Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość apropo domu

kto wynajmuje mieszkanie ?

Polecane posty

Gość apropo domu

to mam pytanie.. bo chce wynajac cos małego ale nie moge sie zorientowac w tych ogloszeniach. chodzi o to, ze jest napisane czynsz np. 300 zł + woda i coś tam... czy to jest już wszystko ?? czy jeszcze za coś trzeba płacić ? tzn. za gaz , prąd itd to wiem, ale za wynajem jet tylko czynsz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milusiennnka
to zależy czy ktoś wynajmuje w zamian za to, że będziesz mu opłacała czynsz + koszty prądu, wody itd ... czy to + jeszcze odstępnego czyli dodatkowo np. 200 zł czy nawet 1000 zależy gdzie itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milusiennnka
ja znalazłam mieszkanie gdzie tylko np. płace czynsz 450 + to ile wosy zużyje i prądu ... ale są np. w krakowie mieszkania gdzie jest 1200 zł odstępne + czynsz i te koszty typu prąd i woda ... to zależy ile kto zaśpiewa itd ... i gdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem i ja....
zgadzam się z milusiennnka.....wszystko zależy od właściciela mieszkania czy zależy mu tylko na tym żeby opłacać czynsz plus opłaty czy chce jeszcze na tym zarobić i dodatkowo płacisz odstępne albo co miesiąc dodatkowo albo raz na jakiś czas musisz porozmawiać z właścicielem o warunkach wynajmu i pamiętaj żeby dobrze spisać umowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milusiennnka
jak ktoś pisze czynsz i woda itd to pewnie w zamian wynajmie za opłacanie tego co miesiąc gdzie sam zaoszczędzi ... a po co mu ma puste mieszkanie stać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apropo domu
aha czyli jak ktoś mi odstępuje to mam w obowiazku płacić czynsz + jakąś tam kwote dla niego ? + tyle co zużyje. a jeśli to mieszkanie nie jest przez nikogo użytkowane , jest tak jakby od właściciela bloku czy kamienicy to tylko czynsz czy on rownież moze sobie zaśpiewać ? i jak jest z kaucja ? jest płacona tylko raz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apropo domu
no dobrze kwestie czynszu i odstępne juz zrozumiałam ;) dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milusiennnka
to zależy od tego właściciela, on jest zarządcą mieszkania i to zależy jak się z nim dogadasz , ja np. żadnej kaucji nie płaciłam ... a kaucje się płaci raz i jest ona zwrotna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milusiennnka
kaucja to jest takie zabezpieczenie jakby ... dla właściciela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem i ja....
kwestia jest taka że zawsze jest tak że mieszkanie ma jakiegoś właściciela ...jak nie jest to osoba prywatna to może to być np spółdzielnia mieszkaniowa ....ale zazwyczaj to Ci prywatni właściciele wynajmują i oni mają prawo żądać takich warunków jakich zechcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w sprawie
w najgorszym wypadku będziesz płacić opłatę za wynajem mieszkania (to zarobek dla właściciela), czynsz ( który idzie do spółdzielni lub administracji) opłaty za wodę, prąd, gaz itp. oraz kaucję, jak było powyżej - jednorazowo, najczęściej jest to wysokość miesięcznej opłaty za wynajem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apropo domu
dziekuje, bardzo mi pomogliście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×