Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anetta86

wege obiad na dziś! co polecacie?

Polecane posty

Gość anetta86

co w planach na dzisiejsza obiadokolacje? podsuńcie pomysły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makaron (np. nitki lub wstazki) ze smietankowym sosem ze szpinakiem, czarnymi oliwkami i (opcjonalnie) karczochami z dodatkiem fety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co masz w domu
i ile czasu na przygotowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co masz w domu
bo ja to bym zjadla wegesuszi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle ile gotujesz makaron. bo i po co wiecej czasu marnowac na pichcenie? ;) na patelnie troche oliwy, szpinak (zwiednie w 2 minuty), kremowka, oliwki i feta. mozna nawet na poczatku przyrumienic troche cebuli z czosnkiem, no i oczywiscie dodac przyprawy. vegesushi? takie atrapy to juz nie dla mnie, ale w sumie smak moze byc przyjemny, odswiezajacy, np. z ogorkiem i avocado .... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetta86
ach, niestety plany pokrzyżowały się i dopiero wróciłam do domu, nie miałam już ochoty na zakupy, wiec zadowoliłam się gotowcem z szafki. ale szpinak uwielbiam i też często robię. chociaż w sumie pamiętam, że kiedyś się zdziwiłam jak okazało się, że wcale nie ma w sonie tyle żelaza, ile to miał mieć - mama mi zawsze za dzieciaka mówiła "jedz szpinak, ma dużo żelaza":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hibiskusus
to jutro zrazy z pieczarek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetta86
jutro pewnie będę w domu jeszcze później, więc raczej jutrzejszy odcinek zasponsorują pulpetowe wegusie z primaviki, co mi się jeszcze ostały. ale w weekend wpadne w kulinarny szał - oby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6na9
Proponuję kotleciki z soczewicy, cebulki, pieczarek z sosem pieczarkowym, do tego młode ziemniaczki z koperkiem. Tak dzisiaj mam na obiad. Jesli chodzi o szpinak, to nie masz racji, bo jest mega odżywczy oczywiscie na surowo a nie przetworzony, lepiej zastąpić nim wszystkie jasne sałaty, które mają co najwyzej błonnik i wodę, a w szpinaku jest magnez, wapń, potasu jest 500, a w lodowej sałacie 150, wit C, żelazo 2,1 a w sałacie0,4, karoten, witE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
nieprawda, ze wszystkie salaty maja co najwyzej blonnik i wode. to sie tyczy na pewno salaty lodowej inne, zielone salaty, z ktorych najwartosciowsza jest rzymska, maja duzo innych wartosci. z tym, ze szpinak jednak faktycznie jest naj. ale szybko moze sie znudzic tak na surowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6na9
im zielone liście ciemniejsze, tym więcej wartości odżywczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6na9
do rozwiewającej... zanim rozwiejesz, przeczytaj uważnie, porównałam szpinak do sałat o jasnym ubarwieniu, a nie do sałat w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
tak, zwracam honor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzebrzeszyn
ja dzisiaj primavikowe sznycle jadłam. syte i lekkie;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdahgda
u mnie nalesniki ze szpinakiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
gotowe sznycle sojowe to super przetworzony i niezdrowy gotowiec, nie radze jesc czesciej, niz w awaryjnych przypadkach, gdy nie mozna naprawde zrobic nic normalnego do jedzenia, co ma wartosciowe skladniki odzywcze. przetwory i gotowce z soi to antyteza zdrowego jedzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×