Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

NICK..................WIEK.... OSTATNIA @... CIĄŻA ......SKĄD..............TERMIN POR. ********************************************************* **************************** karcia22.............22..........25.06............1...... ....lubus kie..........09.04.2013 lubieczeresnie......25..........01.07............1....... ...lodz kie...........08.04.2013 majakowa ................26........1.07.............1.......Wroclaw.. ...08.04.2013 olabia.................27.........01.07.............2.... ......mazowi eckie....10.04.2013 aniagra..............26.........01.07.............1..... .....Warszawa........07.04.2012 klara1984............28..........09.07............2...... ....lube lskie.........16.04.2013 bożka2930 ..........29.........10.07.............2..........szczyrk... ........17.0 4.2013 andzik1984..........28.........10.07.............2....... ...podkarpacie.....17.04.2013 aneckaaa............26.........13.07.............1....... ....K-ó w ..............???? lenkaś................29..........13.07.............1... .......Łódź...............19.04.2013 mamakwietn.........31.........16.07.............3........ ..opolskie...........22.04.2013 eona..................26.........16.07.............1..... ... ..zachpom...........20.04 majakowa ................26........1.07.............1.......Wroclaw.. ...08.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celka nie znalazłam w arkadii sklepu specjalistycznego :) natomiast w c&a jest duży wybór,w h&m też ciekawe rzeczy, no i mothercare można znaleźć ciekawe ciuszki :) Ja już paraduję w ciążowych spodniach. Mam z ubiegłego roku, a nie mieszczę się w normalne ubrania. W czwartek o 16.15 mam konsultacje na Inflanckiej, potem chętnie udam się do Arkadii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahahaha, no ja też już po pierwszych zakupach w Happy mum. Niby brzucha jeszcze nie widać zbytnio, ale w moich starych ciuchach - zwlaszcza w spodniach - czulam sie juz niekomfortowo. Musiałam też dokonać totalnej wymiany biustonoszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez juz po zakupach .. kupilam 2 pary spodni ciazowych - dresowe i jeansowe z tym pasem n brzuszek i biustonosze takie polusztywniane.. tak sie ucze i ucze i szlag mnie trafia bo okazuje sie ze prawie wszystko ze studiow pozapominalam... dobrze ze to troche na logike i z zycia mozna polac wode :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Pisalam do Was nie wiem ile stron temu :P pytalam czy mogę dołaczyć - poniewaz nie bylo ani TAK ani NIE, to chyba moge dołączyc :D OM była 1 lipca, wiec termin na poczatek kwietnia wychodzi 5-8 To moja 3 ciąza - pierwsza poroniona :(, z drugiej mam 3,5 letniego synka :D Nie wypisywalam się wczesniej bo nie chcialam zapeszać... mam nadzieje Ze tym razem wszystko bedzie dobrze - póki co jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ubrań - ja juz ciązowe spodnie nosze bo normalne, nawet najszersze w pasie, za duze wczesniej juz mnie piły usg z ocena przezierności i kości nosowej mam 24 wrzesnia, to chyba bedzie 12-13 tydzien jestem na poczatku na podtrzymaniu - biore luteinę oddolnie, z uwagi na wczesniejsze historie, w drugiej ciązy zakończonej sukcesem tez mialam krwawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodnikowa - no jasne, jeszcze pytasz... :-D tu nikt nikogo nie pyta o zgodę - będziesz mamą kwietniową'13, więc masz wstęp :-D skąd do nas przybywasz? - karcia - na jaki temat ta Twoja obrona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no tak o tym zapomiałam - warszawa, choc w zasadzie obecnie obrzeża, bo na poczatku roku sie przeprowadzilismy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przykro mi z powodu wszystkich dziewczyn, którym sie niepowiodlo :( wiem jak sie to przezywa, bo sama mam za soba te doświadczenie :( jedyne co moge powiedzieć to ze nie nalezy sie poddawać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temat pracy : poręczenie jako zabezpieczenie wykonywania umów a obrona ogolnie z calego prawa ;) studiowalam administracje wymiaru sprawiedliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to trzymam kciuki! Przede mną też egzaminy - walczę na aplikacji radcowskiej. Koszmarnie mi to teraz idzie - myślę o czymś zupełnie innym, a przez senność nocna nauka odeszła w zapomnienie, a taki zawsze miałam system ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mel-wa mówisz ze masz wizyte w czwartek i piatek? na inflanckiej? Jak cci sie udalo tak zapisac? bo mi sam lekarz wyznaczyl wizyte jedną a nie dwie jak u ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, ja usg prenatalne mam 8 paź, bedę musiała za nie zapłacić 240 zl, plus 50 zł test podwójny. U mnie już brzuszek rośnie i również mam straszne zaparcia chodzę do toalety co drugi dzień. A w ogóle to po 13 chodze "na rzęsach", chciałabym aby się juz zaczał drugi trymestr, idę sie zdrzemnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie a mnie ciągle męcza te mdłości i tak od rana do wieczora niby nie wymiotuje ale pewnie jakbym tylko staneła przy kibelku to tak by się stało :-( mam nadzieje że nie długo przejdzie, z pierwszą ciążą nie miałam tego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niektóre z Was piszą, że lekarz sam wysyła Was na badania prenatalne, tak? czy moze pytacie lekarzy o to? i dopiero wtedy Wam mówią szczegóły? Czy moze same załatwiacie sobie? mam isc do lekarza 20.09 i sie zastanawiam czy mam sama zapytac, czy powinien to zrobic lekarz? Bo niektóre z Was pisały, że w czasie ciazy lekarz wykonuje 3 usg i wlasnie na tych usg sprawdza wszystko pod katem badan prenatalnych? albo moze zle cos zrozumialam... eh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sama zapytalam o ten test PAPP-A. Teoetcznia jak kobieta jest mloda i wszytsko jest ok wystarczajace jest usg w 12 t.c. PAPP-A zwiększa poprstu dokladnosc usg, bo lekarz interpretuje je wraz z badaniami krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wizyt na Inflanckiej: w czwartek mam konsultację u onkologa a w piątek idę do ginekologa prowadzącego ciążę. Fakt, że to dwa to całkowity przypadek :) Co do badań prenatalnych- mi skierowanie wypisał lekarz. Jako, że straciłam pierwszą ciążę, obecna traktowana jest jako ciążą zagrożoną. Dostałam skierowanie na usg, test pappa oraz wolne beta hcg. Badanie wykonywane jest oczywiście w ramach nfz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100 % :) Ja za badania nic nie płacę, idę za tydzień więc Wam wszystko opowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, bo moj ginekolog powiedzial, ze refundacja od 35 r.ż. Mi powiedział, że koszt tego testu to 200-250 zł. Ja chodzę do prywatnej polikliniki i pewnie dlatego to tyle kosztuje, ale ja go tak zrozumiłam, że to badanie jest wszędzie płatne... Nic nie kumam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na ogół jest płatne, ale jeśli są przesłanki ( w moim przypadku chodzi o ciążę obumarłą z niezdiagnozowanych przyczyn) można dostać refundację. Poza tym to jest chyba jakiś program profilaktyczny- badanie odbywa się w prywatnej przychodni. Ja sama nie wiem, jak to dokładnie działa, ale na pewno nic nie będę płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny myslę, ze trochę za bardzo sie nakręcacie na te testy prenatalne każda kobieta w ciązy powinna mieć i zazwyczaj ma - lekarze tego pilnują - usg pomiedy 11 a 14 tyg (czy jakos tak) żeby zbadac przezierność i kośc nosową mysle ze do czasu tego usg nie ma co sie nakrecac na test pappa jeśli usg wyjdzie niepomyslie i tak z pewnoscia kazda z nas bedzie chciała je powtorzyc dla pewność i wtedy mozna zrobic dodatkowo pappę jak nie ma wskazan (róznej natury) to bym z pappa nie szalała i na siłe nie robiła rozumiem ze kazda z nas sie denerwuje czy wszystko z dzieckiem ok, ja równiez, ale trzeba pamietac tez o granicach zdrowego rozsadku :) moze mnie nie zlinczujecie za to co napisalam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z wodnikową. Nie ma co przesadzać....testy powinno się wykonywać kiedy są do tego wskazania. Ja wychodzę z założenia, że jak ma być dobrze to będzie...nawet bez testów. Poza tym musicie wiedzieć, że pomimo wysokiej czułości testy mogą się mylić. ok 1 na 50 ciąż zdiagnozowanych jako upośledzona (chora) daje w rezultacie zdrowe dziecko :) Spokojnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwestia podejścia :) Ja wychodzę z założenia, że jeśli coś jest nieinwazyjne i niegroźne dla fasoli ani dla mnie, a może dać mi większe poczucie komfortu psychicznego w tym tyrudnym okresie, to mogę z tego skorzystać robiąc to dla własnego spokoju. Tak już mam, że muszę wiedzieć co i jak i rozumieć wszystko co się dzieje. Upierdliwy charakter ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde idąc tym tropem :P to i ja powinnam zrobić... poronienie z niewiadomych przyczyn - bylo wiek - 34... to prawie 35 :D nie stresujcie mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś wpadłam na to forum, szkoda, że dopiero teraz , a też mam termin na kwiecień 2013, jestem w 9 tygodniu:) pozdrowionka dla Was dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×