Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jovankaaaaa

Jak się zaklimatyzować na studiach?

Polecane posty

Gość Jovankaaaaa

Hello. Do października co prawda jeszcze trochę czasu i póki co muszę przejść pomyślnie okres rekrutacji, ale że problem ten nie daje mi spokoju, postanowiłam już teraz napisać o nim. Otóż całe życie miałam problemy z ludźmi. Nie umiałam się otworzyć na nowe znajomości, często wręcz się seperowałam od innych, zamykając we własnym świecie. Nigdy nie byłam zbyt lubiana i stąd całe życie doskwierało mi poczucie osamotnienia. Ludzie nie traktowali mnie poważnie, traktowali jak kogoś niewidzialnego i beznadziejnego, chociaż tak naprawdę nieliczni mogli mnie poznać. I dlatego w liceum i na pierwszych studiach nabawiłam się niezłej fobii społecznej. Co prawda od pewnego czasu stany lękowe się zmniejszyły pod wpływem terapii, na którą chodziłam, ale wciąż nie należę do zbyt wygadanych i przebojowych. Mam mało znajomych, w dodatku rzadko się widujemy. Chciałabym poznać jakichś nowych, fajnych ludzi, ale momentami mam wrażenie, że przez moje braki w kontaktach interpersonalnych znowu zostanę zepchnięta do roli outsidera. Jak sobie z tym poradzić? Zostały tylko trzy miesiące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Supremus Dux
Jesteś dziewicą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jrh3vkh
nie myśl tak o tym, masz 3 miesiące idz gdzies do pracy tymczasowej - poznasz ludzi otworzysz sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popatrz na to z innej strony- zaczynasz od poczatku czyli mozesz sie pokazac jak chcesz. wazne zeby znalezc kilka osob, z ktorymi zlapiesz wspolny jezyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jovankaaaaa
Pracuję od dłuższego czasu, więc kontakt z ludźmi mam. Nie jestem może jakaś wyszczekana, ale i tak idzie mi to lepiej niż przed laty. Tyle że praca to praca, nie traktuję tych ludzi jako potencjalnych kompanów, więc może dlatego łatwiej mi się obracać w tym gronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cgfcf
a jak wygladasz? wyglad ci pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etewhwjh
Zafunduj dobrą klimatyzację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jovankaaaaa
Z wyglądem wszystko u mnie jak należy. Dbam o siebie, mam kobiecy image, modnie się ubieram. Tylko ta nieśmiałość, brak pewności siebie... to wszystko utrudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cgfcf
w takim razie nic nie musisz raczej robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cgfcf
No może powinnaś częściej zmieniać majtki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×