Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mała56

PCO

Polecane posty

Gość violka1988
Rozumiem że 3 lata starań to dużo ale może odpuście, skupcie na sobie, spełniajcie swoje marzenia. Może wtedy się uda :) Powodzenia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no niestety
violka1988 raczej po tylu latach czlowiek dawno odpuszcza wiem jak to jest bo sama staram sie kilka lat odpuscilismy a dziecka i tak niema wiec roznie z tym bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina 1751
Ja juz odpuściłam, nie spinam sie tak jak na poczatku. Po tylu latach juz nie myslisz tylko o tym by zajsc w ciaze, przynajmniej ja juz nie mysle tylko o tym. Jednak jak widze kobiety w ciazy, z wózkami wszystko wraca:( Może kiedys nam sie uda ale zaczynamy myslec o adopcji jakiegos szkraba, to wstepne myslenie dopiero zobaczymy jak to bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora82
mała56 Mozesz mi napisać, czy badanie hormonalne wykazło jakąś nieprawodłowość. Własnie miałam badana krew na to też mogę mieć PCO i chiałbym wiedzieć już coś więcej na ten temat. Jakie steżenia czynników są nieprawidłowe. Mialam badane TSH, LH, FSH, prolaktyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, ja też mam stwierdzone wielotorbielowate jajniki, lekarz wysyła mnie na badania z krwi, powiedzcie mi tylko bo opinie są sprzeczne czy badania na określone hormony robiłyscie w okreslonych dniach cyklu czy za jedym razem? Strasznie jestem tym wszystkim dobita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nie gdy podejrzewano PCO -dostałamluteine na wywołanie @ i mialam się zgłosić między 3 a 5 dc do szpitala. Tam mialam 4 dni badań. Głównie krwi. Bo usg i zwykłe badanie ginekologizne było chyba 3 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) przylaczam sie, bo niestety tez mam pco. Zdiagnozowane 5 lat temu i od tego czasu tez chcielibysmy miec maluszka. Mialam robone laparo, kauteryzacje, 2 razy badanie droznosci jajowodow, bralam clo i caly czas biore luteine, bo bez tego to z @ roznie bywa. Od nastepnego cyklu znowu wskakuje na clo+monitoring i ewentualnie cos na pekniecie pecherzykow, jesli same nie beda chciala. I przez 5 lat to samo, jak dzien swistaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do biedronka2323
A ile lat Miałaś gdy Cię zdiagnozowali? Hsg Robiłaś na NFZ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda żona ...88 Widać trafiłaś pod dobra opiekę, mój gin nic mi nie wyjaśnił, badania z tego co wywnioskowałam miałam sobie zrobić jednego dnia wszystkie. Chyba muszę się rozejrzeć za nowym lekarzem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka1988
Myślałam że tak ludzie przesadzają że PCO to jakaś masakra bo na razie nie odczuwam tej choroby. Miesiączka czasem się opóźnia ale niewiele, jedyne to na usg widać pęcherzyki i badania wskazały na to że mam PCO, trądziku mało, waga w normie choć mam tendencje do tycia ale się pilnuję, owłosiona jakoś bardzo nie jestem :) Jednak jak na razie nie zdarzyło się współżyć bez zabezpieczenia a jesteśmy razem już 6 lat więc nie mam rozeznania jak jest ciężko zajść w ciąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ja nawet nie wiedzialam ze mam PCOS dopoki nie zaczelam sie starac o dziecko i odstawilam tabletki antykoncepcyjne wtedy to sie okazalo ze okres mam co 3 miesiace mialam zrobione badania, przepisane tabletki staralismy sie 1.5 roku az zobaczylam 2 kreski teraz mam dwojke, okres sie w miare uregulowal jest co 35- 43 dni ale nigdy nie traktowalam PCOS jako wyrok:) glowa do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka1988
Zawsze się obawiam żeby zabezpieczenie nie zawiodło i żeby nie było wpadki a tu nie tak prosto o "wpadkę" jak myslałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny,troche mnie nie bylo a tu tyle wpisow,ciesze sie ze jest nas juz tyle:) Witam Karolina,staracie sie 3 lata? Ja jestem dopiero na starcie i juz lapia mnie chwile zalamania a Ty tyle czasu-doskonale Cie rozumiem i wiem co czujesz chociaz moze u mnie te odczucia nie sa jeszcze tak silne. Kora u mnie takie badania jak TSH czy prolaktyna wyszly w porzadku, stezenie LH do FSH jest powyzej 1 co czesciowo potwierdza PCO, czekam jeszcze na wynik testosteronu ale i tak bedzie za wysoki. Ubudubu u mnie w szpitalu badania chcieli robic mozliwie najblizej dnia owulacji w srodku cyklu ale mnie sie okres na 4 mc zatrzymal wiec srodka cyklu raczej nie mialam. Mloda zona ja teraz jak robilam badania hormonalne (tydzien temu) to krzywa cukrowa wyszla mi w normie-lekarz mowi ze to dobrze. Tilli tilli a jakie leki bralas ze udalo Ci sie szczesliwie zajsc w ciaze? Mnie przepisal Clo,bralam 5 dni duphaston i dzis mija drugi dzien i okresu nadal nie mam. Biedronko ja tez mam latac do swojego gin raz w miesiacu na monitoring cyklu i oceniac czy pecherzyki rosna i pekaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina 1751
Tak staramy sie od 3 lat intensywnie i narazie nic z tego nie wychodzi... Co chwile badania, wyniki, lekarz, lekarstwa i tak w kółko... Ja na poczatku staran tez sie strasznie spinalam i kazdy negatywny wynik testu ciazowego doprowadzał mnie do płaczu, teraz jest juz lepiej testów juz nie robie, temperatury nie mierze kalendarzyków nie prowadze bo dla mnie nie ma juz sensu robienie tego... Chodze do psychologa i moze to ma na mnie taki wpływ, nie wiem... W kazdym badz razie wychodze z załozenia ze jesli dzidzia bedzie to bede najszczesliwsza na swiecie, ale itak z mezem rozwazamy adopcje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem drugi dzien na CLO, 16 lipca ide na usg-zobaczymy co lekarz powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayris09
Ja jestem na etapie wycia na widok każdego negatywnego testu a robie ich co miesiąc bardzo dużo. Każdy jeden dzień spóźnienia to dla mnie nowa nadzieja ale niestety nie dane mi jest zostać mamą. Od jakiegoś czasu piję inofem i zdrowiej się odżywiam. Mam nadzieję, ze dzięki temu łatwiej mi będzie zajść w ciąże. Inofemu biorę dwie dawki, tak mi kazał lekarz. Piję go rano do śniadania bo ma całkiem przyjemny pomarańczowy smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MamaLodz Cześć mam do odsprzedania opakowanie Pabi-dexamethason 1mg w tabletkach. Data ważności 09.2020. 19 tabletek w środku. Miałam kupić tylko do testu na kortyzol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×