Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sandra18lat

Alimenty i 18 lat

Polecane posty

Gość sandra18lat

WITAM. Od marca mam 18lat. Mama wychowuje mnie calkowicie sama a ojciec jest cwany i placi alimenty w kwocie 250zl. Chodze do prywatnej szkoly za ktora musze placic miesiecznie 150zl, dodatkowo 190zl wydaje na miesieczne by dojechac do szkoly... to daje 340zl. Wiec ojciec nie daje nawet na szkole. A gdzie jedzenie, ksiazki, ubrania, rachunki itp. ? Chcialabym sprawa zajac sie sama jako 18nastolatka ale nie wiem gdzie sie zglosic ? I jeszcze jedno. Ojciec ma teraz zone i dwoje malych dzieci 3 i 4 lata. Zona ojcia nie pracuje a ojciec pracuje na czarno. Bez umowy co mam zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do sądu o podwyższenie alimentów, ale nie dostaniesz, bo pracuje na czarno, więc zmarnujesz czas. Gdzie książki, dojazdy etc.? Po stronie matki. Do MOPSu się zgłoście. Do Koscioła- co jakiś czas rozdają jedzenie- ryż, cukier itd. Nie wiem, co tam jeszcze, poszukaj, to się dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaliyahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
składaj do sadu o podwyzszenie alimentów, to ze ojciec nie pracuje oficlanie to nie przesadza sprawy, dobrze jesli wiesz gdzie ojciec pracuje wtedy jestes wygrana bo sad na niego nasle ludzi z urzedu i udowodnia mu ze pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dabtta
Żona ojca nie pracuje, ojciec - oficjalnie - tez nie pracuje, a jednak z czegoś żyją. Sądy nie sa głupie. Powinnas wyliczyć ile kosztuje Twoje miesięczne utrzymanie i połowy tej kwoty zazadać od ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TylkoJaja
Nie stać cię, a chodzisz do prywatnej szkoły? Póki co w tym kraju istnieją szkoły w których nie trzeba płacić. Są to szkoły państwowe i reprezentują z reguły wyższy poziom nauczania niż płatne-prywatne. Więc dlaczego chodzisz do płatnej? I czy to aby nie szkoła wieczorowa/zaoczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ,nioljpo
Sądy biorą pod uwagę możliwości zarobkowe. A z czego się utrzymują, z czego płaci to 250zł? I już sprawa będzie jasna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TylkoJaja
Ze zbierania surowców wtórnych. To BOHATER ALIMENTACYJNY. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do robotyyy
skoro juz jestes tak dorosla do idz do pracy, jak dlugo zamierzasz zerowac na rodzicach? na moje to chcesz ograbic ojca i tyle, nie masz pieniedzy a chodzisz do prywatnej szkoly... i strasznie daleko ta twoja szkola skoro na wyjazdy musisz przeznaczyc az 190 zl.... ojciec ma nowoa rodzine, male dzieci im tez musi zapewnic srodki do zycia, powinnas sie cieszyc ze dostajesz od niego te 250zl, sa tatusiowie co alimentow w ogole nie placa... do roboty sie wez!! jak chcesz sie dalej uczyc, czasami trzeba samemu zapracowac na szkole, nikt nie obiecywal ze bedzie lekko, ale jak naprawde sie chce to wszystko mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
Przecież to kolejny pasożyt. Z pasożytniczym myśleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×