Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość amatorka..

posilek przed czy po treningu

Polecane posty

Gość amatorka..

pytanko takie ja w temacie czytalam rozne opinie ale przewaznie byly odpowiedzi dla osob ktore cwicza na silowniach a ja ze wzgledu na ograniczenia czasowe cwicze w domu ale zeby uzyskac efekt wazne jest zywienie tylko jakie????? cwicze codziennie 3 serie na orbitreku po 30 min w czasie odpoczynku robie po 50 brzuszkow i kilka innych cwiczen na nogi, posladki. Porosze wyjasnijcie mi o co chodzi z tym spalaniem miesni i tluszczu. Gdzies tam czytalam ze wazny jest posilek przed treningiem inni pisza ze po:(:( a jak widac po moim niku jestem amatorka i dopiero wchodze w ten swiatek. dziekuje z gory za odpowiedzi pozdrawiam i powodzenia cwiczacym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i przed i po
ważny jest posiłek przed i po treningu. Jak jesteś na redukcji czyli spalasz tłuszcz to przed treningiem powinnaś dostarczyć głownie węglowodanów złożonych (kasze, makarony, ryż, płatki) + białko i odczekać przynajmniej pół godziny do godziny i zrobić trening, a po treningu głownie białka łatwo przyswajalnego (jaja, ryby, mięso, odżywka białkowa) jakieś pół godziny po treningu. W ten sposób spalasz tłuszcz ograniczając do minimum spalanie tkanki mięśniowej. Oczywiście ważne są tez posiłki w ciągu dnia, tak żeby przyjmować jakieś białka co 3, 4 godziny nawet na noc. Jesli chcesz zwiększyć tkankę mięśniowa to wszystko tak samo tylko że dodatkowy efekt daje jeszcze spożycie cukrów prostych i produktów o wysokim indeksie glikemicznym bezpośrednio zaraz po treningu. Dostarczona glukoza trafia do ostatnio ćwiczonych partii i gromadzi się tam w postaci glikogenu który zatrzymuje wodę w mięśniach. To też jest zwiększenie masy ale takie mniej trwałe, bo jak brakuje glikogenu to ta woda później puszcza i mięśnie flaczeją. Pół godziny po treningu dostarcza się cos z białkiem. Jak redukcja w ciągu dnia jest za duża to też nie jest za dobrze bo wtedy dostarczone białko które miało chronić mięśnie czy je nawet budować to będzie pożytkowane na podtrzymanie funkcjonowania organizmu i wtedy dostarczanie większych ilości białka jest bezcelowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amatorka..
BARDZO DZIEKUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×