Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chcekochac

czy w dzisiejszych czasach istnieje milosc

Polecane posty

Gość chcekochac

jesli tak to powiedzcie mi gdzie jej szukac, szukam od wielu lat i nie moge odnalezc. potrzebuje milosci, mam potrzebe kogos kochac i byc kochanym. mam potrzebe opieki nad kims, chcialbym miec rodzine i dzieci. tak mi smutno. dlaczego ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitkaaaa
Mialam ta sama potrzebe i na moje nieszczescie sie spelnila. Niektore marzenia nie powinny sie ziscic. Wlasnie siedze w poduszkasz i tamuje lawine lez przez tego skurwiela. Naucz sie zyc wlasnym zyciem bo nawet jesli znajdziesz faceta to zdesperowana w poszukiwaniu milosci skupisz sie na jego zyciu a twoje pojdzie na bok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest milosc
ale kazdy widzi ja inaczej - wielkie szczescie jest gdy dwie osoby ktore sa swoim dopelnieniem SPOTKAJA SIE! i jest to dobry zwiazek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nic nie jest
Myślę,że istnieje,ale miłość to wybór a nie chemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest milosc
wybor przeciez nikt nikogo nie zmusza ... chodzi o zwiazki gdzie osoby spotykaja sie i wiedze, ze to TO, i spedzaja ze soba reszte zycia nie pisze ze zawsze pozniej jest sielankowo, ale TA MAGIA istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakakaalicjakakaka
A wg mnie chemia musi byc. Bo spotykalm wczesniej wrecz idealy ale nie czulam tego czegos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja myślę, że autor jest face
tem, co wystarczy dobrze przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt nie przeczy ze nie jest
facetem, ale wynikaloby ze co - plec brzydka nie moze wierzyc w milosc?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek123467
Zaopiekuj się, mną. Nawet gdy nie będę chciał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryna55
miłość istnieje, pytanie tylko, czy miłość oznacza być z kimś całe życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takmi źle
nie istnieje. właśnie mnie zostawił. po dwóch latach związku. bez słowa. wyrzucił z gg i fb... ma 28 lat i tak załatwia takie sprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imprezowicz jest pusty
nasz znajomy z dnia na dzien ot tak,po prostu wyprowadzil sie z domu po 30 latach malzenstwa jego zona,uwielbiana przez nas,chyba sie zatracila dla tej rodziny wszystko dla rodziny,ich dom to prawdziwa ostoja i co z tego? biedactwo zapomniala o sobie az sie wierzyc nie chce,ze taka atrakcyjna,madra i wyedukowana kobiete zostawil taki sobie facecik gdzie tu byla milosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie istnieje prawdziwa miłość, jedynie substytuty jak te dzisiejsze wędliny. Ludzie nie potrafią kochać, nie potrafią już ze sobą nawet rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chemia to jest zauroczenie
a nie miłość które i tak przejdzie po 3 latach albo szybciej Bardzo często człowiek nie urnie kochać; myśli, że kocha, a kocha tylko siebie. Na dalekiej drodze wiodącej do miłości wielu zatrzymuje się, urzeczonych mirażem miłości: Jeżeli wzruszasz się aż do łez na widok cierpienia , Jeżeli czujesz, że przy tej lub tamtej osobie serce bije ci bardzo mocno, to nie miłość, to uczuciowość. Kochać TO DAWAĆ SIĘ Jeśliś się dał „złapać jej łagodną siłą lub wdziękiem, Jeżeli jesteś oczarowany i poddajesz się, to nie miłość, to zrezygnowanie. Jeżeli jesteś poruszony jej pięknością i patrzysz na nią, żeby się nacieszyć, Jeżeli uważasz, że ma wybitną inteligencję, i szu kasz przyjemności w rozmowie z nią, to nie miłość, to podziw. Jeżeli za wszelką cenę chcesz uzyskać spojrzenie, pieszczotę, pocałunek, Jeżeliś gotów na wszystko, żeby tylko wziąć ją w ramiona i posiąść jej ciało, to nie miłość, to gwałtowne pragnienie zrodzone ze zmysłowości. Kochać nie znaczy wzruszać się kimś, mieć serdeczne uczucia dla kogoś, poddawać mu się, podziwiać, pożądać, pragną6 kogoś, chcieć posiąść kogoś. Kochać to przede wszystkim oddać się drugiemu, innym. Kochać nie znaczy „czuć.1 Jeżeli czekasz z kochaniem, aż cię popchnie uczuciowość, niewielu ludzi pokochasz na ziemi.., a już na pewno nie swoich nieprzyjaciół. Kochać to nie odruch instynktu, to świadoma decyzja woli, żeby pójść ku innym i oddać się im.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chemia to jest zauroczenie
Często badaj prawdziwość i czystość twej miłości. Nie stawiaj sobie po prostu pytania: „Czy kocham? Mów sobie: „Czy wyrzekam się siebie? Czy zapomina o sobie? Czy oddaję się drugim? Nie stwarzaj sobie złudzenia miłości dając rzeczy, pieniądze, uścisk ręki, pocałunek, nawet trochę swego czasu, swojej aktywności..., a nie dając samego siebie. Kochać to nie dawać coś, to przede wszystkim dawać kogoś. Będziesz kochał, jeżeli siebie dasz albo jeżeli całkowicie ukryjesz się w swych darach nawet najbardziej materialnych. Po co gwiżdżesz na psa? Jeżeli jest uwiązany, nie może przyjść do ciebie. Dlaczego mówisz: „Daję się, skoro zatrzymują cię )przedmioty, osoby albo ty sam siebie zatrzymujesz? Jeżeli „chodzi ci o wieczne pióro, narzędzia, książki, o twoje „rzeczy albo o dzieła, czynności, albo o komfort, wygody, albo o utrzymywane stosunki, o przyja( ól, dla nich samych, nie będziesz mógł dać ani ich, miru siebie. Jeżeli jesteś „przywiązany, musisz się „odwiązać, żeby móc kochać. Być „odwiązanym to nie jest to samo co być obojętnym; to przeciwnie szanować, podziwiać, lubić, kochać do tego stopnia, że się nie chce spędzić choćby chwilki bez dawania swych bogactw innym do wykorzystania. Prawdziwa miłość daje wolność, bo uwalnia od rzeczy i od samych siebie. Ten będzie kochał najbardziej, kto się najwięcej odda Innym. Jeżeli chcesz kochać do samego końca, musisz być gotów oddać swoje życie, to znaczy umrzeć sobie za innych, za innego. Łudzisz się, jeżeli myślisz, że łatwo jest kochać. Każda miłość, jeżeli jest autentyczna, któregoś dnia da ci krzyż, od czasu grzechu bowiem ciężko jest zapominać o sobie i umierać sobie. Od czasu grzechu kochać to być zdolnym dać się ukrzyżować za drugich. Jeżeli chcesz otrzymywać, niczego nie uzyskasz. Trzeba dawać. Jeżeli dajesz mówiąc: „A za to otrzymam..., nie dostaniesz niczego. Trzeba dawać bezinteresownie. Jeżeli szczerze dajesz, nie oczekując w zamian niczego, otrzymasz wszystko. Najtrudniejszą rzeczą w miłości jest ryzyko wyrzeczenia się siebie, krok w śmierć..., aby zdobyć Dlatego to często cofasz się przed autentyczną miłością Cofasz się, bo oszukuje cię i zwodzi natychmiastowo opłacalne oddanie się miłości fałszywej. Boisz się, nic w zamian nie otrzymasz, i bierzesz zaliczkę. Jeżeli kochasz, oddajesz się. Jeżeli oddajesz się innym, stajesz się bogaty innymi. W ten sposób miłosc sprawia, że ten, kto kocha, wzrasta w nieskończoność bo kto zgadza się na oderwanie się od siebie, innych i łączy się z całą ludzkością. Miłość fałszywa: egoizm, zwrot ku sobie, zawsze ciąga za sobą rozczarowanie, zatracenie gdyż jest zastojem ekspansji, starzeniem się, śmierci Prawdziwa miłość zawsze daje radość, gdyż jest kwitem osobowości, dokonaniem się, darem życia. Tym, który najbardziej umiłował, jest Chrystus; dlatego że dał dowód najbardziej czulej miłości dla ludzi, ale że dal najwięcej, najbardziej świadomie, najbardziej dobrowolnie, najbardziej bezinteresownie. Jeżeli przestajesz dawać, przestajesz kochać. Jeżeli przestajesz kochać, przestajesz wzrastać. KOCHAĆ INNYCH TO DAWAĆ IM ZYCIE Współczesna psychologia uznaje, że głębokim źródłem moralnych wypaczen jest prawie zawsze zanik „miłości. Rozważając przyszłość świata i niebezpieczeństwo, które mu grozi, socjologowie stawiają sobie pytanie: „Czy ludzie będą umieli kochać swych braci? Rzeczywiście, wydaje się, że główny problem zamyka się w tych słowach: czy w świecie ciężar miłości życiodajnej może być większy niż ciężar egoizmu, niosącego śmierć? Żeby zbawić ludzkość, potrzeba ludzi, którzy by spędzic życie na miłowaniu! Nigdy nie możesz zgrzeszyć z miłości. Grzech to brak miłości, to niedostateczna albo zła miłość. Możesz kochać wszystkich ludzi, skoro kochać nie znaczy „odczuwać, a przede wszystkim znaczy „chcieć: chcieć dobra wszystkich innych, i to ze wszystkich sił. „Na tego patrzeć nie mogę! Nie zniechęcaj się, antypatia jest sprawą instynktów. Popatrz na nią wprost, nie próbuj wmawiać w siebie, że nie doznajesz tej reakcji uczuciowej; przyjmij ją głęboko jako doświadczenie, w tamtym doszukaj się czegoś miłego..., a potem ze wszystkich sił popróbuj chcieć dla niego dobra. „Mam dużo uczucia dla tej osoby! Tym lepiej, bo będzie ci łatwiej ją pokochać. Jednak nie zadowalaj się uczuciem. Niech twoja uczuciowość zaprowadzi cię w głąb twej istoty, tam gdzie rozum kontroluje, a wo1a decyduje. Dopóki świadomie nie przyjmiesz bliźniego, będziesz się nim bawić, zamiast mu się oddać Jeżeli spomiędzy dwóch identycznych artykułów wybierasz taki, do którego dołączona jest premia, nie mów, że wolisz go dla niego samego. Jeżeli chodzisz do przyjaciela dla zadowolenia, jakie ci to daje, nie mów, że go kochasz..., ty szukasz premii. Nie mów: „Już jej nie kocham!, bo wyznajesz, że nigdy nie kochałeś jej prawdziwie. Mów raczej: „Nie czuję, żebym ją kochał. Ale jeżeli dalej kochasz tego, kto cię zawiódł albo skrzywdził, wtedy kochasz prawdziwie, bo kochasz jego samego, a nie jego obraz, jaki sobie wytworzyłeś, lub spodziewaną korzyść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chemia to jest zauroczenie
Z ksiązki modlitwa i czyn Michel quoist

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W dzisiejszych czasach słowa kocham cię nic nie znaczy. Jeśli ktoś nie nosi markowych ciuchów to jest brudasem i jest stracony. Jeżeli ktoś dobrze się uczysz znaczy że jest kujonem. Jeżeli 12-latka dostała okresu uważa się za kobietę. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×