Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Cordillia

Implant Nexplanon.

Polecane posty

Gość Cordillia

Witam,chcialabym sie dowiedziec czy sa tu jakies mamy,ktore maja implant Nexplanon. Czy sa tu jakies mamy,ktore zaszly w ciaze majac ww.implant? Czy sa tu jakies mamy,ktore mialy problemy z krwawieniem po zaaplikowaniu implantu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cordillia
Zadna mama nie ma Nexplanon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cordillia
Moze teraz ktos sie wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiabwa
Nie jestem jeszcze mama ale wlasnie niedawno mialam wszczepiony Nexplanon. Wlasnie jestem w oczekiwanu na okres, dam znac za pare dni czy dostalam, jezeli nie mysle ze miesiaczkowanie mi sie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiabwa
Ok wiec minal juz tydzien od planowanego okresu i go nie dostalam, za to brzuch momentami boli mnie jak podczas miesiaczki. 2 dni temu jedynie sluz byl zabarwiony lekko na czerwono ale na nastepny dzien znowu byl normalny. Wiec czekam dalej na jakies zmiany :) Narazie nie wiem czy to wina implentu ale bardzo czesto jestem glodna, strasznie ciagnie mnie do jedzenia, mam nadzieje ze to chwilowe :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam zalozony w lutym, od tego czasu mam ciagle nieregularne krwawienia. Dostalam tabletki antykoncepcyjne na uregulowanie tego krwawienia, pomogly na poczatku ale teraz krwawie nawet biorac je. jak dla mnie lipa. nie usuwam go jeszcze z nadzieja ze bede jedna z tych ktorym po ok. roku stosowania zaniknie okres, co bardzo by mi odpowiadalo. waga bez zmian, wrecz schudlam. hustawki nastrojow bywaja uciazliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 dni temu usunelam Nexplanon i założyłam sobie Mirene. Implant mialam od stycznia. Ciagle mialam okres, czasami krotkie przerwy. Nie jadlam prawie nic, cwiczylam, a schudlam bardzo malo, a byly okresy kiedy wrecz w ogole nie chudlam, a tylam. Do tego pryszcze! I to takie bolące. A caly okres dojrzewnia nie mialam z tym problemow... Po pol roku poszlam do lekarza, dostalam tabletki regulujace- pomoglo w pierwszych 2 miesiacach, ale juz w trzecim znowu byl problem. Po tabletkach od nowa to samo- wieczny okres. Ale moze ta antykoncepcja polega wlasnie na tym, ze jak jest okres to seksu nie ma? :)) Maz w kazdym razie wsciekly :)) Po zalozeniu Mireny okresu nie ma, na razie nie wyskoczyl zaden pryszcz, wszystko znika. Troche brzuch mnie bolal pierwsze dni, ale juz to przeszlo. Ogolnie poki co jestem zadowolona z Mireny, a Nexplanon- no, niestety... A i zapomnialam, moja szwagierka tez ma Nexplanon i nie miala takich problemow jak ja, ale za to teraz, po prawie roku czasu, ma ciagle okres, jakies brunatne wycieki ;) tak jak ja to mialam. Tez bedzie wyciagac, ale to dlatego, bo chce miec 2 dziecko. Mimo wszystko powiedziala, ze nie wroci pozniej do implantu. Mam nadzieje, ze pomoglam choc troszke. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiabwa
Po dwoch ominiętych planowanych okresach dostalam go wkoncu,ale mam go do tej pory czyli juz jakies 3 miesiace. Czuje jak by trwal juz pol roku,jest to bardzo meczace i obnizajace moje libido. Nie czuje sie sexowna, podczas sexu caly czas o tym mysle i krepuje sie przed chlopakiem ze za kazdym razem musi to ogladac, zaczelam czuc sie troche obrzydliwie:( planuje go wyciagnac jak najszybciej to bedzie tylko możliwe...juz wole sie meczyc z tabletkami niz z ciaglym okresem:/ zwlaszcza ze od półtora tugodnia bardzo dziwnie boli mnie brzuch...(nie jestem w ciąży)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ! Ja wlasnie dziś chcialam umówić się na appointment ale wyczytałam że implanty zakłada się podczas okresu. Powiedzcie mi babeczki czy to prawda ??? Czy mogę normalnie walić do GP ? Jesli mozna to proszę by ktoś mi powiedział jak wygląda procedura? Umawiam się do GP i on mi mowi kiedy mam przyjść ponownie na zaimplantowanie, czy to jest od razu z miejsca? ( bo i takie słuchy mnie doszły) Czy moze powinnam po prostu zadzwonić i telefonicznie mnie umówią już na sam zabieg :O ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej ! Po 14 miesiącach nadziei ,że coś się zmieni idę usunąć implant.Jak dla mnie to masakra, przytyłam chociaż odżywiam się zdrowo,libido zerowe ,i te długie miesiączki ( dzisiaj juz 9 dzien ).Za tydzien idę usunąc :)już się nie mogę doczekac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolkaUK
Hej.Moja 1-sza miesiaczka po zalozeniu nexplanona trwala 14 dluuugich dni...Zobaczymy co bedzie potem.Jak dla mnie moze jej nie byc wcale :) Mialyscie jakies skutki uboczne?U mnie zaczely wystepowac lekkie bole glowy,najczesciej rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga030807
Ja mam ten implant od dwoch lat, zalozylam miesiac po porodzie gdyz na razie nie planuje drugiego dziecka, jestem ogolnie zadowolona, choc odczuwam pewne skutki uboczne. Zaraz po zalozeniu przez 4 dni mialam okres ale lekki i od tamtej pory nie mam wogole okresu. Sporo schudlam choc akurat z tego sie nie ciesze bo moje piersi z rozmiaru D zeszly do B choc ciezko stwierdzic czy to przez schudniecie czy przez karmienie piersia przez rok. Co do zmian skornych, wypryskow nie mam ale moja skora stala sie sucha, musze czesciej niz kiedys stosowac balsamy do ciala. Zmienil mi sie apetyt, nie moge zjesc normalnej doroslej porcji obiadowej (przed ciaza zjadalam bez problemu)bo w polowie posilku czuje, ze jak zjem jeszcze kawalek to zwymiotuje. Nigdy nie mialam zaburzen apetytu i bardzo bym chciala przytyc bo nie dosc ze jestem niska 152 cm to jeszcze chuda, waze obecnie ok 43 kg, przed ciaza 51kg i wtedy bylam zadowolona ze swojego wygladu. Co do libido nie zauwazylam istotnych zmian, nie odczuwam tez zmiennych nastrojow ani nie jestem bardziej plaksiwa. Podsumowujac, duzym plusem w moim przypadku jest brak okresow a minusem spadek apetytu i utrata wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zalozylam implant 2 tygodnie temu, jakis wielkich zmian nie zauwazylam. Nawet nie mam chustawek nastrojow, ale mam problem z plamieniami. Normalnie okres trwal u mnie 4 do 5 dni i mialam spokoj, myslalam ze po zalozeniu implantu tez tak bedzie... a tu suprise, konczy sie drugi tydzien a ja nadal plamie ciemnobrazowa wydzielina, a czasami wrecz krwawie przelotnie. Nie wiem co zrobic, czekac na rozwoj wyarzen czy od razu isc do lekarza ktory mi to zalozyl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zalozylam implant 2mce po porodzie i do dzisiaj krwawie to juz 4mce wiec nie wiem jak dalej bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marsselinna
W tamtym tygodniu miałam założony implant poraz drugi ... Przez ostatnie 3 lata miałam bardzo rzadko okres może z 7 razy bywało ze 3 dni czasem przedłużał sie do 2 tygodni albo po tygodniu dostawałam okres ponownie. Przytyłam ok 3-4 kg . Nie zauważyłam dodatkowych niepokojących symptomów posiadania implantu. Ogólnie jestem zadowolona i nie zamienię implantu na inny rodzaj antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja miałam implant nexplanton ok. 8 miesięcy totalna porażka częste miesiączki a nawet krwotoki złe samopoczucie depresja itp same skutki uboczne kobitki zastanówcie sie 100 razy zanim takie g... założycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam i sobie chwale, zadnych problemow jak narazie a mam juz 2lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabela892
witam ja mialam zalozony nexplanon kupilam go w norwegii za ok 750 zl ale zalozylam go u polskiego ginekologa ktory zakladal go po raz drugi. Od momentu zalozenia czyli od kwietnia do teraz mialam po trzy tygodnie okresu tydzien przerwy ale od lipca mialam 4 tygodnie okresu zapisalam sie do norweskiego lekarza bo mieszkam w norwegii zrobil mi ogolne badanie krwi okazalo sie ze mam silna anemie i musze miec usuniety implant. prawdopodobnie polski ginekolog wlozyl go zbyt plytko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Nexplanon założyłam w lutym., mieszkam w Szwecji i zdecydowałam się na ten środek antykoncepcji gdyż jest on popularny tu bardzo. Niestety nie jest on dla wszystkich. Przez pierwszy tydzień nic szczególnego się nie działo , po tygodniu dostałam okres który trwał do sierpnia tego roku czyli przez pół roku nieustannie krwawilam i nie było to plamienie a normalny okres, ponadto miałam problemy ze skóra i brak ochoty na sex.. W połowie sierpnia krwawienie ustalo miałam nadzieje ze juz do końca noszenia implantu tak juz zostanie (80%kobiet przestaje miesiaczkowac), niestety po 3 tygodniach znowu wróciło. Byłam u ginekologa i przepisał mi tabletki wyrównujące hormon zobaczymy jeśli to nie pomoże będę zmuszona go wyjąc. Na wizycie u ginekologa dowiedziałam się ze w Szwecji zanim włoży się implant robi się próby które wykażą czy kobieta może go mieć czy nie, niestety szkoda ze barnmorska czyli pielęgniarka bo tu się do nich chodzi w takich sprawach nie powiedziała mi p tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny zalozylam sobie nexplanon tydzien temu, brzuch mnie boli jak przed okresem boje sie ze nieregularne krwawienia niedlugo sie zaczna... 2 wielkie pryszcze na czole tez juz mam na dzien dobry... Nawet jeszcze seksu nie uprawialam bo mi lekarka kazala czekac 7 dni... A tu juz znowu okres niedlugo ? Skandal :) pozdrawiam wszystkie dzielne odpowiedzialne dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny. Mialam implanta 2 lata i 3miesiace. Zakladalam go w anglii. Jezeli ktoras z was zastanawia sie nad wlozeniem ja osobiscie odradzam. Okres mialam raz na 3miesiace, silne zmiany nastroju. Przez 8 miesiecy myslalam ze to normalne. Po roku czasu przytylam 15kg. Wrocilam do Polski i zdecydowalam sie zeby to wyciagnac. Niestety nie wiedzialam ze tutaj bedzie to taki problem. Ponad rok szukalam specjalisty ktory mi to wyciagnie, niestety gdzie nie poszlam nikt o czyms takim nie slyszal. Bylam na skraju zalamania.. ale Bogu dzieki znalazlam chirurga ktory sie podjal i wyciagnal. Dziewczyny nie polecam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam implant juz od 9 mcy i bede go wyciagac - niemal non stop krwawie, a jak nie krwawie to silnie plamie, dni bez okresu zdarzaja sie moze raz na miesiac ijet tych dni 1-2, bralam juz tabletki anty ktore mialy pomoc i nie przestalam po nich krwawic, obecnie juz ponad tydzien nie krwawie co mnie zaszokowalo bo niemal zapomnialam jak to jest funkcjonowac bez tampona/podpaski/wkladki (na ktore nota bene wydaje wiecej niz kosztowalyby mnie kondomy) wiec w zwiazku z tym ze od tygodnia nie krwawilam poszlam do ginekologa na cytologie i co sie okazalo, ze krew jest w srodku ale na tyle malo ze jeszcze nie zdazyla wyleciec, wyciagam tego implanta to dziadostwo przed ktorym przestregalo mnie kilka dziewczyn ale ja nie sluchalam bo przeciez kazdy organizm reaguje inaczej, wyobrazcie sobie jak to jest miec niekonczacy sie okres od 9 miesiecy :O juz nie pamietam jak to jest uprawiac seks w lozku po misjonarsku bo zawsze musimy z mezem kombinowac pod prysznicem na wszelki wypadek :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam zalozylam ten cholerny implant 2 miesiące temu i porazka nawet nie chce go mieć w swoim ciele nie będę się nawet zasanawiac nad tym czy mam go wyciagnac czy nie bo po 2 miesiącach widać i odczuwać skutki uboczne 3kg w przod co będzie po roku czy dwóch...nawet myslec nie chce...zle samopoczucia ciagle wyrzuty mezowi ciagly okres...a szkoda gadac...głupol ze mnie totalny bo zamiast wpierw poczytać o nim to ja od razu buch...gonie a co...teraz zaluje...zal zal zal zal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowkach
Bo z implantem jest tak, że jednej służy, a innej nie... Ja mam go dopiero od półtora miesiąca. Nie tyję, a tego się bałam najbardziej. Od 5 dni czekam na okres i go nie ma, więc jak dla mnie lepiej tak, niż mocne krwawienia nonstop (wiem, że niektóre dziewczyny tak mają). Dla mnie najgorsze jest moje samopoczucie psychiczne. To jest masakra, wahania nastroju, pretensje o byle co. Ja z otoczeniem nie rozmawiam, ja warczę... Zobaczymy co będzie dalej. Jeśli jakoś ja się dopasuję ze swoim zachowaniem :-) to powiem, że jestem zadowolona. A jeszcze jedno. Na początku, tak po kilku dniach od założenia, zaatakowały mnie bolące pryszcze! ale jakoś to się uspokoiło. Tak więc ogólnie, ja nie narzekam. Założyłam raz, nie muszę o tym w ogóle myśleć i mam spokój. A nastrój muszę sobie chyba po prostu jakoś poprawic, albo po prostu niech mnie już tak nie wkurzają :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bozia1313
Hej wyciągnęłam to coś miesiąc temu. Uff jaka ulga. Wszystko powróciło do normy wolę mieć okraść przez 7 dni w miesiącu niż krwawić dzień w dzień i zastanawiać się nad tym czy do sauny mogę wejść czy nic mi nie będzie. O nie to nie dla mnie. Te nastroje też nie doniesienia były. Teraz teraz jest super. A jeżeli ktoś się kocha z głową to nie wpadnie nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosć 123
Ja mam pytanie odnosnie implantu. Czy któraś z was chudła? ja mam go od 3 miesięcy nie mam okresu co jest plusem. jem jak słoń a chudnę. Czy to normalne? czy któraś z was ma taki przypadek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam implant prawie 3 lata i nie mial on wplywu na moja wage ale daleka znajoma tez chudla po zalozeniu implantu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Broodzia W
Witam drogie Panie, Mam implant od poczatku Lutego. Po zalozeniu imp. okres spoznil mi sie o tydzien i trwal 2 tyg. Pozniej caly miesiac nic ale moja radosc sie skonczyla szybko bo od 6 tyd plamie ( brazowy sluz lub "brudna" krew..) Meczy mnie ten fakt, bo jak we wczesniejszych komentarzach ktoras z Pan pisala, krepuje sie gdy przychodzi do stosunku z moim partnerem. Defakto nie przeszkdza mu to, ale mi bardzo. Rozwazam usuniecie implantu, ale najpierw wyprobuje tabletki. Zastanawiam sie tylko czy nie poczekac z tym do wakacji, bo skoro one dzialja na chwile, to chociaz przez lato bede miala spokuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aponadyktyczka
Mam nexplanon od wczoraj... Na razie żadnych skutków ubocznych nie ma... I mam nadzieję, ze nie będzie... Trochę ręka mnie boli ale też nie bez przesady w sumie bardziej swędzi... A jak u was z bólem ręki po zabiegu było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam nexplanon juz 2 i pol roku i nie mam jakis widocznych skutkow ubocznych, po wakacjach bede wymieniala na nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×