Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Raffija

Co na obiad w takie upały?

Polecane posty

Gość Raffija

Prawda jest taka, że ani nie chce się jeść ani tym bardziej, stać przy garnkach. Mimo wszystko, jakiś obiad upichcić trzeba :) Co podajecie rodzinie na obiad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepsze na upał są
ziemniaczki z koperkiem, jajo sadzone i zsiadłe mleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Raffija
Ja będę miała przez 3 dni rodzinę na obiedzie. Nie mam pomysłu, co ugotować. Czy mogę tak: w sobotę ziemniaki podsmażane na cebulce, jajko sadzone, kefir, kalafior z masełkiem i bułką tartą w niedz. udka z kurczaka, brokuły, kluski, sos w pon. gulasz wieprzowy z ryżem i ogórki kiszone Może coś innego? Czekam na Wasze opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość triu
mlode ziemniaki z koperkiem, smazone jajko, kiszone ogorki zupa ogorkowa albo kapusniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Raffija
koperek, no właśnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Raffija
Dzięki, jeszcze niedz.i pon. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość triu
ja robilam placki ziemniaczane w sosie pieczarkowym.. ale to zalezy czy chce Ci sie ziemniaki ucierac :P bo ja po 5 ziemniakach zalowalam ze mi sie plackow zachcialo :P moze byc jakas rybka z piekarnika + pieczone ziemniaczki + jakas surowka piers z kurczaka w kawaleczkach + pieczone ziemniaki (ostatnio mam na ich punkcie bzika, tylko za kazdym razem robie troszke inaczej zeby sie nie znudzilo :P) + ogorek konserwowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
w takie upaly najlepiej na zimno - salatki na bazie makaronu, ryzu lub pekinki, z innymi warzywami oraz jajkiem, miesem pokrojonym w kostke (np. z pieczeni, albo pieczonego kurczaka), albo wedlina, ser, tunczyk, fasola .... to tego orzezwiajacy sos oliwno-cytrynowo-ziolowy i mamy obiad bez przerabiania i wysmazania zimniakow czy tam nalesnikow :) a jak na cieplo, to cos szybkiego, np. makaron, a do tego sos ze swiezych pomidorow, cebulki, z dodatkiem mozarelli, ryby wedzonej lub puszkowej, szynki, pozostalosci z kurczaka z rozna :) najlepiej swiezo, orzezwiajaco, bez smazenia jakis cebul czy bulek tartych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaja na twardo bądź
też sadzone z sosem musztardowym i ziemniakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chłodnik zrób, to najlepsze na upał ja lubię też chłodną zupę owocową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikgla
Jakieś szybkie mięsa (steki, pierś z kurczaka/indyka, burgery) czy ryby, które wystarczy wrzucić na chwilę na patelnię plus surówki/sałatki. Sałatki z makaronu, kusksu (poleam, bo nie potrzeba gotować), quinoa, kasz, ziemniaków. Chłodnik, gaspacho. Poprzedniego dnia wieczorem (jak jest chłodniej) można przygotować ratatouille czy piperade i potem podać na zimno do mięsa. Makarony z szybkimi sosami: http://miszmasz-marghe.blogspot.fr/search/label/makarony Dobrym dodatkiem zamiast ziemniaków jest też polenta : gotuje się szybko (kaszka błyskawiczna), można zrobić poprzedniego dnia, wylać na płaski półmisek, jak wystygnie pokroić i przed obiadem chwilę zezłocić na patelni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie problem
Leczo z bagietką ,chlodnik ,pyzy drożdzowe z truskawkami zmiksowanymi z jogurtem,zupa z czarnych jagód na zimno.makaron wstązki z duszonymi kurkami w smietanie,zupa jarzynowa ,gołabki,bigos z mlodej kapusty z koperkiem ,ziemniaki ,fasolka,kalafior ,jajko sadzone,smazone ziemniaki ,kiełbasa smazona ,mizeria,ryba pieczona ,surówka z kapusty ,ziemniaki,pierogi z jagodami,kalarepa lub młoda cebula faszerowana mięsem mielonym i uduszona,sałatka grecka z jajkiem ,pieczoną piersią z bagietką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasaa
Lubię chłodnik,albo owoce i warzywa,sałatki,uwielbiam grecką,kluski z truskawkami,zazwyczaj jem w mieście ale podałam te które lubię najbardziej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrica, jaki przepis na ta owocowa zupke? Ja polecam naleśniczki polewane koktajlem bananowo-truskawkowym/malinowym lub malinowym/truskawkowym :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×