Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie zaczynaj

Ciasto na pizze z Wloch

Polecane posty

Gość nie zaczynaj

moja szwagierka ktora mieszka na stle we Wloszech podala mi taki przepis na pizze : 2 szkl maki pol szkl cieplej wody w ktorej rozpuszcza sie okolo 3dag drozdzy Ciasto wyrobic. Jesli sie chce cienkie to od razu go rowalkowac i dodac skladniki a jesli chce sie grube to wklada sie go w cieple miejce zeby wyroslo. Jak myslicie wyjdzie mi cos takiego zwl;aszcza , ze ciasto nei am zadnego tluszczzu w sobie ani oleju ani oliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiście dziwny ten przepis... ale raz kozie śmierć - wypróbuj i daj znać czy się udało. a nuż widelec będzie pycha i może inne kafeterianki też skorzystają z tego pomysłu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z mężem kiedys robiłam też taką pizze ale nie wyszła z naszych produktów. Przy kolejnej okazji we Włoszech zakupiliśmy tam specjalną mąkę kterej włosi uzywają do pizzy czyli typ 0. Niestety również nie wyszła poniewaz nasza woda jest twarda ich z kolei nie poza tym oni wypiekaja ja w piecu na specjalnym kamieniu a nie tak jak my w piekarniku. Drożdże też mamy inne niż oni.Próbowaliśmy wielokrotnie i nigdy nie wyszła nawet jak mieliśmy wodę włoską. Podejrzewam że chodzi tutaj o piec. Ale spróbuj co ci szkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inne drożdże
"... nie wyszła z naszych produktów. ...specjalną mąkę kterej włosi uzywają do pizzy czyli typ 0.(:-D) ... nie wyszła poniewaz nasza woda jest twarda ... Drożdże też mamy inne niż oni.:-D :-D :-D :-D :-D :-D ...nigdy nie wyszła nawet jak mieliśmy wodę włoską :-D :-D . ..." :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zaczynaj
NO I KISZKA :( WCZORAJ ZROBILAM TA PIZZE NA TYM CIESCIE ALE NIE WYSZLA :( dzis siostra mi dala inny przepis ktory ona robi w domu: szklanka wody z melkiem pol/pol jajko maka wedle uznania tzn tyle ile chcesz zrobic pizzy tyle sypiesz maki/ na oko ;) 3dag drozdzy pol lyzeczki cukru lyzeczka soli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zaczynaj
ta pizza ktora robilam ( ta wloska) to wyszla strasznie twarda :( taki suchar , ale i tak wszyscy zjedli w tym ja ale musze wyluzowac z ta pizza bo to juz 3 w tym tyg i zaczynam tyc :( :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nad jakim jeziorem
jakie jajko do pizzy??? bułka Ci wyjdzie a nie ciasto na pizzę ja robię z mąki, ciepłej wody, oliwy i "wystartowanych" drożdży ( świeże drożdże mieszam z niewielką ilością ciepłego mleka, szczyptą cukru i odrobiną mąki - jak pojawią się pierwsze pęcherzyki, znaczy że drożdże zaczęły działać) proporcje na oko, bo to zależy od mąki - ciasto musi być elastyczne, miękkie: 2 szkl mąki, niecąła szklanka ciepłej wody, , 3-4 łyzki oliwy i ten zaczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nad jakim jeziorem
aha, drożdży mniej niż pół kostki, wielkość dużego orzecha włoskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasto na pizzerije ;P
ja robię takie: 1 kg maki 100 ml oleju 100 ml mleka 100 ml piwa jasnego ok 80 ml wody 1/3 kostki drożdży z tego mi wychodzą 2 duże blachy(takie z piekarnika-do rolad) na cienkim cieście lub 3 około 25 cm średnicowe placki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kromka chleba ze smalcem......
A gdzie sol w waszych przepisach? Nigdzie nie widzialam, nie dodajecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wytrzymam - super, za 2 tyg moje dzieci mają urodziny - już wiem co zaserwuję najmłodszym gościom :), no rewelacja Jak mój nick mówi - pizza to moje ulubione danie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do autorki - przepis który jest w linku wyżej jest idealny - sama zawsze robię z takiego przepisu, tylko, że tradycyjny kształt, a i jeszcze do ciasta dodaję oregano, troszkę czosnku w proszku i paprykę czerwoną - rewelacja. Piekę na papierze do pieczenia, żadnego oleju do smarowania czy innego badziewia, dobrze jest też do ciasta dać oliwę z oliwek a nie jakiś rzepakowy czy inny Zgadnijcie co mam dzisiaj na obiad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×