Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jhajdh

Po ilu latach zaczęły Wam się psuć pralki?

Polecane posty

Gość gość
W naszej po 7 latach sie zepsula pompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To piszę -sąsiadki wypasione LG -po 4 latach złom bo nienaprawialna ....kobiety mało szlag nie trafił whirpool -po 2 latach poważna awaria model ładowany od góry z innych ludzi doświadczeń -indesit -b.głośny działa 8-9 lat bez szwanku, drugi jw awaria programatora -do usuniecia ok 10 lat ma, ariston -7 lat absolutnie bezawaryjny ale wykwity rdzy na razie małe ,stare polary -12 lat życia po czym zapalił sie (!) drugi ok10/11 lat i totalna rdza i poważne awarie z tym że był naprawialny .Modele z lat 90tych . Rada otrzymana od mechanika -nie kupować max zelektronizowanych pralek a jak droga to dowiedzieć się czy naprawialna . Bo sporo to jednorazówki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam simensa 10 lat, zaczęła halasowac. Dalam znajomemu fachowców do naprawy i dalej dziala bez zarzutu. Koszt 150zl. Mowil ze simens jest robiony na boschu i ze pralki tych firm sa najbardziej wytrzymałe. A kiedyś ktos mowil tez ze bosch owszem ale tylko z czarnym napisem. I chyba cos w tym jest, z czerwonym to tylko takie podróbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Whirpool 15 lat ma i dziala. Kupilam w czasach gdy nie produkowali na ilosc a na jakosc. Kosztowala 2 najnizsze pensje.Wiem ze autorka prosila by nie pisac tego ale musialam:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Posiadam LG od ponad 7 lat,do tej pory odpukać,nic się nie dzieje.Piorę często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PKM od Fagor pierze 12 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ariston-13 lat bezawaryjnej działalności przy 4 osobowej rodzinie.Zewnętrznie też jak nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 lat, nie wiem co się zepsuło bo kupiliśmy nową. Franca jedna zepsuła się dzień przed Wyjazdem na urlop - pół nocy prałam ręcznie, a dosuszałam rzeczy na desce rozdzielczej... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polar 32 lata. Była naprawiana parę razy - programator, silnik, kondensator, łożyska, ale kiedyś dało się naprawiać. Części ogólnodostępne i tanie. Teraz Hotpoint-Ariston od ponad 3 lat działa cicho i bezawaryjnie. Gwarancja na silnik w promocji na 10 lat. Sprzęt za 900zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikita nie ta
Starsze pralki są wielkrotnie lepsze, bo jeszcze nie zaprogramowane na wymianę co kilka lat. Teraz np. robi sie tak, że spawa się bęben z łożyskami w jedną całość, więc jak te drugie padną to trzeba wymienić cały bęben i nie jest to opłacalne - także idzie nowa pralka. Kupuje i sprzedaję uzywne AGD, czasem narawiam, w kazdym razie często zaglądam do srodka - Miele, Bosch, Baumatic, Siemens, AEG to inna jakośc niż Beko, Hotpoint, Whirlpool czy Indesit - chociaż też oczywiście sie psują. Mam nadzieję, że niedługo kupię sobie Miele, póki co bazuje na Boschach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pralka zaczęła psuć mi się po dwóch latach, ale jednak często jej używałem, więc nie ma się co dziwić, ale nie narzekam, bo udało mi się znaleźć części w bardzo dobrych cenach tutaj: https://north.pl/ . Znacie ten sklep, prawda? Jak nie, to warto poznać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam starą ruską, jeszcze od rodziców. Gwarancja skończyła się w 94 roku :D. Nadal działa, choć filtr często się zapycha, bo wpadają tam skarpetki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amica - moja pierwsza pralka... najpierw urwałam (przez przypadek taki haczyk od drzwiczek (bez tego drzwiczki się nie domykały i pralka się nie włączała), naprawa kosztowała koło 100 zł, bo część niewymienialna, ale "fachowiec" dał radę. Tego można nie liczyć ;). Parę lat (może 5 lub 6) od zakupu coś mi trzasnęło w programatorze i nie wszystkie programy działały (ale działały te,których używałam, więc nie naprawiałam). Pralka zakończyła żywot jako około 9-cio latka. Popsuła się pompa. Od tamtej pory mam Boscha i nic (odpukać) się z nim nie dzieje - ma 6 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ps. wiem, że można łatwo kupić takie haczyki do drzwiczek, ale z moim był jakiś większy problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam whirlpool ladowany od góry i jest ok od 4 lat. miałam 7 lat temu Boscha maxxx7 i tez bylam zadowolona. U mnie pralka ma straszny wcyc bo piore min 2x dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Whirpool 6 zmysl po 15 latach bezawaryjnych padla..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie Ariston z 2000 roku śmiga. Mąż musiał ją podrasować , bo spadał pasek. Czasem sie zawiesza, ale to nie problem. Natomiast wygląda jak nowa, bo ma obudowe z plastiku, ni gnije. Nigdy jej nie lubiłam, teraz cenie za wiek. Jakaś przemądrzala, wszystko wiedziała lepiej... Drugi raz tego włoskiego mercedesa- jak mówił sprzedawca i tak nie kupię. Kupię Siemensa raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojemu tacie zepsuł się ostatnio Bosh, po 10 latach. Jakas neiistotna część, tyle że wymienić sie nie dalo, bo w srodku wszystko zaspawane i zaklejone na sztywno. Ja teraz kupiłam Bosha... mam nadzieję ze chwilę pociągnie, 1000 zeta na drodze nie lezy:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Whirpool pierze 23 lata, ale jest już obdrapana i mogłaby się wreszcie ta paskuda zepsuć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, że trafiłem na ten wątek, bo mi znów lodówka się zepsuła i szukałem właśnie jakiejś firmy z Krakowa, która naprawia taki sprzęt. Dzięki Gosia5432 za namiar na http://pomoc-agd-krakow.pl/ - skorzystałem i jestem zadowolony, bo naprawili i nie muszę nowej lodówki kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas bosch po 7 latach bardzo dużego ekspoloatowania tzn pranie nawet 3-4x na dzien. jestem zadowolona z niej i chciałam kupic taka sama ale okazało się ze musiałabym czekac 2 tygodnie wiec kupiłam whirlpool - i tez już 3 rok się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mastercook ładowana od góry po 4latach zakończyła swój żywot- pranie ok.3-4 razy w tygodniu ,zablokowany bęben,dziwny zapach i hałas przy praniu rdza masakryczna na górnej klapie...odpadała płatami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helena00
Moja pralka zepsuła się po około 3 latach teraz to robią takie tylko do końca gwarancji. Wydałam trochę na nią i nie chciałam kupować nowej, dlatego podjęłam się naprawy, raczej nie ja a serwis http://www.technikan.pl/naprawa-agd-szczecin.html. Od 2 lat jak na razie działa bez zarzutu mam nadzieje, że tak zostanie bo nie należała do najtańszych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VapoRub
moja pralka z polara popsuła się po 10 latach . nie pamiętam już co tam poszło, ale chyba to była grzałka , myśleliśmy nad zakupem nowej pralki , ale potem jakoś znajomy męża polecił mu taki serwis North , gdzie można kupić zamienną częśc do sprzętu rtv agd . W zwiazku z czym do pralki też . i powiem szczerze , pralka działa ;) tak jak nalezy > Mąż wszytsko wymienił bo to on sie lubi bawić w takich rzeczach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Whirlpool AWE 6519/P ładowana od góry padła mi wczoraj po 6 latach. Pan powiedział, że to elektronika i nie opłaca się naprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Whirlpool chodzi juz 14 rok. Ladowana od gory. To byla kiedys marka . Robili bardzo dobre zeby wejsc na poziom dobrego sprzetu. Teraz gdyby kazde dzialaly tak dlugo bankruty by byli . Widac to po tym jak padaja te nowe. Albo zaraz po gwarancji albo przed koncem gwarancji. Nie ma co slychac sprzedawcow bo oni maja w danym kwartale sprzedac ten lub inny model i mowis ze z tym modelem czy marka nie ma probleu. Znajomy ze sklepu centrum handlowego tak mi mowil. Powiedzial ze najmniej wraca do nich Lg. Tez sie zdziwilem. Sluchac znajomych powidza prawde bo zwykly handlowiec wiadomo musi sprzedac. By nie zalegalo na magazynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiększ stan konta twego telefonu! idealnie zaczyna się 2017 rok!!www.operatorium.xweb24.pl/l/3/2017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
candy ,prawie 12 lat i dalej sprawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupiłam znowu Whirlpool, ale typ AWE 60110. Poprzednia to AWE 6519/P. Po dwóch praniach nie mam zastrzeżeń. Niestety utrudnieniem jest brak wyświetlacza. Co dalej, zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×