Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Dzień dobry:) Fajnie czuć ruchy prawda?:) ja tez czuję je już bardzo wyraźnie i super uczucie:) przynajmniej narazie super;) czyli tylko ja płci nie będę znała:) sama się czasem sobie dziwię że nie chcę wiedzieć, ale ja zawsze odpiegałam od reszty :D miłego dnia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry 🌼 przyszlaMlodaMama !pamietaj ktory to tydzien bo gin sie zapyta kiedy poczulas ruchy malenstwa 🌼 no i gratki kochana, teraz bedzie coraz czesciej i mocniej!!! :D :D :D moj Maluch wczoraj tak szalał wieczorem ze smialam sie sama do siebie, maz przylozyl ucho zeby go posluchac i kopnal go podobno w tym momencie :D 🌼 olabio ja biore pod uwage ze bede spacerowke wykorzystywala, jednak dac za wozek te 1,5-2tys tylko do moze 5-6 miesiecy... x-lander jest ladny ale ciezszy od tego mojego i chyba ma mniejsze kola a na moja polna droge nad jezioro to ma znaczenie ;) a bylas je w sklepie ogladac? 🌼 Asiu ja tez niestety nie znam nikogo kto by mial taki wozeczek... a synek woli uzywac wozka czy nozek? bo faktycznie moze siostrzyczke czesto zaczpiac w wozku... :) 🌼 sekowa28 gratulacje, bedziemy mialy obydwie malych mezczyzn :) 🌼 Otulko a u Ciebie jest synek jeszcze z znakiem zapytania? ja tez jestem za rownowaga plciowa :) 🌼 dagaa jak bedziesz w h&m ogladac kurteczki to daj znac czy sa ladne i jak cenowo wygladaja? mam z reserved normalna wiazana nad brzuchem, ale obawiam sie ze do konca ciazy mi nie starczy, moze jeszcze w styczniu ponosze, a moze nie :) 🌼 Milego dnia! bo u mnie zimno, mokro, deszczowo od rana, i ciemno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jestem tu nowa i mam kilka nurtujących mnie do Was pytań,wyraźcie swoją opinię :-) bardzo bym się cieszyła jakbyście mi odpowiedziały na nie: 1. Co myślicie o prywatnej położnej przy porodzie? ewentualnie jaki koszt to u Was.u mnie nie ma możliwości lekarza,a koszt położnej ok. 1000zł 2. Balonik epino - lekarz mi polecał, ale cena odstraszyła- warto kupić? 3. Kiedy zaczynacie kupować wyprawkę dla niemowlęcia? myślałam żeby zacząć od stycznia żeby to nie był naraz taki duży wydatek. 4. I przede wszystkim co sądzicie o tym wózku, bardzo mi się spodobał :-) http://www.krolestwodziecka.com/wozek-tako-captiva-slide-01-p-1338.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadziejka mała fajny ale kolor za ciemny chyba :) jak urodzisz w kwietniu a w maju moze byc goraco a czarny na upaly... NICK----------------synek/córeczka------miesiąc ciąży------termin porodu mniejszabyc-----------córcia?---------------5----------- --- ----01.04.2013 Dzidek78---------------synek-----------------5----------- --- ----05.04.2013 kasia--------------------synek-----------------5--------- --- ---6-10.04.2013 kiwoszka--------------córka------------------5---------- -------08.04.2013 olabia-------------------córcia---------------5------- --- -------09.04.2013 Ancyk80----------------synek-----------------5----------- --- ----10.04.2013 ::::Asia::::--------------córcia-----------------5------ - --------11.04.2013 madzisn..................synek?.............5............ ........11.04.2013 Plusik-----------------------?-------------------5------- --- --------12.04.2013 kwietniówka2013-----córcia----------------5------------ --- ----13.04.2013 Andzik1984------------synek-----------------5------------ --- ---16.04.2013 Sekowa28------------------synek-------------5---------- --- -----16.04.2013 agalesna ------------------synek--------------5------------------16. 04.2013 Bożka2930------------córeczka------------5----------- --- ----17.04.2013 e ona-----------------------?------------------ 5------------------18.04.2013 Otulka------------------synek?---------------5------- -----------18.04.2013 dagaa-----------------------?------------------5--------- --- -------19.04.2013 monika_kwietniowka-----?----------------- 5-------------------19.04.2013 Funiak-----------------------?-----------------5--------- --- --------20.04.2013 mama kwietniowa 2013--?-----------------5--------------------21.04.2013 antonówkaa----------------?-----------------5--------- ----------22.04.2013 przyszlaMlodaMama-------?---------------- 5--------------------28.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do poloznej to powiem tak nie warto bo porod nie wiadomo jak przebiegnie a jak cesarka to po co ci polozna. ja nie dawalam ani na polozna ani jak urodzilam. dziewczynaco lezala ze mna po porodzie dala pielegniarce kase a po 4 godzinach skonczyla dyzur... nikt nie zrobi krzywdy dziecku a ich pomoc to powinien byc obowiazek. swoja droba krecily sie 3 pielegniarki kolo mnie zanim poszlam rodzic ale fige dostaly a po porodzie(cesarce) musialy przyjsc bo ordynator je ganial :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejny raz mama
Witam. termin mam na 6-10 kwietnia, prawdopodobnie bedzie córa. mam 26 lat i jest to druga ciaza. Troche sie niepokoje poniewaz ruchy Malej sa bardzo slabo wyczuwalne,a co najwazniejsze bardzo rzadkie. slyszalam, ze w drugiej ciazy powinno sie szybciej je wyczuwac, a u mnie jest na odwrot. Czy to jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejny raz mama
jesli chocia o wozki, po pierwszym dziecku mam jedo fyn 4ds i jestem zadowolona, nowego nie bede kupowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejka mala wozek ladny, chociaz agalesna ma racje, ja dla swojego malego facecika tez myslalam o kolorze czarnym z zielonymi wstawkami, ale jak urodzimy i po miesiacu zaczniemy wychodzic na dluzsze spacerki to bedzie juz maj, i coraz cieplej, dlatego zmienilam tok myslenia zeby jednak wozek byl jasniejszy :) co do poloznej, no sama niewiem, czytalam opinie gdzie sie zachwycano, czytalam ze i tak polozna musi byc i tak, i mozna trafic na naprawde fajna polozna... pozatym nie mozna przwidziec przebiegu porodu jak juz napisala agalesna, naprawde niewiem, troche koszt duzy. balonik epino, sa i zalety i wady, jak w kazdym temacie prawie :) prosze http://www.youtube.com/watch?v=KNfYkULu1vw a wyprawka? ciuszki powoli magazynuje, zreszta nie tylko ja takze moja mama nawet kiedy plec byla nieznana jeszcze :D no i pomaga tez dziewczyna brata :) lozeczko zamowione, mysle ze moze przed Swietami zaczne sie rozgladac za wanienkami itd. moze po Nowym Roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejny raz mama
Jesli któras z Was jest z katowic to polecam rodzic w bogucicach. Opieka super, poloznej nic nie płaciłam, a czułam sie jak w prywatnej klinice. otwarta na wszystkie moje prosby, z niczym nie robila problemu, a przy tym byla baaardzo mila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też myślałam raczej o ciemniejszym wózku z ewzgledów praktycznych...ale chyba rzeczywiście nie bardzo pomyślałam o tym że słońce wtedy bardziej nagrzewa wózek:/ też czytałam na temat położnej...ale raczej nie będę sie w to bawić... i w ogóle stwierdziłam, że jak już będę miała wychodzić ze szpitala i będę zadowolona z opieki, pomocy to można wtedy kupić coś pielęgniarce/położnej... raczej chyba nie jestem za tym żeby płacić... i nie chodzi o pieniądze, ale raczej o "zasade"... co do wyprawki to też myslę po nowym roku...bo nie mamy nawet pokoju dla dziecka, i przy jego robieniu będzie się kurzyć, anie chciałabym tych rzeczy tak przekładać z miejsca na miejsce... troszke rzeczy dostanę od bratowej, szwagierki, musze to poprzeglądać...i ewentualnie uzupełnić ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagaa ja jestem tej mysli ze jak porod pojdzie w miare, i nie bede sluchala nieprzyjemnych tekstow ze strony pielegniarek czy poloznej, bo roznie bywa, to po porodzie maz po prostu kupi ciasto i kawe w podziekowaniu, moj Maly wczoraj wieczorem szalal, teraz tez juz zaczyna, mam nadzieje ze bedzie spokojniejszy jak sie juz urodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie, w szpitalu gdzie chcę rodzić lekarzy nie ma przy porodzie,są położne -lekarze doglądają. Czytałam opinie właśnie o położnych i ponoć są tam rewelka.polecił mi jedną z nich. A jak zapytałam lekarza że będę rodziła 10 godz to mi odpowiedział, że jak jest dobra położna to na pweno tyle godz się nie będę męczyła. Tak trochę mnie pocieszył i przekonał, ale czy na pewno tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejka mala, niewiem moze gdzie w jakichs szpitalach tak jest ze lekarz jest przy porodzie, ale u mnie w okolicy to tez lekarz przychodzi wtedy kiedy komplikuje sie porod, zapowiada sie cesarka itp. a tak to nie, tylko polozna doglada jak porod idzie :) widzisz ja tez myslalam na poczatku o tym wszystkim a teraz mysle ze skoro tyle kobiet dalo rade to musze i ja, co nie znaczy ze nie dopadaja mnie watpliwosci i przerazenie, oczywiscie ze czasami na sama mysl robi mi sie slabo ;) znowu tysiac zlotych czy wiecej, to sporo pieniazkow, ktore mozna wydac na maluszka i jego potrzeby po urodzeniu... poki co rozwazam tylko szkole rodzenia, chociaz nawet nie wiem czy ortopeda nie skieruje mnie na cesarke i tak sie ociagam z tymi deyzjami porodowymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry z rana :) ale się wyspałam ... wstałam po 6 zrobiłam Męzowi kanapki do pracy i poszłam do łóżeczka i aż do tej pory leniuchiowałam :) Ja do pokoju maluszka nic jeszcze nie mam. jestem umówiona tylko z osobą z rodziny, że w styczniu wózek od niej zakupię no i ogólnie od stycznia zacznę kompletować powoli wszystko. Co do położnej to ja się mocno zastanawiam dzowniłam już nawet do jednej podpytać co i jak i mam dzownić po Nowym Roku bo wtedy będzie wiedziała czy cena pozostaje ta sama. Jak na ten moment to 1200 zł :/ kupa kasy. Jest to osoba też polecona Kuzynka Męża rodziła z nia dwa razy i cała jej rodzina też. Podobno potrafi ogarnąc panikary a na tym mi zależy bo ja jestem z tych co mogą usiąść w kącie płakać i krzyczeć, że nie chcę rodzić :P A z tego co wiem to lekarza raczej nie ma przy porodzie ewentualnie zagląda czasami i chyba na sam koniec wpada :) Z drugiej strony zawsze byłam przeciwna dawaniu dodatkowej kasy lekarzom czy pilęgniarką bo to ich praca przecież cieżka ale taką wybrali i dlaczego dodatkowo im dopłacać za to co jest ich obowiązkiem ?? Ktoś to zapoczątkował przyzwyczaił i teraz oczekują od pacjentów. Ostatnio miałam małą kłótnię z Tećiową z tego powodu bo mój Mąz ma mieć drobny zabieg w styczniu i już słyszę szykujecie kase, że lekarzowi dać kasę aż się we mnie zagotowało. Widzę, że rozmawiacie o H&M o kurtkach ja już jakiś czas temu kupiłam na dziale ciązowym płaszcz wełniany taki wiązany pod biustem z dużą ilością miejsca na brzuszek więc do końca ciązy mi starczy i zapłaciłam 249 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam taki fajny płaszczyk zimowy i wydawał mi się nawet bardzo luźny i że dotrwam do końca w nim - moje myśli właśnie wczoraj się skorygowały bo nie ma szans, teraz mam go akurat, za miesiąc się nie wcisnę napewno ;-) Kurcze i powiem Wam troszkę skorygowałyście moje myśli o czarnym wózku, o tym nie pomyślałam. Muszę ogólnie iść do sklepu i pooglądać je na żywo. Jako ciekawostkę podam że prywatne położne w szpitalach jest też legalnie praktykowane i płacisz w szpitalu, podpisujesz umowę ze szpitalem i wybierasz 2 położne które mają być prywatnie przy Tobie. Wiem, że tak jest w jednym w Katowickich szpitali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejka mala, jesli moge Ci cos doradzic to zanim zdecydujesz sie na wozek z neta, przejdz sie do sklepu najpierw, rozejrzec sie, popatrzec chociaz, poprzymierzac, na zywo bedziesz przynajmniej wiedziala jakich cech wozka potrzebujesz najbardziej. Ja sie zdziwilam, bo calkiem inaczej sie patrzy na wozek w necie a inaczej jak obejrzysz, przejedziesz sie miedzy polkami :D a wozek wozkowi naprawde nie jest rowny, choc ja myslalam ze to w koncu wozek, wiec sie patrzylam poczatkowo tylko na wyglad ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybieram się w niedzielne popołudnie na oglądanie wózków :-) nie wiem jak Wam ale mi to sprawia straszną przyjemność. Opowiem Wam spostrzeżenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, witam nowe Dziewczyny, boję się tego szpitala. Mam ogromnego stresa, głównie przez problemy z pieskiem, do tego ten szpital daleko od domu i trzy dni badań. Jak to przejść? znowu nakręca mi się nerwica :(, mam ściśnięty żołądek, jem na siłę dla małej, ale boję się, że to za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry funiak jestem z toba moja droga myśl tym tokiem że w szpitalu nic ci nie grozi i badania bedziesz miała porobione 3 dni przelecą i za chwilę znów będziesz w domku ---dziewczyny ja tak jak mówilam na poprzednim porodzie połoznej nie zdążyłam zawiadomić a spotkania tez wczesniej z nią nie miałam także i tym razem nie mam zamiaru zamawiać nikogo mam tylko nadzieję że trafie do szpitala do którego chce i że będą miejsca ---przy poprzednim porodzie miałam nacinane krocze ból straszny ale ladnie się wszystko pozrastało ---z wyprawką się nie śpieszę spokojnie koło lutego zacznę wyciągać wszystko prać i prasować szkola tylko że pogoda zimowa będzie ale w domku też wyschnie zastanawiam sie bardziej nad proszkiem do prania paulince prałam w płatkach mydlanych ale to rozrabianie z wodą mnie denerwowało dziewczyny wstałam o 10;30 i trzeba sie brać do zycia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bożka2930 nie zdazylas w pospiechu? czy tak szybko urodzilas? to znaczy ze mialas swoja polozna czy zle rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niewiem co upichcic na sobote : kruche z powidlami i orzechami, szybkie ciasto z brzoskwiniami, placek migdalowy, sernik z jogurtow greckich, karpatka? tescie przyjada na moje imieniny musialabym z dwa ciacha zrobic, wybralam te smaczne, sprawdzone... i oczywiscie szybkie, bo nie chce mi sie bawic godzinami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa ja duphaston odstawiałam w październiku i lekarka mowiła że potem już polecę haha miała termin na 13 listopada a 3 o 23.30 odeszły mi wody akcja porodowa od 2.30 i także nawet nie dałam rady zadzwonić po położną 2 cista :)dla teściów ładnie z twojej strony karpatka mniam i sernik też by był dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa ja uwielbiam karpatkę! :) i będę piekła w sobotę :) masz jakiś dobry przepis , bo ja piekłam dwa razy i się nie udała a bardzo lubię :) i pochwalę Wam się brzusiem :) vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4945740d7cb62f73.html# vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b9cd7a5e13f5d405.html pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli dziesiec dni wczesniej urodzilas, wlasciwie uslyszalam od lekarza ze dwa tygodnie w jedna czy w druga strone jest jak najbardziej w normie... i myslisz ze odstawienie leku mialo na to wplyw? ja chyba wolalabym troche wczesniej urodzic niz nosic dlugo po terminie... ale to chyba szybciutko urodzilas? 3 godzinki tylko? jak mozesz to opisz troche wiecej, przepraszam za wscibstwo, ale staram sie powoli oswajac z mysla o porodzie, a wiadomo ze sie boje... :) co do ciast o serniku tez myslalam, bo sama mam ochote ;) i moze wlasnie ta karpatke zrobie :) ja imienin nie obchodze wlasciwie, ale zapowiedzial sie tesc mezowi ze wpadna wiec pomyslalam ze milo bedzie upiec domowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika_kwietniowka ale to drugie zdjecie chyba aktualne nie jest? bo zaraz skonam zcz zazdrosci :D :D :D brzusio masz sliczne, takie okraglutkie, zgrabne, ja mam spiczasty dziobek :D a przepis na karpatke mam sprawdzony ;) z przepisow siostry anastazji i wychodza piekne bable :) tylko czasami len mnie dopada i krem juz kupuje "w 5 minut" ale ciiichooo ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×