Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość maaaaa64748329aaaaaa8642418102

Zwolnienie dyscyplinarne na wypowiedzeniu?

Polecane posty

Gość maaaaa64748329aaaaaa8642418102

Sytuacja: 1. Złożyłam wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony (1 mc wypowiedzenia) ze względu na terror psychiczny właściciela firmy w stosunku do mnie. 2. Właściciel podpisał, a następnie zaczął mnie nękać mailami, czepiał się o kolory tabelek które do tej pory mu nie przeszkadzały itd. 3. Po ponad 1,5 roku takiego traktowania poszłam do psychiatry i dostałam 1,5 tyg. zwolnienia w celu "wyciszenia". Zwolnienie nadal trwa. 4. Po upływie zwolnienia zostanie mi ponad miesiąc pracy do końca wypowiedzenia. 5. Właściciel wściekł się na mnie i zablokował służbowe konto mailowe oraz zabrał z pokoju mój komputer służbowy. 6. Po zwolnieniu mam zamiar wrócić do pracy. Ponieważ ma on już 4 sprawy o mobbing oraz niesłuszne, dyscyplinarne zwolnienie pracownika mam kilka pytań: 1. Czy gdy wrócę ze zwolnienia, pracodawca może zwolnić mnie dyscyplinarnie - nawet bezpodstawnie? Tzn wymyślając sobie jakiś powód - zrobił tak jednemu pracownikowi tylko po to, aby w oczekiwaniu na decyzję sądu o sprostowaniu świadectwa, ten nie mógł znaleźć innej pracy. 2. Czy gdy jestem na wypowiedzeniu w ogóle ma on prawo do zwolnienia mnie? 3. Czy jeśli lekarz zdecydowałby o przedłużeniu zwolnienia do końca okresu wypowiedzenia to czy właściciel może po jego ukończeniu wystawić świadectwo z informacją o zwolnieniu dyscyplinarnym? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2. Czy gdy jestem na wypowiedzeniu w ogóle ma on prawo do zwolnienia mnie? NIE 3. Czy jeśli lekarz zdecydowałby o przedłużeniu zwolnienia do końca okresu wypowiedzenia to czy właściciel może po jego ukończeniu wystawić świadectwo z informacją o zwolnieniu dyscyplinarnym? NIE To są jakieś przepraszam głupie pytania. Złożyłaś wypowiedzenie i on to przyjął to jak ma ci wypowiedziec coś co już jest wypowiedziane ? Masz chyba straszną nerwicę :-( Nie bój się . Będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie macie racji
umowe o prace mozna rozwiazac tez bez wypowiedzenia (ze skutkiem natychmiastowym, podczas gdy wypowiedzenie jeszcze trwa np 3 tygodnie), np w przypadku ciezkiego naruszenia obowiazkow pracowniczych (art 52KP), więc teoretycznie jesli wrocisz do pracy i szef wymysli jakis powod to moze cie zwolnic dyscyplinarnie. niestety :/ od bezpodstawnego zwolnienia dyscyplinarnego mozesz sie odwolac do sadu pracy i z tego co piszesz masz duze szanse na wygrana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie macie racji
tak, nie mozna zlozyc wypowiedzenia do wypowiedzenia, to sie zgadza, ale sa tez inne formy rozwiazania umowy o prace i tak jak napisalam wyzej mozna ja rozwiazac bez wypowiedzenia, czyli ze skutkiem natychmiastowym. Polecam lekturę kodeksu pracy art. 30 i następne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×