Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dylemat mam

Powrót do pracy,opiekunka,opłacalność powrotu.

Polecane posty

Gość Dylemat mam

Wracam do pracy po macierzyńskim na 9 godz dziennie, z dzieckiem będzie opiekunka. Zastanawiam się czy jest sens wracać bo koszty opiekunki i dojazdu są spore. Jaka dla Was minimalna kwota po odcięciu kosztów byłaby za tym aby wrócić do pracy? Ja zarabiam 2100 zł netto.Wracam (chyba) bo boję się że potem będzie ciężko znaleźć pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dylemat mam
dodam że dziecko będzie w dobrych rękach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem i ja.....
ja jestem zdania że nawet jeśli za dużo Ci z tej pensji nie zostanie po opłaceniu opiekunki to warto iść do pracy ....czas szybko płynie a nawet się nie obejrzysz jak dziecko pójdzie do przedszkola czy szkoły a Ty będziesz miała przynajmniej pracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dylemat mam
zostanie mi 500 zł, mogę iść na wychowawczy- ale za jakiś czas nie będę już potrzebna na tym stanowisku, przeniosą mnie na zmiany, gorsze warunki pracy, poza tym jak nie dam rady to po miesiącu czy dwóch mogę iść na wychowawczy. nie mam z kim zostawić dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d.z.iunia
Ja bym nie zostawiła półrocznego dziecka z obcą osobą. U mnie plan jest taki, że wracam do pracy, jak dziecko skończy rok. No chyba, że zdecydujemy się na drugie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duży obwod
Opłaca się, nie wypadasz z rynku pracy, wyjście do ludzi dobrze robi, ja wrociłam po 7 miesiącach. A w domu byłam przez to siedzenie juz bardzo nerwowa. Cała ciąże byłam na L4 co zagrożona. Potem macierzyński, zaległe urlopy. Teraz bardziej doceniam chwilę z dzieckiem i cieszę sie macierzyństwem. Poza tym pomyśl ze na wychowawczym nie odkładają Ci sie składki na przyszłą emeryturę. A co teraz odłożysz pozniej bedziesz miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez przesady z emeryturą
Do emerytury - co najmniej do 67 r.ż jeszcze się autorka napracuje, więc bez przesady, że składki przez te 3 lata ją zbawią. 500zł to całkiem przyzwoicie, jeśli masz zaufaną osobę, to bym wróciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez przesady z emeryturą
A swoją drogą, to ja zostałam w domu, bo jako mgr z uprawnieniami u siebie w zawodzie zarabiałam w zeszłym roku 2300 ale brutto :( Właśnie cieszę się pierwszym miesiącem wychowawczego, ale ja całą ciążę pracowałam - dosłownie, bo skurcze mnie złapały w pracy ;) Więc jeszcze się nie zdążyłam znudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dylemat mam
ile u was za godz opieki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez przesady z emeryturą
U mnie krzyczeli sobie 10 zł... A mnie w domu by nie było przez 10-11 h, więc musiałabym oddać miesięcznie opiekunce ok. 2200. Nawet jak znalazłam emerytkę co by mi została za 1200 zł plus podatek to i tak wychodziło 1400 zł, plus 150 zł za bilet, to dawało 1550 zł, a moja pensja netto 1670zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa kawa czarna
a ja bym została w domu. Chwile z dzieckiem są bezcenne dla mnie a praca... na pewno się znajdzie, do 67 roku daleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alebezedura
ciężki wybór... Myślę, że pół roczku to trochę małe dziecko żeby je z kimś obcym zostawiać (co innego z babcią czy ciocią), poczekałabym chociaż do roczku, chyba, że nie masz takiej możliwości... Jeśli lubiłaś swoją pracę to wróciłabym - dla mnie naturalna jest potrzeba samorealizacji, spotkań z ludźmi itp i zamierzam zostawić mojego synka jak będzie miał 8-10 miesięcy (ale z babcią, gdybym nie miała rodziny na miejscu to zostałabym z nim do 1,5 roku i oddała do prywatnego żłobka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×