Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kropelka03

Duży Maluch a poród. Proszę dajcie znać...

Polecane posty

Jestem w 35 tc. Miałam dziś usg i waga szacunkowa mojego dziecaka to 3700. Ostatni kilogram przybrała przez nie całe 3 tyg a do porodu jeszcze ponad miesiąc... W sumie trochę się zestresowałam czy dam radę urodzić sn. I tu moje pytania. Jeśli wasze dzieci zapowiadały się na duże to czy rzeczywiście takie były? Jak urodziłyście (chodzi mi o takie Maluchy z min 4200 na liczniku)? Sn czy cc. Jeśli sn to ciężko było? czy rzeczywiście te większe dzieci szybciej "pchają się na świat"? Chodzi mi o termin porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnih
u mnie dwójka dzieci ponad 4kg jeden, drugi 4,2kg -sn. A do tego po terminie. Usg to tylko szacunki i lubi się mylić i w jedną i druga stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fvvvasdfads
mnie straszyli ze będzie ponad 4 a ja mała i drobna i wąska jak to na IP stwierdzili przed porodem ostatnie usg niby miało być prawie 3900 a wyszło 3615 :P nie było źle nawet wszystko szybko poszło bez nacinania :) urodziłam w wyznaczonym terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi mowili ze duze dziecko na pewno bedzie, ze ponad 4kg spokojnie. i co sie okazało? 3,400;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herelina
Kropelka03 ...moje pierwsze dziecko zaczelam rodzic naturalnie, waga szacunkowa byla 4000...skonczylo sie cc i 4250...drugie dziecko mialo wazyc 5000, a wazylo 4200 i tez mialam cc, poniewaz miedzy dziecmi bylo tylko 20 m-cy roznicy ...ja bym sie chyba na cc zdecydowala, gdyby dziecko mialo 4 kg wazyc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w 35 tc było 2900 i lekarz mówi że może być 4000-4100. Myślę, że przesada, ale mówił, że jak tak będzie rosło to cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość attttt
mój synek ważył 4150, urodziłam naturalnie i bardzo szybko. samej akcji jakies pół godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejejejejejeje:)))))))
trzeba uważać na te USG bo mojej kolezance mowili ze 4 kg i da rade bo wysoka...a mały miał 5 kg i za pono bylo na cc.... zemdlala podczas pordu...urodzila naturalnie 5kg...syna...a teraz nie dawno curke 4200 g ... mi zas mowili ze okolo 3900 a synus mial 3680 i tez SN bedzie dobrze:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werklmama
U mnie zapowiadała się duża panna. USG 2 dni przed wywołaniem porodu pokazało, że bedzie miała 5 kg. Poród miałam wywoływany w 42 tyg. Zakończył się CC, a córeczka ważyła 3,9 kg. Podobno USG tyle zawyżyło, gdyż waga jest oceniana po parametrach takich jak kość udowa, itd., a że moja córeczka urodziła się długa, to i wagę zawyżyło. Zakończyło się CC ze względu na nieudaną indukcję oraz temu, że spodziewano się dużego dziecka... Nie byłam zwolenniczką CC. Byliśmy nastawieni na poród rodzinny. A teraz mogę powiedzieć, że jestem zadowolona ze swojego porodu - operacji. Szybko doszłam do siebie. Po 14 godzinach pionizowanie i samodzielny prysznic. A po tygodniu sama zajmowałam się już małą. Najgorsze było wstawanie z poziomu do pionu oraz kichanie i kaszlanie (byłam przeziębiona...). A i tak najważniejsze, że córeczka zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny, trochę mnie pocieszyłyście. Ja się po prostu boję, że nikt nie sprawdzi przed porodem jak duża ona będzie i będą mnie i ją męczyć sn gdzie powinno być cc zrobione, tym bardziej, że moja ginekolog nie należy do zwolenników cc. Ja też bym w sumie wolała sn, ale jak Młoda będzie miała ponad 4,5 kg to zwyczajnie nie chcę jej męczyć. Czekam na dalsze opinie i przeżycia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cafelate, a te Twoje dziewczynki długo się rodziły? sn był trudny, ciężki? Czy rzeczywiście jak się ma dobre predyspozycje do porodu to takiemu większemu dziecku jest się łatwiej odepchnąć i wyjść na świat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelka03 - pierwsza to rodziła sie całą wiecznosc i dok potem powiedział po porodzie ze jak by wiedział ze mała taka duza bedzie to by cc zrobił ale usg mówiło ze tylko 4 kg. No cóż. POradziłam sobie jakos ale mała taka wymęczona sie urodziła ze szok. Nawet płakac nie miała siły. Ale wszystko okazało sie ok. Drógi poród to juz pikus!!!!! skurcze 7 godzina a poród ( parcie) moze 5 min i po wszystkim . Jestem szeroka w biodrach to nie miałam problemu ale moja szwagierka jest chudzinka i wąska w zadku i miała cc a mała urodziła sie 4500g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodziłam duż dziecko naturaln
Moje dziecko było duże, byłam nacinana. Moje dziecko ważyło 4140. Teraz jestem trochę luźniejsza tam na dole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też niby szeroka w biodrach jestem ale się stresuję :-( nie chcę, żeby Mała się męczyła niepotrzebnie. A Twoje dziewczyny przyszły na świat w terminie czy wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodziłam duż dziecko naturaln
Moja 2 tyogdnie po terminie i nie miałam robionego usg przed porodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ło matko, tego się właśnie obawiam. I że ona będzie dużo większa skoro już...5 tyg przed terminem waży już 3700...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsza po terminie a druga to tydzien przed terminem. bedziesz miała zrobione usg przed porodem i zobaczą jaka mała jest. Jak beda podejrzenia ze spora to postawia na cc , teraz tak robią. Ja rodziłam 12 lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa zona
Na porodowce oszacowali wage dziecka na 3800g, powiedzieli ze mam waska miednice, ale sprobujemy sn. Po 10 godz. na skutek braku postepu porodu zrobili mi cc. Po wszystkim lekarz powiedzial, ze nie mialabym szans na urodzenie sn-dziecko mialo 4190g i 60 cm. Urodzilam w 40 t.c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wy rodzicie jakieś dzieci- giganty :o bez przesady, rozumiem jak się ma cukrzyce, ale zdrowa kobieta zeby rodziła 5kg dziecko!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to do 4500g mozesz liczyc. Moze 4200 a moze 4500g POstaraj sie nie objadac zbytnio bo teraz mała bedzie rosła jak na drozdzach pod koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam zupełnie zdrowa. Po prostu u nas w rodzinie tak jest. Rodzą sie duze dzieci i juz. A co miałam sie odchudzac w ciązy zeby maluszek urodził sie idealny bo bedzie obciach??????? A mój gigant do tej pory był największym maluchem na porodówce a to juz 12 lat. Teraz mała nie jest mała tylko nastolatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdrhndjd
Moja corka 2 dni po terminie wg usg miala 4600. Mimo szerokiej miednicy i moich checi zabronili mi sn i od razu cc. Pomylili sie o 10g, bo wazyla 4590. Mowili mi ze porod sn takiego smoka mogly sie skonczyc tragicznie i dla niej i dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa zona
U mnie w szpitalu, 4 lata temu cc to byla ostatecznosc. Moje kolezanki tez meczyly sie po 10-12 godz. zanim ordynator wydal zgode na cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa zona
Lekarze i polozna tez byli pod wrazeniem, ze urodzilam dziecko ponad 4 kg-bo ja mam 156 cm wzrostu i startowalam w ciazy z waga 46 kg-bioder prawie nie mialam, wygladalam z tylu jak dziewczynka. brzuch mialam ogromny-w przychodni stanowilam widowisko :P wygladalam, jak bym miala co najmniej bliznieta w brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem że czasem tak bywa, ale teraz rodzą sie zancznie większe dzieci niż kiedyś- i jestem pewna że to nie genetyka tylko ogrom witaminek które zażywają ciężarne+ dieta... 3tyg temu rodziłą moja koleżanka, urodziła dziecko 3.100 i co usłyszała-strasznie "liche" wagowo to maleństwo :o. Moja mama się śmiała jak jej to powiedziałam, bo ja ważyłam 2,800 i kiedys to była norma, a nie tak jak dziś dziecko poniżej 3.500 uważa się za małe/chude etc... I wiekszość kobiet tak chwaliła się jak na targu- moa mała waży 3.850 inna że jej ponad 4.200.... jakby to był jakis wyczyn....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marchewka z przemytu
hmmm...zastanawaim sie po co taksie tuczycie jak świnie podczas ciąży?? że pozniej jest problem jak tu urodzic taki kloc 5 kg??? hahah żryjci mniej i bedzie mniejsze bobo. narka:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I być może jestem za młoda, za głupia i ograniczona :classic_cool: ale NIE WYOBRAŻAM SOBIE rodzenia SN prawie 5kg giganta, jak i życia seksualnego juz po... wolałabym mieć cc na życzenie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×