Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość up....

winobranie Francja

Polecane posty

Gość gość
Kto wybiera się w tym roku na winobranie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vendangeur
Zabawne pytanie: kto się wybiera? Sporo osób chciałoby się wybrać, ale jak uczy doświadczenie z zeszłego roku, niewielu się wybierze, a pewna część z tych co wyjadą pracy nie znajdzie. Najlepiej jest mieć miejsce zarezerwowane lub wybrać się grupą zorganizowaną przez pośrednika. W tym ostatnim przypadku jak donoszą mi znajomi, którzy na taką listę trafili, wyjazd w ostatniej chwili może zostać odwołany, więc nic na naprawdę pewne nie jest. Jak zauważyłem dosyć trudno jest się załapać do pracy przez ogłoszenia, tylko nielicznym się udaje. Natomiast tym, którzy jadą w ciemno, ale wiedzą gdzie szukać i kiedy na pewno się powiedzie, na krócej czy dłużej, ale pracę znajdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vendangeur
Zauważyłem, że coraz więcej osób się interesuje wyjazdem. Myślę, że z racji tego, że w tym roku winobranie zacznie się wcześniej, spora rzesza studentów wyjedzie na zbiory, a tym samym będzie trudniej coś znaleźć jadąc w ciemno. Dlatego polecam zainteresowanym wypełnienie formularzy w Pole Emploi i czekanie na oferty. W tej chwili jest ich bardzo dużo, niestety najczęściej bez zakwaterowania. Sam wybieram się pod koniec sierpnia, jeszcze tylko brakuje jednej osoby znającej francuski (tak na wszelki wypadek) i drugiego kierowcy (połączenie jednego z drugim jest mile widziane) jestextra@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnowak_1
Ludzie o co wam chodzi z tym zakwaterowaniem ??? przecież oferty z zakwaterowaniem są słabiej płatne, najlepsze są te bez zakwaterowania, 10 do 14 dni każdy wytrzyma w namiocie, a i z miejscem nie jest tak źle tam jest mnóstwo kempingów.Zresztą mimo iż prawo tego zabrania mnóstwo ludzi rozbija się na dziko, nie mówiąc już o cyganch bo ci robią co chcą i palą ognisk gdzie im sie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vendanguer
Najwygodniej jest jednak z zakwaterowaniem i wyżywieniem na miejscu, a odliczane to jest około 16 euro dziennie, w sumie wychodzi taniej, niż kemping plus wyżywienie własne, no dobra może podobnie, ale nie trzeba zawracać sobie głowy dojazdami i kuchnią. Poza tym jakby ktoś miał samochód albo znał język oraz chciał jechać za dwa tygodnie do Francji na winobranie to zapraszam do kontaktu: jestextra@gazeta.pl Winobranie tuż, tuż... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do Smerfetka2014 masz może jakieś namiary na miejsce, w które się wybierasz? Bo tak się składa, że ja wspólnie z bratem mamy ochotę się wybrać na zbiory. Jeśli możesz nam pomóc, to będziemy Ci bardzo wdzięczni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vendangeur
Już po winobraniu. Opalenizna na twarzy i pieniądze w kieszeni. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vendangeur
Wygląda na to, że znów wybiorę się na winobranie :-) Szukam osoby z samochodem, która może wyjechać na dłużej i osoby z komunikatywną znajomością języka francuskiego. W tej chwili można jeszcze znaleźć pracę poprzez ogłoszenia, potem pozostaje wyjazd w ciemno, ale wiem gdzie i kiedy, więc z tym nie będzie problemu. Stawka tegoroczna to 9.61 euro za godzinę. Poza tym przygoda i poznawanie nowych ludzi i miejsc. :-) Kontakt: vendangeur@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vendangeur
W tym roku trochę pojeździłem po Francji. Pracowałem najpierw w dwóch winnicach w Burgundii, a potem jeszcze w jednej w Prowansji. Poza poznaniem nowych miejsc, doszło poznanie przynajmniej setki nowych osób. Naprawdę było ciekawie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w 2013 r wysłałem chyba 200 maili. odpisala mi jedna osoba. z niepoważną odpowiedzią. w ten sposób niczego sie nie załatwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vendangeur
Co do wysyłania maili, trzeba wiedzieć co napisać i co powinny zawierać te maile. Znam wiele osób, które maile wysyłały i pracę dostały, choć przyznaje, najlepiej zrobić to w odpowiedzi na ogłoszenie. Znam też wiele przypadków, że wystarczył telefon, aby pracę dostać. Najważniejsza jest wiedza, gdzie się aplikuje i jakie oczekiwania mają pracodawcy od osoby aplikującej. Poza tym najlepiej jest jak się koresponduje w języku francuskim, choć znam przypadek, że komuś udało się to w języku angielskim, ale miał referencje z poprzednich winnic. Łatwo nie jest, ale się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vendangeur
Wysyłając maile należy dołączyć zdjęcie dowodu z dwóch stron, jeżeli odpowiedzą, to często należy jeszcze wypełnić formularz. Nawet teraz, choć do winobrania tydzień czy dwa, przyjmują do winnic. vendangeur@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Winobranie w Burgundii rozpoczyna się 19 września w poniedziałek, w innych regionach bywa, że wcześniej około 16 września. vendangeur@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoannaCzęstochowa
Szukam samochodu na winobranie we Francji, dla dwóch osób (najlepiej z Warszawy lub Częstochowy) mam pewną winnicę, ale muszę dojechać. Jakby ktoś miał auto i był zdecydowany niech pisze: superprzygoda@interia.eu Podajcie swój nr telefonu to oddzwonię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoannaCzęstochowa
nieaktualne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vendangeur
Nowy kontakt: vendangeur@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przy tym winobraniu wyrabiam 2.000€/mies. Nie jest źle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aby mieć 2000 euro na czysto trzeba pracować co najmniej 30 dni roboczych, co praktycznie jest niemożliwe :P Na czysto to można mieć najwyżej 1200-1400 euro, jak się jest bardzo dobrze zorganizowanym i ma ekipę, bo paliwo też kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy od tego jaką masz stawkę a to ustalania się z pracodawcą. Ja mam 12.50 €/godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
We Francji norma to 9.67 euro za godzinę brutto, chyba, że są to zbiory od ilości, to faktycznie może być więcej, w Niemczech stawka jest niższa, a bardzo wysoka w Szwajcarii, nawet o 1/3, ale koszty życia tam są większe, no i winobranie nie trwa tam tak długo jak we Francji. Ciekawe gdzie jesteś w stanie, aż tyle zarobić i przez jaki okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od 2006 roku wysyłam wiele paczek do Francji przez www.transporthiszpania.com Zlecam głównie obsługę listów do zagranicznych klientów, a także paczek z wrażliwymi materiałami (szkło – rękodzieło artystyczne, dość drogie). Od tylu lat współpracuję i nie zdarzyła się jeszcze żadna reklamacja. Po krótkim czasie właściciel firmy zaproponował mi nawet atrakcyjny rabat, z którego oczywiście do tej pory korzystam :) A zatem występuje duży szacunek do klienta. W porównaniu do usług kurierskich to zupełnie inny poziom relacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Winobranie we Francji 2017
W zeszłym roku bardzo łatwo było znaleźć pracę, brakowało ludzi. Generalnie jak się wyjeżdża w odpowiednim momencie i choć trochę zna język to znalezienie pracy nie stanowi problemu. W tym roku stawka godzinowa to 9.76 euro za godzinę. Prognozy mówią, że winobranie zacznie się na początku września. winobranie2017@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tegoroczna stawka przy winobraniu to 9.76 euro za godzinę, już teraz można powiedzieć, że początek nastąpi 28 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Winobranie we Francji
Czy są chętni na wyjazd 26 sierpnia? winobranie2017@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jadę, jeżeli nie będę miał ponad tysiaka euro! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×