Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tuzinekkkk

Niemcy - kto mieszka na stałe ?

Polecane posty

Gość gość
Mieszkam dość długo. Dwa razy do roku na krótko do Polski jeżdżę. Bardziej z obowiązku, niż z przekonania. Raz w okolicy wszystkich świętych, drugi raz jak trafi się jakiś zlepek wolnych dni. Przeraża mnie w Polsce zazdrość i zawiść, to gadanie mi w oczy, jak to mi jest dobrze. Fakt, na nic nie narzekam, dobra praca, urlop tam, gdzie chcę, ale w końcu każdy mógł mieć to samo. I jeszcze to podjudzanie, to wtrącanie pseudoniemieckich zwrotów, jakby człowiek, który wyjechał z Polski, to od razu język zapominał. Czasem to wręcz mam wrażenie, że za wszystkie krzywdy, jakie Polska od Niemców dostała, to ja mam odpowiadać. Mam dość tej polskiej wrednoty, tej pogardy, że niby wrogom się wysługuję. Nie tęsknię, jeżdżę z obowiązku. Z drugiej strony, to i w Niemczech przecież Polaków nie brakuje. Jeśli tylko chcę, okazji do pogadania po polsku nie brakuje nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
procz kasy w DE nie ma nic co daje szczescie przyjemnosc i normalne zycie ci ludzie sa obrzydliwi wstretni a Polacy w DE to nie ci sami polacy co w PL DE to tylko kasa zycia zadnego tam nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w Polsce od 47 lat, własną działalność prowadzę od 23 lat i nadeszły czasy w których wszystko upada. Cały dorobek muszę przeznaczyć na spłatę kredytów, a na dalszą dającą satysfakcje pracę w Polsce nie ma co liczyć. Zdecydowaliśmy się wyjechać całą rodzina na stałe do Niemiec. W związku z powyższym może jest ktoś na forum kto może nam pomóc w osiedleniu się w okolicy Monachium ( pomóc podjąć pracę, wynająć mieszkanie, zapisać syna do szkoły). Uczymy się dopiero języka niemieckiego, więc trochę się obawiamy wyjechać w ciemno. Nie oczekujemy nic za darmo, jesteśmy w stanie odwdzięczyć się za pomoc. Kontakt e-mail:slowik120@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha, czyli szukacie ludzi, ktorzy za drobna sume zalatwia was fajne zycie za granica?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem studentką III roku Europeistyki na Politechnice Gdańskiej. W jednym z rozdziałów pracy licencjackiej muszę przeprowadzić badania własne, stąd moja prośba o wypełnienie ankiety. Tematem mojej pracy licencjackiej są warunki życia emigrantów, jako rezydentów Unii między innymi w Niemczech. Ankieta jest całkowicie anonimowa i posłuży jedynie do jednego z rozdziałów mojej pracy licencjackiej. Bardzo proszę o pomoc!:-) i z góry dziękuję za poświęcony czas. Link do ankiety: http://www.ebadania.pl/508e6295e8f70dec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek_D
Przyzwoite warunki w przypadku pracy dla pielęgniarek można uzyskać jadąc z agencją Active Medica - www.activemedica.eu . Generalnie mają jasne warunki współpracy, wszystko wiadomo z góry, na miejscu nie ma żadnych niemiłych niespodzianek. Pracuję w szpitalu w Birmingham i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w Hamburgu od 34 lat i powiem, ze wyjazd z PL to byla najmadrzejsza decyzja jaka podjalem. Tutaj jest latwiej zyc, Niemcy sa bezposredni i uprzejmi i wcale nie zywia do nas jako Polakow zadnej antypatii. Zrobilem tutaj studia, znam jezyk, mam dobra prace, rodzine i przedewszystkim swiety spokoj i pewnosc spokojnego zycia. Gdybym mogl cos wam doradzic to wyjezdzajcie jezeli mozecie. Im wczesniej tym lepiej. PL zmienia sie bardzo na korzysc ale wydaje mi sie, ze do normalnego zycia dalej tam daleko. Takie jest moje zdanie, ale kazdy niech robi co uwaza za stosowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALINA37
Ciągnie do polski bo nasze rodziny tu zostały ? Ja pani niemiecka ? Nie wiem czy wyjadę na stałe do niemiec ,podobno tam jest lepiej tańsza żywność owoce i warzywa i więcej sie kupi ? Za to czynsz jest drogi stawkę na początek musisz dac ponad 2 tys ? Na początek za dom ,musisz miec konto osobiście założone ? Bo przy każdych opłatach muszą ci odciagac pieniądze to normalne ? Podobno tam można zarobić więcej ale musisz miec gdzie nocowac i mieszkać ? Bo inaczej wszystko na marne ? Ja na razie jestem mało panią niemiecka ? Mam jeszcze czas na podjęcie decyzji ? Czy wyjechać na stałe czy zostać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALINA38
Taka jest rodzina co nie która ? Od takiej rodziny co na kasie zależy to z daleka ? Ja pani niemiecka dobrze radzę ? Ja jakoś sie utrzymuje ja pani niemiecka zaribilam blisko 9 tys ? W euro wiem jak zarabiać bo jestem plantatorka od 11 lat ? Jakie mam plany dalsze jeszcze piękność najmłodsza nie wie ? Ale pomału ucze sie sprzedawać ? I wszystkiego sie po malu ucze ? Siora niemiecka mie podszkoli dobrze jej juz idzie szprechen dobrze sobie gdy biura odwiedza radzi ? Tylko nie ma sie czasu nieraz szprechen moja die siora uczyć ? Niedługo do polski wpadnie siora ? Ja jakoś sobie inna radzę siora niemiecka ? Kosmetyki jeszcze mam ,ubrania mam na razie nic nie kupuje chyba że mi sie skończą pudry i cienie to sobie kupię ja kicia bo niedługo wybieram sie na gościnę ? Kreacje tez mam ,buty mam tylko nie wiem czy do wieczora wytrzymam ? Ja pani niemiecka ? Najmłodsza ? Jeszcze zonata nie jestem miałam byc zareczona ale poraz 6 klapa z tego wyszła ? Natrafialam na kretynow materialistow ? Lepiej byc samemu niż z dupkiem sie związać ? Ja mam jeszcze czas bo jestem najmłodsza panią niemiecka ? Więc mam czas ? Po malu musze sie na gościny szykować ? Co za pogoda fatalna ? Ide jeść co by tu przekasic ,mięso zostało ,galareta została ? Dzemus dobry został ? Prawdopodobnie mi sie rodzina powiększy ,tak gwiazdy mówią ? Aż sie boje ja pani niemiecka wspaniała tego powiększenia rodziny ? Ale czy to prawda ? Kto. Nowu dzwoni juz ide ? Ja,kicia ,pewnie ciocia dzwoni kolejna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie przyjeżdżam do PL bo nie ma po co. Rodzina (resztki) mają mnie w doopie a ja ich też. Mieszkam w Sztokholmie i jest mi tutaj dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alii

Nawet na urlop nie ma co jechać do PL, drożyzna że szkoda gadać, ceny większe niż na zachodzie a standarty niższe, jaki sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość alii napisał:

Nawet na urlop nie ma co jechać do PL, drożyzna że szkoda gadać, ceny większe niż na zachodzie a standarty niższe, jaki sens?

Nie ma takiego taniego kraju dla turystów jak PL. No i Polacy obrastają w piórka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dla turystów PL to eldorado. No a dla Polaków też jest tanio jak ktoś dobrze zarabia. Statystycznie Polacy zarabiają coraz lepiej. Oczywiście ci, którzy coś potrafią. Nie można oczekiwać żeby niekumaty nierób i leń żyli w dostatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×