Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

zmieniłam stopkę 18 tc :D Chociaż z miesiączki wychodzi 19 ale liczę cały czas jeden do tyłu, ponieważ wg pierwszego usg ciąża wyszła późniejsza. Uważacie, że dobrze liczę ? Wy liczycie wg miesiączki czy pierwszego usg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sekowa28 ja liczylam od usg, ale w koncu sie wyrownalo mi, jak to lekarz stwierdzil: dzidzius nadrobil co mial do nadrobienia, i ciaza okazal sie jednak terminowo od om taka sama jak od usg :) widze ze wiecej jem, troche mnie to martwi, ciekawe co jutro waga mi pokaze :o strach sie bac :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj zaparcia ... straszna sprawa. mecza mnie od samego poczatku, pomagaja mi orzeszki :) mam ochote na cole :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, witam nowe koleżanki. Niestety temat zaparc nie jest mi obcy. Od początku ciązy mnie męczą i już nabawiłam się małych hemoroidów, które utrudniają życie. Za tydz ide do gina i poproszę o jakieś leki na te hemoroidy obrzydłe. Prawidłowo się odżywiam, Dużo ciemnego pieczywa, owoców, jabłek, owsianek,wody itd. Już coraz częsciej i mocniej czuje dziecko.Nie muszę się tak wczuwać i wsłuchiwać w siebie, żeby poczuć ,aleństwo Już czuję, że jest większe i się rozpycha :) W koncu to juz 19t 3d :) My też braliśmy ślub we troje, w sumie to we czworo bo moja ośmiolatka wcale nie była tylko gościem ;) to raczej była cała managerka imprezy :) Ślub mieliśmy 20.07 tego roku oczywiście a zaszłam na 100% 15.07 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!! Podczytuję Was już od jakiegoś czasu ale nie miałam odwagi wcześniej napisać :) Mieliśmy problemy i nie byłam pewna czy uda się utrzymać ciąże, Ale odkąd minął pierwszy trymestr zaczynam powoli w to wieżyć. Jestem w 16tc, to nie jest niestety moja pierwsza ciąża :( ale mam nadzieję, że pierwsza szczęśliwa. Mam do Was pytanie. Od jakiegoś tyg mam dziwne kłucia dosłownie w całym brzuchu - raz tu raz tam i w pochwie. Nie wiem czy to normalne, położna mówi, że to po prostu macica rośnie a ja się martwię, że coś może nie tak, że to coś z szyjką. ponadto mam od czasu do czasu taki tępy ból raz z jednej strony raz z drugiej a czasami boli mnie dosłownie cały, tak jakbym miała mega siniaka, że usiąść nie mogę, jakby mi ktoś jakąś pałą cały brzuch poobijał :( - podobno macica rośnie i przesówają się narządy :/ tyle że to dopiero 16 tydz ja praktycznie nie mam brzucha, tylko taką małą wyczuwalną piłeczkę. Nie wiem czy to normalne??? Też tak macie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello mamunie ;) Cieszę się, że ciągle nas przybywa :) Mam nadzieję, że to nie koniec. Witam zatem wszystkie nowe brzuchatki w naszym gronie. x Siedzę cicho od kilku dni i się wkurzam, bo spowodowane to awariami sprzętu. Na szczęście czytać forum mogłam cały czas, więc jestem na bieżąco. U nas ok, tylko dalej z mocnym kaszlem walczę :|. Brzucho spore się zrobiło, maluch się rusza raz mocniej raz spokojniejszy. Dziś będę szukać jakiegoś fajnego gabinetu, w którym zrobimy usg połówkowe, najlepiej od razu 4d :D x Olabia współczuję obrzęków. Wczoraj zauważyłam u siebie :( Nie takie strasznie mocne jeszcze, ale już są. Twoja wizyta już niedługo :) Trzymam kciuki, by maluch wyjawił płeć. Ty już w zaawansowanej ciąży jesteś, spokojnie powinno być widać na zwykłum usg :) 4d to raczej taki bajer - tak przynajmniej od lekarza usłyszałam kiedyś ;) x Funiak super, że u Ciebie lepiej. Oby tak dalej. W końcu musi przyjść dla Ciebie czas, byś w pełni mogła cieszyć się ciążą :) A i usg miałam przez moją lekarkę zrobione dwa razy i to bardzo pobieżnie. Też mnie to jakoś nie satysfakcjonuje, dlatego też najważniejsze zrobię jeszcze prywatnie. x e ona - cieszymy się z kolejnego chłopca :) x kiwoszko głowa do góry. Dołki zdarzają się każdej z nas, nie powinnaś się w związku z tym obwiniać. I brakiem zaparć się nie martw tylko ciesz dziewczyno ;) x Asiu - pierwszy raz widzę takie testy na płeć. Ale miałabym duże opory, żeby uwierzyć w ich działanie ;) x Kasiaa trzymam kciuki za wizytę, daj znać co u dzidziola słychać ;) x Karolowa Tobie też życzę powodzenia na dzisiejszej wizycie :). I tak sobie myślę, że słabsze dni w ciąży to może być coś całkiem normalnego. Ja tam też przypływu energii specjalnie nie czuję, raczej takie chroniczne zmeczenie. x Kwietniówko Tobie to zdrówka i powrotu sił życzę. x Bożka współczuję problemów z brzuchem. Mam nadzieję, że jakoś się to uspokoi. Pod względem układu trawiennego najgorzej wspominam 3 trymestr, sam koniec w zasadzie. Wtedy zgaga masakryczne i wymioty mnie męczyły. x Sekowa Twoja ciąża może być kilka dni młodsza. To się zdarza dość często. Którego terminu trzyma się lekarz? x czekam na wiosnę - u mnie bóle brzucha oznaczają właśnie rośnięcie macicy, rozciąganie wiązadeł i niestety blizny po cc. Jak Cię coś mocno niepokoi najlepiej do lekarza, tylko lekarz może sprawdzić, czy z szyjką ok. x Dziewczyny widzę, że sporo młodych mężatek wśród nas :) Jakoś staro się poczułam ;) Z tym moim chłopem to już prawie dekadę tak po małżeńsku sobie żyjemy ;) Dobrego dnia i dawajcie znać, co tam u Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooooo! Widzę, że pojechałam po bandzie z długością postu :) Mam nadzieję, że ta długość Was nie przeraziła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej! nareszcie środa;D idziemy dziś do lekarza... i nie wyjdę dopóki mi nie zrobi usg i nie pokaże nam dzidziola;DDDD cieszę się...ale mam tez nadzieję że jest mu tam dobrze...no i nie ukrywam że ciekawa jestem czy się ujawni ;D Witam nową koleżankę ;D rzeczywiście, sporo młodych mężatek ;D u nas dziś zimno, szyby musiałam skrobać... Miłego dnia!!!! buźka 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na wiosne .... ja tez stracilam ciaze jak i inne brzuchatki na tym forum. Glowa do gory juz tyle przetrwalas wiec bedzie dobrze i nawet niemysl inaczej. Pamietaj ze stres nie jest dobrym doradca ja sama o tym wiem najlepiej bo moja ciaza obumarla i przyczyna mogl byc stres :( ale nie wracajmy do tych strasznych chwil, jestesmy w ciazy i cieszmy sie :) co do tych boli to rzeczywiscie taki bol moze towarzyszyc, ja czasami tez mam taki bol jak ty, tylko ze moj owbod brzucha to 112 cm, dokladnie, ogromniasty mam brzuchol. - zachecam do odpoczynku i jeszcze raz zero stresu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udało mi się wcisnąć a dzisiejsze popołudnie do lekarza :) mam nadzieję, że ta wixyta mnie uspokoi.... Czasem się zastanawiam jak to jest, że niektóre kobiety nie wiedzą, że są w ciąży. Wiem, że każda jakoś inaczej ciąże przechodzi ale bez przesady. Mnie od początku ciągle coś boli, ciągle mi coś dolega....jeszcze trochę to będę jak jakaś stara pojękująca pierdoła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :)! u mnie też zimno na ty Mazowszu i mgła:/ ale na szczęście nie muszę wychodzić z domku :) chociaż już M mnie wyciągał:) Mnie dziś dzidziuś rano smyrał, chyba najbardziej odczuwalnie od początku ciąży:) kupujecie już coś dla swoich maluszków? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny 🌼 ale zimno dzis, brrr... Witam nowa ciezaroweczke 🌼 Ja pierwszy trymestr przeszlam jak nie w ciazy, gdyby to byla niespodzianka to pewnie nawet do glowy by mi nie przyszlo ze to ciaza :D a teraz no coz, tragedii nie ma ale mam slabsze chwile po prostu, raz sie czuje super, a za chwile czuje oslabienie i po godzince znowu jest okej :) Wczoraj maluch wieczorem zaczal brykac, akurat maz bral prysznic a ja czytalam gazetke, ustawil sie chyba nozkami w brzuch bo polozylam reke na brzuchu a on tak kopnal mocno jak jeszcze mu sie nie zdarzylo :D nie patrzylam sie na brzuch ale mysle ze byloby to ladnie widac, sama sie zdziwilam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika_kwietniówka ja juz mam ciuszki, dostalam troche i sama kilka body kupilam juz :) dostalam glownie dla corci a kupilam glownie dla synka :D mam nadzieje ze dzis lekarz okresli sie juz na 100% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otulka - dokładnie nie wiem o której wejdę, bo lekarka przyjmuje od 14...ale o wejściu decyduje kolejność przyjścia i zarejsetrowania się... dlatego uciekam przed 13 z pracy i jadę czekać ;D zabrałam sobie nawet książkę do poczekalni... bo ostatnio długo posiedziąłam i mi się tam nudziło...a mąż ma dopiero na 14 dojechać... my nie kupujemy jeszcze nic dla dzidzi... po pierwsze nie wiem w jakie rzeczy sie zaopatrzać ;D a po drugie nie mamy jeszcze pokoju dla dfziecka... i nie wiem gdzie bym to trzymała narazie... poza tym ciągle coś jeszcze w domu robimy i bym to przekładała z miejsca na miejsce...dlatego po nowym roku wpadne w szał zakupów ;DDD mam nadzieję że mąż mnie powstrzyma hehe ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaa :)
Witam dziewczyny. Od 2 dni nie czuje ruchów i bardzo sie martwie :( dzis czułam jedno kopniecie delikatne... mam nadzieje ze jest ok. dzis do lekarza ale na 19 .. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry witam nowe koleżanki gratulacje dzis meldujemy sie troche później u dentysty byłam czekalam 2 godziny szok i tylko wymiana lekarstwa nadal 2 tygodnie trzymać i zobaczymy a juz dziś miała byc plomba ale nadal poboluje ja wizyta dopiero 21.11 mam nadzieje ze usg połowkowe i mam pytanie czy wchodzi z wami mąz czy chlopak na usg mój pójdzie mam nadzieje ze mna i tym razem wejdzie żeby zobaczyc tez maluszka co do rzeczy dla dzidziusia to ja na razie nic nie kupiłam mam rzeczy po Paulince ale na pewno cos zakupię żeby było takie nowe zazdroszczę wam tych wyprawek ja mam wozek i wanienki łóżeczka posciele super sie to kupuje :) trzeba by było ogarnąc troche mieszkanie ale musze na chwile isc poleżec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, witam nowe przyszłe mamy. Kasia, ja też mam przerwy w odczuwaniu ruchów malucha, moja lekarz w ogóle sceptycznie podchodzi do tego, czy w ogóle mogę je czuć tak wcześnie. Mówi, że jak nawet poczuję ok 20 tygodnia, to mam się nie stresować jeśli potem przez 3-4 dni nic nie będzie odczuwalne, bo to zupełnie normalne. Ja czuję smyranie dziecka od 13 tygodnia, zwłaszcza jak się najem, wypiję coś energetycznego, albo więcej rozmawiam (mam wrażenie, że dziecko reaguje na takie hałasy) to czuję bobasa. Ale mam przerwy 2-3 dniowe, że nie czuję nic. Teraz jestem w 17t3d i dalej mam, że czasem czuję i to bardzo intensywnie, a czasem zupełnie nic. A Ty, w którym tygodniu jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bożko, myślałam jeszcze o tych Twoich dolegliwościach żołądkowych - spróbuj brać probiotyki, wydaje mi się, że mnie to też pomogło na moje pieczenia w żołądku i przełyku. Ja do dentysty umawiam się dopiero po wizycie u kardiologa (żebym nie zeszła na zawał na fotelu ;)) i kolejnej wizycie u gina. W sumie to miałam zaleczone zęby jakieś ponad rok temu, ale na pewno coś znajdzie, to czekanie w poczekalniach bardziej mnie stresuje niż same wizyty, grrrrrr 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika-kwietniowa, ja też z Mazowsza jestem :) Otulko, ja ze swoim też już długie lata jestem, tylko ślub dopiero wzięliśmy, jakoś nam na tym nie zależało, ale teraz postanowiliśmy, że już pora. Asia co do tych testów to nie wierzę w ogóle. Gdyby testy mogły wykryć płeć, to lekarz zaproponowałby je nam dla świętego spokoju żeby na nim nie spoczywała odpowiedzialność za ewentualną pomyłkę :) To raczej taki bajer dla zapalonych ciążówek ;) dagaa idz na wizytę i siedz dopóki lekarz nie zaspokoi Twojej ciekawości, ja tak za tydzien zrobię, chyba że rzeczywiście maleństwo się odwróci i nie bedzie mozliwosci zerknięcia to wtedy odpuszcze :) Kiwoszko droga , każda z nas ma jakieś obawy, ale uwierz mi, grunt to pozytywne nastawienie. Tym można zdziałać cuda :) Pomysl o swoich najlepszych cechach i tym się kieruj. Twoje dziecko będzie miało super mamę jak każdej z nas :) Pamiętaj, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.I to fakt. Nie ma co szukac w sobie minusów bo to nic nie daje. Moja zasada w radzeniu sobie z problemami to właśnie szukanie nauki i plusów w trudnych, stresujących sytuacjach, problemach i zmartwieniach. dzięki temu te stresy na coś się przydają. Jeżeli uważasz że masz jakieś według Ciebie straszne cechy(na pewno nie są tak okropne tylko zawsze postrzegamy się negatywnie ;)) to zamień je w plusy albo troszkę je oszlifuj i będzie super. Wszyscy jesteśmy pełnowartościowi tylko sami musimy o tym wiedzieć :) Jeszcze jedno: dziecko od małego to biała kartka na której najpierw My- rodzice dziadkowie czyli najbliżsi zapisujemy dane, treść i rysujemy kolory, pozniej pole wpływu na dziecko i jego świadomość czyli tą białą kartkę poszerza się. To czy dziecko bedzie szczesliwe, chętne do zdobywania wiedzy, otwarte zależy przede wszytskim od nas, Geny to niecałe 20 % Także mamuśki nie ma co na siebie narzekać tylko trzeba przygotować się na sprzedaż dziecku tego co najlepsze, a dobry sprzedawca to taki, który sam docenia swój produkt :) Warto o tych porównaniach pamiętać i w trudnych chwilach sobie o tym przypomnieć. Ide się doprowadzić do ładu i zmykam do pracy. Do wieczorka papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ja ostatnio mało się udzielam bo przy moim 2 i pół rocznym urwisie nawet nie mam czasu ale za to jak tylko mam czas to Was podczytuje :-) ja miałam wczoraj wizyte i jak 13 tygodnia pani doktor była pewna co do płci że bedzie chłopak to wczoraj juz taka pewna tego nie była :-) choc ja mam przeczucie na drugiego chłopczyka, no ale za 2 tygodnie mam 3d wiec juz bede pewna.Dzidek super wystawił stopkę do zdjęcia. Ta mała stópka ma az 2 cm,a i wdodatku mąż uchwycił nałe usg na aparacie zawsze to bedzie pamiątka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaa :)
Ja juz mam 20 tydzień ciązy a 19 tydzien od zapłodnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaa :)
przepraszam... 20 tydz ciazy a 18 od zapłodniena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, ja też czasami bardziej czuje bulgotki w brzuchu, czasami rzadziej bądź też w ogóle... otulka, świetnie to ujęlaś ;D uciekam z pracy, do jutra, buziaki !!!! Miłego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam na wiosnę myślę, że agalesna ma naprawdę dużo racji, stres nie sprzyja ani nam ani naszym dzieciom. Sporo nas tutaj mam po przejściach. Musimy wierzyć, że będzie dobrze tym razem. Dobrze, że idziesz się zbadać. Trzymam kciuki, by wszystko było ok i byś mogła być spokojniejsza :) Monika kwietniówka jeszcze nic nie kupiłam :) Ale mam sporo rzeczy zachomikowanych już. Na zakupy przyjdzie czas na wiosnę :) Karolowa cudne są takie mocniejsze kopnięcia. Szkoda, że póki co ich tak mało. Na szczęście z każdym dniem będzie więcej. Uwielbiam znaki z brzucholka :) Dagaa wizyta już niedługo :) Czekamy na wieści :) Kasia spokojnie z tymi ruchami. Funiak już Ci odpowiedziała jak to jest. Ja się pod tym podpiszę. Nawet lekkie puknięcie to też ruch :) I udanej wizyty życzę ;) Bożka mojego ciągam ze sobą na każde usg. Nawet starsza była 2 razy z nami zobaczyć rodzeństwo. I znowu chce już iść :) Olabia - bardzo podoba mi się to, co napisałaś. Wierzę, że to od nas sporo zależy, zwłaszcza szczęśliwe dzieciństwo naszych dzieci. Jest się dla kogo i po co starać :) Andzik zaabsorbowanie przez 2,5 latka jest całkowicie zrozumiałe :) Ważne, że jesteś i choć czasem dasz znać, że u Was ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a może to dobry dzień, by odświeżyć tabelkę? :)Trochę nas przybyło w ostatnich dniach? Może dopiszą się te mamusie, kitórych jeszcze w tabeli nie ma a reszta zaktualizuje to co trzeba? Zacznę od siebie ;) NICK.............synek/córcia.............TYDZ CIĄŻY ...TERMINPORODU karolowa...........synek???..................19.... ..............30.03.2013 mniejszabyc..... córcia......................17............... ...01.04.2013 Dzidek78...........synek......................18......... .........05.04.2013 olabia.............,,,?????.......................16... ...............09.04.2013 Ancyk80............synek......................18......... .........10.04.2013 ::::Asia::::...........????.......................16. .................11.04.2013 Plusik_..............??????.......................16... ...............12.04.2013 kwietniówka2013.....???......................16....... ...........13.04.2013 Andzik1984.......synek.......................15.......... ........16.04.2013 Sekowa28..........???????....................15.......... .........16.04.2013 agalesna ...............???......................18................ 1 6.04.2013 Bożka2930......córeczka ...................18...... ...........17.04.2013 e ona............... ??????.......................15...................18.04.2013 Otulka.............synek? .....................18.................18.04.2013 dagaa.............?????.........................16....... ...........19.04.2013 antonówkaa......?????.........................16....... ..........22.04.2013 przyszlaMlodaMama..????.....................14........ .........28.04.2013 Funiak.................????......................16...... ..........20.04.2013 kasia ..................synek..................18..............6-1 0.04.2013 monika_kwietniowka..???....................17............ ....19.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa to wielka chwila cie dziś czeka :) ja też już bym chciała wiedzieć jak mam się zwracać do brzuszka :D olabia a w której części mazowsza mieszkasz?;) Ja na razie nic nie mam dla maluszka, ale już bardzo kordzi, żeby coś kupić :) ale chyba poczekam do grudnia jak gin stwierdzi płeć:)i mam nadzieję, że coś dostanę od siostry, szwagierki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki , ja też słabo sie udzielam - czytam codziennie ale z aktywnością różnie u mnie bywa - Fabianek jest absorbujący :) , o testach na płeć czytałam sporo w necie - bajer - nic pewnego , zwykła zabawa i trafnośc 50 % czyli zwykła loteria - nie warto , ja czekam więc spokojnie na USG do 20,11 , już wytrzymam :) z ruchami u mnie tak jak i u Was - czasem czuje kilka razy dziennie a czasem 3 dni nic - normalne - mój lekarz też nie zwraca na to uwagi - mówi ze po 26 tyg powinny być dopiero regularne . Miłego dnia dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.............synek/córcia.............TYDZ CIĄŻY ...TERMINPORODU karolowa...........synek???..................19.... ..............30.03.2013 mniejszabyc..... córcia......................17............... ...01.04.2013 Dzidek78...........synek......................18......... .........05.04.2013 olabia.............,,,?????.......................16... ...............09.04.2013 Ancyk80............synek......................18......... .........10.04.2013 ::::Asia::::...........????.......................18. .................11.04.2013 Plusik_..............??????.......................16... ...............12.04.2013 kwietniówka2013.....???......................16....... ...........13.04.2013 Andzik1984.......synek.......................15.......... ........16.04.2013 Sekowa28..........???????....................15.......... .........16.04.2013 agalesna ...............???......................18................ 1 6.04.2013 Bożka2930......córeczka ...................18...... ...........17.04.2013 e ona............... ??????.......................15...................18.04.2013 Otulka.............synek? .....................18.................18.04.2013 dagaa.............?????.........................16....... ...........19.04.2013 antonówkaa......?????.........................16....... ..........22.04.2013 przyszlaMlodaMama..????.....................14........ .........28.04.2013 Funiak.................????......................16...... ..........20.04.2013 kasia ..................synek..................18..............6-1 0.04.2013 monika_kwietniowka..???....................17............ ....19.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzik1984 jestes teraz w 17tc czy pozniej? ja juz doczekac sie wieczora nie moge ze wzgledu na ta plec :D ale mam mega stresa juz przed dzisiejsza wizyta :D Otulko jestem pewna ze wczoraj byloby to kopniecie swietnie widac juz na brzuchu, az dziwne ze taki silny juz jest :) monika_kwietniówka wielka chwila i naprawde wielki stres :D mowie o brzuszku juz ON, ostatnio lekarz stwierdzil ze raczej chlopiec ale zeby niebieskich ciuszkow jeszcze nie kupowac, i juz sie tak przyzwyczailam do tej mysli ze zjade z fotela z wrazenia jak nie zobacze dzis klejnocikow na monitorku :D a co do ruchow, to czasami w ciagu dnia mały tak wywija ze sie smieje ze karuzele sobie robi z pepowiny chyba, ale czasami jest cichutko, tylko jakies kopniecia delikatne albo glaskanie od wewnatrzn czuje jak dzis zreszta, mam nadzieje ze spac nie bedzie na usg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×