Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Pocisk

Zatkane ucho.Bardzo prosze o rady.

Polecane posty

Gość Pocisk

Dzieńdobry.Mam jedno małe pytanie.Dziś po południu poczułem że mi delikatnie się ucho przytkało(ale słabo).Ale postanowiłem coś z tym zrobić.Poczytałem rózne informacje na róznych forach i były też odpowiedzi że dobra jest woda utleniona. No i tak postąpiłem.Wlałem 2 kropelki wody utlenionej i po chwili była musująca piana i normalnie mi niemal całkowicie zatkało ucho!!.Prawie nic nie słyszałem na jedno ucho,dosłownie tylko troche słyszałem. Dziś jest 2 razy lepiej i słysze prawie normalnie na te ucho ale mam wrażenie że tak jakby było zapchane, Nie wiem martwie się tym że uszkodziłem ucho i że już tak zostanie. Co o tym myślicie?Czy płukanie ucha coś pomoże???.Prosze o rade bo bardzo się martwie:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakajataja
Woda utleniona do skutku, a jak nie to kup taka duża strzykawkę, zalej wodą przegotowana i mocno wstrzyknij do środka- sposób laryngologów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miue
idz do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Echhhh(((((
Opcje są dwie : -Idź do lekarza, może być nawet rodzinny, który zrobi ci płukanie -Idź do apteki i poproś o taki środek który rozpuszcza ten syf w uchu. Lejesz kilka kropel, kładziesz się zapchanym uchem do góry na kilka, kilkanaście minut a później pod prysznic i silnym strumieniem w ucho. Mi pomógł sposób drugi. Po prysznicu poczułem się jakby mi ktoś wzmacniacz w to ucho włożył :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiało kulturą
woda utleniona jest bardzo dobra do ucha , sama to juz baaardzo dlugo robie, ale ona ci nie przetka jak jest cos glębiej, wacikiem pewnie czyscilas?. chyba musisz isc do laryngologa na przeczyszczenie ucha, ale mi sie tak jakby kiedys dawno zatykalo od zbyt intensywnego czyszczenia wlasnie wacikami, za głęboko pchalam te bagietki, moze z tobą jest tak samo,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakajataja
To szybciej do apteki po dużą strzykawę i zrobić płukanie samemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiało kulturą
wode utlenioną wstrzykujesz strzykawką??? ja tylko zalewam i leze z tym troche, prysznic w uch tez robie, :):):)wszystko wylazi na drugi dzien:):):) trzeba pamietac o wyjęciu tego dobytku:):))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakajataja
Nieeeee, wodą przegotowaną, ale zimną już. Ja tak nie robię, mój ojciec robi- dokładnie to samo co laryngolog :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiało kulturą
w moim miescie laryngolodzy juz nie pluczą uszu tylko wyciągają na sucho takim czyms metalowym z haczykiem, chyba boli bo dzieci strasznie sie przy tym drą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Echhhh(((((
Jak mu tam już to stwardniało, to płukanie robione samemu raczej nie będzie skuteczna. Trzeba czymś ten syf rozmiękczyć. Są w aptece na to środki. Nazwy nie pamiętam. Taki "kret do ucha" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pocisk
No własnie chyba w tamtym roku czy 2 lata temu czyściłem też ucho wacikiem i wsadziłem za głeboko i prawie nic na nie nie słyszałem.Ale po paru dniach słyszałem normalnie.Dodam że teraz mnie ucho nie boli ale i tak czuje że jakby coś tam było.Wacikiem dziś czyściłem ale czysty był jak łza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakajataja
Na pewno są tacy, którzy płuczą :) to nadal jest najbardziej skuteczne, niestety takie sa fakty. Woda cieplejsza, to ciepło rozmiękczy. Tylko musi być ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pocisk
Albo jak nie raz mi się za przeproszeniem odbije xd to tak jakby się odetkało i zaraz zatkało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiało kulturą
jak ja mam takie zatkane ale czyste, to tez robie cos takiego: zatykam nos palcami i dmucham , az mi powietrze oczami idzie, tez sie odtyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pocisk
No też tak próbowałem ale się nie dało.No serio aż oczami idzie;D. Jak do poniedziałku bede miał tak to pójdę we wtorek do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysia454

mi na zatkane ucho pomogło po prostu pozbycie się nadmiaru woskowiny. udało mi się to po tym jak zastosowałam spray do uszu Fonix, taki w zielonym opakowaniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suszka

Oj, zatkane ucho to straszna sprawa. Ale są na to sposoby. Ja, kiedy np mam zalegającą woskowinę i zatkane ucho, to stosuję krople lix i one nawet nie tylko przeczyszczają ucho, ale i łagodzą ból, jeśli pojawi się stan zapalny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marecki8

Masz rację, że lix nie tylko pomaga usuwać wodę czy woskowinę z ucha, ale też łagodzi ból. CO więcej można kropli regularnie używać po to, żeby po prostu czyścić uszy 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 19.11.2019 o 09:55, Gość suszka napisał:

Oj, zatkane ucho to straszna sprawa. Ale są na to sposoby. Ja, kiedy np mam zalegającą woskowinę i zatkane ucho, to stosuję krople lix i one nawet nie tylko przeczyszczają ucho, ale i łagodzą ból, jeśli pojawi się stan zapalny.

 

Jeżeli pojawia się stan zapalny to lecisz do lekarza. Zarówno ja jak i mój znajomy załatwiliśmy się w ten sposób ubytkiem słuchu. Zresztą generalnie jak zatyka Ci się ucho to idziesz do laryngologa.

Ja wiem, że to tylko reklama ale na Boga niech chociaż nie będzie szkodliwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość longinus

Ale wiesz, że jak właśnie byłem u lekarza z uchem i powiedział mi, że od razu dobrze jest stosować takie krople jak lix. No i nie zamiast wizyty u lekarza, bo do lekarza wybrać się trzeba. Po prostu chodzi o to, że im szybciej zacznie się działać, tym lepiej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko doradzać, bo jednemu starczą krople a drugi i tak wyląduje u laryngologa. Jeśli człowieka bardzo boli i musi brać leki na ból i gorączkę, to uważam, że nie ma co czekać. Jedyny ratunek to wizyta prywatna u lekarza specjalisty. Jeśli to początek i człowiek dopiero zaczyna odczuwać dyskomfort, warto wypróbować krople. Ja stosowałam tylko fonix i ten produkt mogę śmiało polecić. Niech każdy zdecyduje, w jakiej jest kondycji zdrowotnej i podejmie decyzję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×