, jest wymagana ale do kredytu ani innych codziennych spraw wcale. Moim znajomym rowniez sie nie przydala, kredyt dostali od reki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×