Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

a g n i e s z k a _

osemka do wyrwania, wyrywac wszystkie?

Polecane posty

witam mam powazny problem mam to szczescie ze mam wszystkie 8 ;) u gory po prawej stronie zaczelo mnie bolec dziaslo ale w tym miejscu gdzie juz dzaslo sie konczy a zaczyna polik, tak na styku w sumie poszlam do dentysty i pwoiedzial ze to zapalenie bo nie myje zebow :o oczywiscie ze zeby myje ale nawet jak chce tam palca wsadzic czy zacisnietych zebach to nie ma szans tam dotrzec, wiec tak jakby nigdy tej 8 nie moge umyc, dentysta dal mi antybiotyk i powiedzial ze najlepiej abym osemki usunela usuwal ktos wsyzstkie osemki w tym samym czasie? 3 mi rowno wyrosly ale ta wlasnie jedna po prawej stronie gorna to jest tak krzywo :o nie wiem co zrobic, te zeby mi do niczego nie potrzebne ale jesli mam za kazdym razem miec jakies zapalenie przez te zeby to wole usunac jakies rady? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kochałam się z 3 zagranicznymi
Masz twarz szympansa :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neones
fajnie sie komponują niebieskie oczy u brunetki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aswfrdtgyhujki
ja miałam tylko dwie ósemki i obie usunełam, bo jak mi chirurg szczękowy powiedziała te zęby się właściwie nie przydają bo się nimi nie gryzie a często są z nimi problemy. tylko jedno jest pewne naraz wszystkich czterech zębów nie usuną bo to za duże obciążenie dla organizmu, myśle że góra dwie na raz lub pojedynczo. i wg mnie jeśli robią sie stany zapalne to lepiej usunąć zanim dojdzie do korzeni albo ropa się tam zacznie zbierać, co boli strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aswfrdtgyhujki
a tylko że trzeba się liczyć z tym że po wyrwaniu ósemki będzie się miało porażone nerwy szczękowe czyli przez jakiś czas nie otworzy się buzi zbyt szeroko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałam wszystkie ósemki, a teraz została mi tylko jedna górna i tez mam ją zamiar usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ouffa
ja właśnie wczoraj miałam wyrywaną lewą górną :D też mi wyrastała z boku i już ładnie wystawała, a bolało tylko od dwóch dni, dziwne. miałam wyrywane wcześniej już trzy ósemki, teraz wyrwano tę czwartą i spokój :D no , jak krzywo rośnie to lepiej rwać, tylko że wyrywanie dolnych to większa sprawa i bardziej bolesna, dlatego za jednym razem chyba nikt się nie podejmie. górne dobry dentysta wyrywa w minutę, a po minięciu znieczulenia nawet nie boli. powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihihihihihih
Każdy dobry stomatolog nie powie że dobre jest usuwanie ósemek. Pomijam fakt, gdy są z nimi ciągłe problemy. Ale te zęby będą nam potrzebne w przyszłości, teraz o tym się nie myśli, a kiedyś jak wyleci nam 7, czy 6, tego nigdy nie wiemy które pierwsze nam "pójdą", to ósemki będą stanowiły dobry zaczep do wszelkiego rodzaju mostków, koronek itp. Nigdy nie powinno usuwać się zbędnie zębów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Królowa Twoja
mi górna ósemka rosła krzywo i robiła mi ranki w buzi. Bolało jak jadłam, ale na szczęście się wyprostowała :) może tak się stało dzięki radom mamy, mówiła żebym dużo marchewki surowej jadła. dolne powoli sie wyżynają ale napewno nie będę ich wyrywać. moja mama ma wszystkie ósemki, siostra też. Jak trzy masz zdrowe to po co je wyrywac? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie dlatego pytam mi dentysta powiedzial ze najlepiej wszystkie wyrwac bo z nimi same problemu ale na razie robi mi sie problem u gornej prawej ja tam nawet palcem nie moge dotknac jak mam zacisniete zeby a co dopiero szczoteczka wiec ten zab sie bedzie psuc :( a dolne wlasnie dlatego pytam! bo nie wiem :) wiem o tym ze one sie przydaja, ja nie mam dolnej lewej 6. i 7 mi sie delikatnie przesunela na jej miejsce jak 8zaczela rosnac a z tym i tak musze czekac do 19lipca, dopiero wtedy mam wizyte :o mam u gory praca 5do leczenia kanalowego, wiec mysliscie ze jak poprosze dentystke zeby od razu mi 8 usunela za jednym podejsciem, to da rade? wiem ze wy nie dentysci ale moze ktos akurat mial taka sytuacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihihihihihih
Dentysta który mówi że najlepiej usunąć wszystkie 4 ósemki, to jakiś felczer. Ja leczyłam zęby w klinice w Łodzi i tam są sami specjaliści, którzy mówili że w żadnym wypadku nie powinno niepotrzebnie wyrywać zęba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ouffa
hihihihihihih - niektórzy mają "małe" szczęki, a ósemki psują kształt reszty uzębienia, a jak rośnie krzywo, w stronę policzka, jak autorce, to słaby będzie z tego zaczep na koronki raczej... a ból i stan zapalny murowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem teraz w uk, wiec tutaj musialam isc do dentysty to nie jest prywatny dentysta ale nigdy tutaj na to nie narzekalam reszta osemek ladnie wyrosla, rowno, sa "wysokie" tak jak reszta zebow tylko na prawa gorna jakas dziwaczna, z przodu jeden bok wyzej drugi nizej i tak samo tyl przy czym jest jeszcze pod skosem ;) w takim razie bede czekac na wizyte 19lipca i wtedy skonsultuje to z dentystka dzieki za odpowiedzi ludziska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihihihihihih
o tym pisze, nie o nieprawidlowo rosnacych zebach, tylko normalnych, niby w jakim celu je usuwac, czysty idiotyzm, sorry za slowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko :) dlatego pytam :) mi dentysta kiedys pwoiedzial ze osemki to sam problem bo najczesciej sie psuja ale macie racje skoro sa w porzadku, a tylko jedna sprawia problem to tylko jednej trzeba sie pozbyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×