Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jhajdh

Po ilu latach zaczęły Wam się psuć pralki?

Polecane posty

Gość asanka87
my mielismy niedawno jeszcze na stancji poldoma to była pralka i jakie pokrętla haha aż się dziwię że przez tyle lat działała - kolega z mechaniki nawet ją upgradował kupił taki falownik http://qnisz.pl/falowniki/falowniki-akcesoria-do-falownikow/ zamontował i zwiekszylismy ilość obrotów - powiem wam że wydajność miała jak jedna z lepszych whirlpooli :) pobierała sporo wody no ale to był jej jedyny minus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TATRAMAT 500 pierwsza naprawa po 30 latach, wymiana programatora, druga po 32 latach wymiana łożysk. Teraz poszła grzałka i trzeba zalewać ciepłą woda , ale jak wymienię to pewnie ze 20 lat pociągnie. Takiego sprzętu już nikt nie potrafi wyprodukować . To najbardziej ekologiczny sprzęt na całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Electrolux pralka ładowana od góry, programator i dopływ prądy problemy po 1,5 roku. Serwis gwarancyjny naprawił. Po gwarancji też przestaly działać te same rzeczy. Dwoch niezależnych serwisantów, powiedizało, ze to wina modulu głównego, że pralki Elektroluxa są tak zrobione, że gdy pierze sie daną ilość godzin (co ma według producenta odpowiadać dwóm latom użytkowania) moduł sterujący się blokuje i należy go wymienic (700 - 800zł) albo kupić nową pralkę. Obu serwisantów stwierdziło, że dostaje zlecenia głównie na naprawy tuż po gwarancji Elektroluxów i ze w środowisku osób naprawiających pralki, jest to powszechnie znany fakt, że Elektroluxy są tak zbudowane, że psują się po gwarancji (jest specyficzna budowa modułu sterującego z blokadą elektromagnetyczną funkcji i takie działanie jest zaprogramowane), Elektroluxy produkowane po 2014 towedlug panów serwisantów to najgrorszy możliwy wybór pralki z marek popularnych , niestety firma jest najmniej uczciwa na rynku :(. KIlka serwisów słysząc ile pralka ma lat i jaki model, odmówiło przybycia i polecało kupic pralkę innej firmy i nei bawić sie w naprawę. Zdecydowaliśmy sie oddać pralkę na elektrośmieci i kupić Boscha produkowanego w Polsce lub NIemczech . Po 2 latach 2 tysiące w błoto, bo był to model z górnej półki - nie warto . Kierowaliśmy sie dobrymi opiniami w sklepach internetowych ze sprzętem... mądrzy po fakcie zaufamy już chyba tylko forum elektroda dla elektroników i mechaników i fachowcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Whirlpool, ładowana od góry chodziła 6 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z****** Electrolux po 6 latach beben do wymiany 6 stów szkoda kasy ładować w dziadostwo kupiłam nową (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma 5 lat (samsung) działa bez zarzutu. Ale bałam się ją kupić strasznie. Jakoś ta firma nie kojarzyła mi się ze sprzętem AGD ;) Zostawiam ją na starym mieszkaniu. Teraz do nowego mieszkania kupiłam Beko do zabudowy i zastanawiam się jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Samsung popsuł się po 3 latach, ale przyjechali panowie z Technikan.pl i szybko naprawili usterkę. A i jeszcze dali gwarancję na naprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patataja
Beko - 18 lat nadal działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Whirpool- nie ma jeszcze 1,5 roku i zgłoszona do serwisu. Lata bęben. Tragedia. Jak tu prać? Będę musiała czekać na serwisanta i nie będę prać żeby się nie doczepił, że sama ją doprawiłam i to moja wina. Mam nadzieję, że szybko ktoś się zjawi...? Może ktoś też czekał na serwis? Ile to trwało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi też się zepsuł beben w whirlpoolu. Tzn pralka działała ale tak tluklo że cały blok słyszał. Już było po gwarancji i naprawa wyszła 500 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlatego polecam kupować sprzęty w Niemczech. Mam pralkę Indesit juz 7 rok i dziala bez zarzutu. Kupiłam ją właśnie w Niemczech nową za 350e. Najdziwniejsze jest to, że takiego modelu na rynku polskim w ogóle nie było, byly podobne modele, tańsze, ale ten konkretny nie. To samo jest z suszarką kondensacyją, którą przywiózł mi znajomy pracujący w Niemczech w Media Markt. Tego modelu suszarki nie ma w ogóle na polskim rynku. tutaj mam artykuł http://www.migrelo.de/poradniki/niemiecki-sprzet-rtv-i-agd-jest-lepszy-od-polskiego-rozmowa-z-kierownikiem-jednej-z-sieci-sklepow-6498.html w tym artykule kierownik sieci RTV AGD potwierdził to samo co mówił mi znajomy pracujący w Media Markt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werka991
U mnie pralka wytrzymała 8 lat :) Obecna mam już trzy lata i zastanawiam się nad kupnem falownika z http://sanyu.eu/ by przedłużyć jej zywotność. Sanyu ma tanie, wysokiej jakości falowniki. Mysle, że warto rozważyc zakup tego urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po 8 jakieś szczotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam z kolei Electrolux i wytrzymała jakieś 4 lata bezawaryjnie a ostatnio musiałem już wezwać człowieka od serwisu. Jak coś to http://naprawapralekursynow.pl/ bardzo dobrze się sprawdził, cenowo ok no i przede wszystkim szybko był na miejscu i naprawa tez była u nas w domu, bez zabierania pralki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja p*****le co za glupie p***y. Na huj takie wpisy "moja ma 100 lat i nigdy sie nie zepsula"? Przecież autorka prosila aby tym nie spamowac. Czytac nie potraficie kretynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie Mamy, Wasze rady są bezcenne, co kilka głów to nie jedna... bardzo dziękuję... Zapraszam, jeżeli macie w swoich szafach i szafkach wspaniałe rzeczy które świetnie sprawdziły się w Waszym przypadku lub w przypadku waszych dzieci , a są w doskonałym stanie (jak to przy maluchach zwykle bywa - moc ciuszków z których dzieci wyrastają zanim zdąży wyschnąć pranie lub przetestowane akcesoria) oddajcie lub odsprzedajcie innym mamom... polecam portal www.mofree.pl darmowe ogłoszenia - mają doskonałej jakości zdjęcia, od razu widać czy wystawiona rzecz jest w dobrym stanie czy ktoś oferuje nam zamiast "paczki ciuszków," paczkę - ścierek do podłogi bo ubranka są tak zniszczone i poplamione, że raczej do niczego innego się nie nadają... portal jest nowy więc ogłoszenie nie ląduje na 124 stronie gdzie już nikt nie zagląda, tylko jest widoczne... ja pozbyłam się w ten sposób zbędnych już rzeczy i mam pieniążki na to co aktualnie jest mi potrzebne... mała rośnie, a ja na szczęście zaczynam chudnąć :-) naprawdę polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mag

Ardo zepsuła się po dwóch latach zaraz po gwarancji. Druga polar po ro ku, jeszcze na gwarancji wymieniony pasek, łożysko, w koncu silnik. Półtora roku później gdy gwarancja się skończyła znowu poszedł silnik. Wymienilam na indesit, mam nadzieję że dłużej popracuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Właśnie po 14 latach zepsuła mi się pralka Ariston.Mojej ciotce Ariston padł po 18 latach.

Kupiłam teraz nową też Hotpoint Ariston.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×