Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rosalita panchita del toro mio

Kto wie jak zrobić ser pleśniowy albo mozarellę w panierce?

Polecane posty

Gość rosalita panchita del toro mio

Jak w temacie - próbowałam wg jakiegoś przepisu ale i jedno i drugie mi się rozpływa na patelni albo panierka jest surowawa/sucha/niesmaczna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Normalnie tak jak kotlety
do jajka, do panierki, znów do jajka i do panierki, i tak kilka razy... Panierka musi być gruba, a olej na patelni mocno rozgrzany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha ha hha
wiecei co jest tez pyszne? ser (np. brie, camembert) nie usmazony w panierce, ale upieczony w ciescie. wtedy jest lepszy smak sera samego w sobie, tez jest cieply w chrupiacym ciescie, ale nie w ciezkiej olejowej panierce, ktora przytlacza jego serowy smak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosalita panchita del toro mio
A jak takiego pysznego camembert upiec w cieście? Nie jadłam, ale chętnie spróbuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na panieruję w jajku i bułce tartej (czasami zamiast bułki posiekane orzechy).I smaże na oleju,na małym płomieniu.Wtedy panierka się przyrumieni,ser jest roztopiony ale nic nie wypływa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha ha hha
nie wiem jak, bo sama nie robilam, ale znajdz sobie przepis camembert w ciescie -albo- camembert en croute -albo- baked brie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panierować trzeba co najmniej dwukrotnie - dobrze roztrzepane jajko, potem bułka, znowu jajko i bułka. przy czym po każdym taplaniu w jajku wypada umyć ręce żeby nie obrywać panierki - mniejsza szansa, że ser wypłynie ze środka podczas smazenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kromka chleba ze smalcem......
Ja zrobilabym w ciescie, zrob jak na nalesniki, ale dodaj troche octu i proszku do pieczenia, octu nie wyczujesz nie martw sie a ciasto bedzie chrupiace. Potem w maka, ciasto i na gleboki olej, nie za goracy, kilka minut wystarczy, potem odsaczyc na papierowym reczniku. W takim ciescie mozesz tez maczac kawalki warzyw np brokuly (zblanszowane) kurczaka, krewetki. Zeby ciasto miala ladny kolor i lepszy smak mozesz dodac odrobine kurkumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kromka chleba ze smalcem......
Ja zrobilabym w ciescie, zrob jak na nalesniki, ale dodaj troche octu i proszku do pieczenia, octu nie wyczujesz nie martw sie a ciasto bedzie chrupiace. Potem w maka, ciasto i na gleboki olej, nie za goracy, kilka minut wystarczy, potem odsaczyc na papierowym reczniku. W takim ciescie mozesz tez maczac kawalki warzyw np brokuly (zblanszowane) kurczaka, krewetki. Zeby ciasto miala ladny kolor i lepszy smak mozesz dodac odrobine kurkumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×