Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kropelka03

Duży Maluch a poród. Proszę dajcie znać...

Polecane posty

Gość Sierpniowa zona
Kropelka-10 godz. to duzo? tyle spedzilam w szpitalu. Ale od pierwszych regularnych skurczy do urodzenia dziecka (wyjecia z brzucha :P) minely 23 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marchewka z przemytu
LAura - popieram. dla mnie to są jakieś spaślone dzieci te 5 kg;) no chyba że rodzice też tacy duzi (czyt. grubi) hehehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa zona
No tak... I znow niby niewinny temacik przeksztalcil sie w ublizanie i wyzywanie od grubasow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marchewka z przemytu; jezeli uwazasz ze od tego ile sie przytyje w ciazy zalezy waga dziecka to musisz sobie przemycic troche rozumku do główki. Ja rodząc córke 4200 najpierw schudłam 6 kg a potem przytyłam 8 czyli własciwie przytyłam 2 kg. No i co????? Po porodzie okazało sie ze mała wyssała ze mnie te kg a nie z tego co przytyłam. Po porodzie wazylam 10 kg mniej niz przed ciązą tak mnie mała wyssała. Wzięła co najlepsze i juz. A tobie zycze takiego dziecka zeby ci sie du...a przekonała co to znaczy przytyc 2 kg a urodzic 4200!!!! Powodzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marchewka z przemytu
hahahah o mnie sie nie martw słoneczko:D ja już mam to za sobą i nie rodziłam grubaska jak co niektóre tutaj :P mniej żreć i bedzie dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i znowu do normalnej rozmowy wtrącają sie frustratki!!!! wszedzie ich pełno. Mnozą sie k....wa jak króliki i wpiep.... do kazdej rozmowy. Znudzone zfrustrowane babska których mezus siedzi przed tv i meczyk ogląda. A one samotne to co robic - trzeba dop.... z nudów. Precz z TROLAMI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam identyczną sytuację jak Ty, autorko. W rzeczywistości córka urodziła się 4 kg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tu nikomu nie ubliżam, poprostu się dziwie że są kobiety i to młode które świadomie decyduja się na poród sn wiedząc że pęknie im wagina, lub zostanie rozcieta :o fuj!! nie, no nie moge, na samą myśl mnie słabi! Lepiej mieć małą blizne na brzuchu niż tam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marchewka z przemytu
Laura - znów popieram ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura - nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że to lekarz decyduje czy trzeba robić cc czy nie. Jak nie ma potrzeba to kobieta ma rodzic naturalnie - NATURALNIE czyli zgodnie z naturą... Oczywiście jesli zapłacisz to Ci dziecko i przez dziurkę od nosa wyciągną więc pomińmy w ogóle tutaj kwestie cc na życzenie (a raczej powinnam użyć sformułowania cc odpłatne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marchewka z przemytu
no i spoko jak kobieta woli mieć cc bo ma w brzuchu klocka 4 czy 5kg to jasne że powinna mieć do tego prawo. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajednaonaaa
syn 4300 porod 5 godzinek :) bez naciec bez pekniec . jedynie co to byl glupi jas i akupunktura. hmmm i zadna babica z wielka dupa to ja nie jestem 170 i 53 kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marchewka z przemytu
za kilka lat to i 6 kg będą "normalne" i co maja kobiety rodzić sn... jasne, najwyżej im cipke rozjebie, ale niech będzie "jak natura chciała" hahahah :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu nawet nie chodzi o to że pęknie :o podczas porodu, ale np dziecko utknie gdzieś w kanale rodnym, zablokuje je miednica... nie, nie takie giganty to mogą rodzić kobiety o sporych gabarytach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marchewka z przemytu
wracamy do kwestii grubasków ;) hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa zona
Moze i powinna, ale rzeczywistosc jest inna. Rano stwierdzili brak ostepu porodu, rozwarcie zniknelo, mialam skurcze co 3 minuty a i tak prawie godzine musialam czekac na decyzje ordynatora w sprawie cc. Lekarz, ktory mnie badal stwierdzil nawet, ze moze dadza mnie na pilke i zaczniemy od nowa :/ Nie mialam kasy na cc na zyczenie, zreszta do gina chodzilam normalnie na NFZ. Moja 17-letnia sasiadka, urodzila dziecko 3100 przez cc-na zyczenie-ale jej cala ciaze prowadzil prywatny lekarz, ktoremu dali w lape, zeby zaswiadczenie wystawil-oczywiscie matka i ojciec jej sponsorowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konwalia konwwalia
mi na porodówce robili usg i wyszło im 3700, rodziłąm SN i co? córeczka urodziła się z wagą 4600! Wszyscy byli w szoku, lekarz trzy razy pytał czy miałam cukrzycę ciążową, ja NIE, sprawdzali książeczkę ciązy. Jestem szczupłą kobietą i zawsze byłam, 60 kg, 170 cm. Nie wiem skąd ta waga. Poród był OK, ale krocze mi porzadnie nacieli i długo się goiłam. 18 miesięcy później urodziłam synka 3600 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa zona
Moja kuzynka, tez niska i szczupla rodzila sn synka, tez ponad 4 kg mial-tylko u niej skonczylo sie kleszczami-tak samo u jednej z moich kolezanek. Ale znam dziewczyny, ktore spokojnie daly rade urodzic dziecko 4 kg-a nigdy spaslonami nie byly-wszystko zalezy od rozstawu miednicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa zona
A i nie mialam cukrzycy, w ciazy wszystkie wyniki badan w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fkkldkslsadd
mi w 32 tc stwierdzili wagę 3200!!! na drżących nogach wróciłam do domu, a lekarz stwierdził że będzie dobrze tylko może dłużej :O w 40 tc przed porodem zbadali wychodziło o dziwo 4kg więc trochę odetchnęłam do póki mnie tym śmiesznym cyrklem nie zmierzono i pokiwano głową wąziutko wąziutko :O przerażenie sięgnęło zenitu bo zdawałam sobie sprawę że żadna kobieta w mojej rodzinie nie była w stanie urodzić SN dziecka większego niż 3600 reszta skończyła się cesarkami a mi poszło o dziwo szybko i tylko lekko pękłam mały miał 3600 i 60 cm miał bardzo długie nóżki i to zafałszowało wynik za to u mojej sąsiadki stwierdzili że dziecko najwyżej 3800 okazało się że miał ponad 4600 urodziła naturalnie ale ponacinali ją dosłownie wszędzie na dmuchanym kółku siedziała prawie 2 miesiące!!! po porodzie stwierdzili tylko że się pomylili :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fkkldkslsadd
mi w 32 tc stwierdzili wagę 3200!!! na drżących nogach wróciłam do domu, a lekarz stwierdził że będzie dobrze tylko może dłużej :O w 40 tc przed porodem zbadali wychodziło o dziwo 4kg więc trochę odetchnęłam do póki mnie tym śmiesznym cyrklem nie zmierzono i pokiwano głową wąziutko wąziutko :O przerażenie sięgnęło zenitu bo zdawałam sobie sprawę że żadna kobieta w mojej rodzinie nie była w stanie urodzić SN dziecka większego niż 3600 reszta skończyła się cesarkami a mi poszło o dziwo szybko i tylko lekko pękłam mały miał 3600 i 60 cm miał bardzo długie nóżki i to zafałszowało wynik za to u mojej sąsiadki stwierdzili że dziecko najwyżej 3800 okazało się że miał ponad 4600 urodziła naturalnie ale ponacinali ją dosłownie wszędzie na dmuchanym kółku siedziała prawie 2 miesiące!!! po porodzie stwierdzili tylko że się pomylili :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fkkldkslsadd
mi w 32 tc stwierdzili wagę 3200!!! na drżących nogach wróciłam do domu, a lekarz stwierdził że będzie dobrze tylko może dłużej :O w 40 tc przed porodem zbadali wychodziło o dziwo 4kg więc trochę odetchnęłam do póki mnie tym śmiesznym cyrklem nie zmierzono i pokiwano głową wąziutko wąziutko :O przerażenie sięgnęło zenitu bo zdawałam sobie sprawę że żadna kobieta w mojej rodzinie nie była w stanie urodzić SN dziecka większego niż 3600 reszta skończyła się cesarkami a mi poszło o dziwo szybko i tylko lekko pękłam mały miał 3600 i 60 cm miał bardzo długie nóżki i to zafałszowało wynik za to u mojej sąsiadki stwierdzili że dziecko najwyżej 3800 okazało się że miał ponad 4600 urodziła naturalnie ale ponacinali ją dosłownie wszędzie na dmuchanym kółku siedziała prawie 2 miesiące!!! po porodzie stwierdzili tylko że się pomylili :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafaelica1987
No wiesz u mnie córa w tym czasie miała niby 3200, a urodziłam 2800. Fakt, ze cc (stan po pierwszym cc). No ale z wagą to różnie bywa... Nie było problemów w ciąży, nie chudła w brzuchu. A tu taka różnica wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacccia
Ja nie mam intencji nikofo obrazac -ale faktycznie straszne smoczyska. Moja corka aie urodzila poltora roku temu,jest pol polka pol niemka. wydawaloby sie,ze dojcze taki wysoki narod,a moja mala z 52 cm (tak tak)i 3900 g byla gigantem na porodowce. no moze nie gigantem,ale byla najwieksza. inne dzieci przecietnie 48-50cm i 2800-3500g. Nie mam pojecia,jak to sie dzieje,ze w polsce sie rodza takie olbrzymie dziexi -ponad 4 kg z palcem w dupie i po 60 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość h7jkk12342
ja urodzilam dziecko 2700 to wszyscy z politowaniem glowa kiwali,ze oj biedne male dzieciatko.A dla mnie super,porod szybki a dziecko mase nadrobilo wzgledem rowiesnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HGHGV
60cm i 4kg wagi takie pierwsze dziecko urodziłam w wieku 34lat. DWA DNI PRZED TERMINEM-tak chciałam i tak urodziłam! 5h tyle to trwało! 2hpod przysznicem 2h w kucki 1h na samolocie 2położne pomogły wypchnąć i było git-nawet nie wiedziałam że to taka ulga jak ci dziecko wypchną-myślałam że to boli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmmm, niektóre historie nie są pocieszające. Pojawiła się informacja o cc na żądanie. No niestety w Polsce nie ma czegoś takiego. Można sobie zarządać co najwyżej w prywatnej placówce i zapłacić odpowiednio albo dać lekarzowi w łapę. No nic, zrobię najwyżej w 38 tc jeszcze jedno usg i poproszę o skierowanie na cc jeśli będzie mocno przekraczała 4 kg. Ale może się zatrzyma... Nie wiem co miałabym jeść, żeby ona już nie przybierała tak dużo, chyba tylko pić wodę. Ale przecież reguły nie ma. Jak będzie potrzebowała to sobie ode mnie wezmie i tak. Moja kuzynka jadła masę, przytyła 25 kg a maly ważyl 2300. Inna miała duża nadwagę przed ciążą i przytyła w sumie 2 kg jedząc tylko pomidory i dzieciak też malutki się urodził. Lekarz mnie pocieszył, że to normalna wielkość dziecka biorąc po uwagę fakt, że oboje z mężem jesteśmy wysocy...ale i tak się stresuję. Co ma być to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×